Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

karas09

Zakup drugiej karty His Radeon 6770 1GB DDR3 pod SLI.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak w temacie, chciałbym zakupić drugą taką samą kartę pod SLI. Koszt to ok 150-200zł. Szkopuł w tym, że karta jest od ATI no a procek jest Intela. Na jednej karcie wszystko śmiga dobrze i nic się nie gryzie ale to jednak dwóch różnych producentów i Intel zaleca karty Geforca. Czy jest w ogóle sens kupować drugą taką samą i czy znacznie zwiększy się wydajność w grach? Jak to SLI faktycznie działa?

 

Mój sprzęt to:

Płyta główna: Gigabyte Ga-x48-dq6

Procesor: Core 2 quad q9450 2,66ghz

Ram: 6gb Kingston Hyperx 1066mhz

Zasilacz: Chieftec 450W

Grafika: His Radeon 6770 1gb ddr3

Audio: SB Audigy ZS2 Gold

Dysk: WD 1TB

 

Pozdro;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radeon sli? chyba crossfire...

poza tym nie warto, lepiej sprzedać kartę i kupić 1 mocną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz kartę dziadostwo, jak kupisz drugą to będziesz miał podwójne dziadostwo. Sprzedaj tą co masz i za 350-400zł kup hd7850/gtx 650ti boost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak w temacie, chciałbym zakupić drugą taką samą kartę pod SLI. Koszt to ok 150-200zł. Szkopuł w tym, że karta jest od ATI no a procek jest Intela. Na jednej karcie wszystko śmiga dobrze i nic się nie gryzie ale to jednak dwóch różnych producentów i Intel zaleca karty Geforca. Czy jest w ogóle sens kupować drugą taką samą i czy znacznie zwiększy się wydajność w grach? Jak to SLI faktycznie działa?

 

Mój sprzęt to:

Płyta główna: Gigabyte Ga-x48-dq6

Procesor: Core 2 quad q9450 2,66ghz

Ram: 6gb Kingston Hyperx 1066mhz

Zasilacz: Chieftec 450W

Grafika: His Radeon 6770 1gb ddr3

Audio: SB Audigy ZS2 Gold

Dysk: WD 1TB

 

Pozdro;-)

1. slaby pomysl

2. crossfire z tym zasilaczem ? pojedynczy to pewnie ok 280-300W potrzebuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiedziałem jak napisać bo płyta z chipsetem intela więc SLI a karta AMD więc crossfire, w każdym bądź razie wiecie o co chodzi. Mniejsza o to... Wiem, że ta karta to nie jest demon szybkości ale mi chodzi o to czy jakbym założył drugą taką samą to czy była by to znacząca zmiana, czy działało by to dwa razy lepiej czy nie. Nigdy nie miałem do czynienia z tym systemem więc proszę o wyrozumiałość;-P Zasilacz ewentualnie też mógłby iść na wymianę bo już trochę przeżył;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiedziałem jak napisać bo płyta z chipsetem intela więc SLI a karta AMD więc crossfire, w każdym bądź razie wiecie o co chodzi. Mniejsza o to... Wiem, że ta karta to nie jest demon szybkości ale mi chodzi o to czy jakbym założył drugą taką samą to czy była by to znacząca zmiana, czy działało by to dwa razy lepiej czy nie. Nigdy nie miałem do czynienia z tym systemem więc proszę o wyrozumiałość;-P Zasilacz ewentualnie też mógłby iść na wymianę bo już trochę przeżył;-)

poroniony pomysł...sprzedaj ten wyświetlacz pulpitu (bo na ddr3) i kup sobie gtxa 460 1gb ;)

 

ps. i obowiązkowo podkręć procka - na takim mobo i z takimi pamiątkami to wstyd trzymać go na stocku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby działałoby 3x lepiej, to i tak ogólna wydajność była by mniejsza niż wiele kart graficznym z pojedynczym gpu. Podsumowując, nie warto. Jak napisał Katystopej, każda karta które wymienił i lepsze od nich, będą lepiej sprawowały się niż dwie 6770. Dodatko będą żarły mniej prądu niż dwie 6770 i będą o wiele cichsze.

 

Lepiej wymienić niż dokładać. O multigpu myśli się nie mając perspektywy na zakup wydajniejszej pojedynczej karty (albo z myślą o zabawie szczerbaty.gif gdy kasy za dużo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj to wystawic jak ktos kupi to doloz te 150-160 zl co chciales wydac na drugiego Radka i kup GTX 470/480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bartosz302: Już kiedyś bawiłem się w podkręcanie tego procka ale tylko do 3,2Ghz bo miałem pamieć dwie kości goodrama i dwie kingstona i goodram nie wyrabiał wiecej, dopiero później dokupiłem jeszcze kingstona. Teraz właśnie też miałem zamiar podkręcać ale bałem się więcej bo se myślałem, że zasiłka nie wyrobi;-/ no chyba że wyrobi, jak sądzicie? Ps. Nie chcesz kupić mojej karty?:D:P

 

Do bielas: Szczerzę mówiąc to bardziej właśnie dla hobby chciałem to sprawdzić bo byłem ciekaw jak to działa ale skoro mówicie, że nie ma sensu to nie będę się w to bawił:P A co warto by do mojego zestawu kupić tak do 500zł poza tym co podał katystipej? Oczywiście mówię o używce. No i zasiłkę jaką do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłki nie potrzeba wymieniać. Co do grafy to na Twoim miejscu celowałbym w gtx660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki to chyba się skuszę na tego gtx660. A do podkręcania ta zasiłka mi starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki to dokladnie zasilacz?

bo mialem Chieftec gps ab 550W I na 12V mial 380W :)

ale jak dzialal z HD 6770 to pociagnie GTX 660 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zasiłka to Chieftec 450W GPA-450S8. Tylko mi chodziło czy wytrzyma podkręcenie procka powyżej 3,2Ghz a nie podkręcenie karty;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki to dokladnie zasilacz?bo mialem Chieftec gps ab 550W I na 12V mial 380W :) ale jak dzialal z HD 6770 to pociagnie GTX 660 :)

hd6770 ma tdp na poziomie dobrej karty biurowej ;)

 

Moja zasiłka to Chieftec 450W GPA-450S8. Tylko mi chodziło czy wytrzyma podkręcenie procka powyżej 3,2Ghz a nie podkręcenie karty;-)

360w na 12v powinno sobie bez problemu poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"hd6770 ma tdp na poziomie dobrej karty biurowej ;)"

"

 

ok 280 W w stresie :)

Radek

zobacz, na jakim procku jest platforma z testu, a sama karta ma 108w TDP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niechta, zdecyduje sie na tego GTXa:D Dzięki Ziomki za pomoc i wyrozumiałość:P

ps. Nie macie może jakiegoś poradnika do OC do mojej płyty? Szczerze mówiąc to nigdy nie bawiłem się w zaawansowane kręcenie i jakoś nie mam z tym doświadczenia tak więc nie chciał bym nic spier...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...