Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zgredzik86

Trylogia Dead Space

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i być może Panie w związku z tym, że dnie coraz krótsze, a noce coraz dłuższe, to szukam jakiejś ciekawej rozrywki. Ostatnio zagrywałem się namiętnie w serię Dead Space do 3 części bez dodatku Awakened, bo czytałem, że straszna lipa i nie chciałem sobie psuć opinii o serii. Nie ukrywam, że mocno mnie zaciekawiła cała historia i ogólnie klimat survival horroru i szukam teraz czegoś podobnego. Najlepiej gdyby to był również TPP w tym gatunku z możliwością używania broni, a nie tylko skradania się u uciekania. Jak na razie nic nie zwróciło mojej uwagi. Jakieś ciekawe pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resident Evil od czwartej części wzwyż plus podseria Revelations w dwóch częściach, The Evil Within, The Suffering 1&2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dead space ale jedynka bo 3 klicha na maxa.

Jak nie grałeś w Re to polecam REMAKE 1 nie taki straszny ale 3ba myśleć +D jak w grach poniżej

Amnesia

soma

Alan wake

Silent hill Homecoming szkoda że nie ma Downpur na pc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się podobała cała seria.

 

Zastanawiam się nad tym Alan Wake. Reszta jakoś mnie nie przekonuje z tego co poczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alan wake też dobra gra.

Outlast też.

Zagraj w Alana odradzam dlc.

The evil within też jest dobry (ale na początku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alan Wake jest bardzo łatwy i ma mało elementów survivalowych (horrorowych również), choć sama gra bardzo mi się podobała to nie porównywałbym jej za bardzo do Dead Space'a. Seria Dead Space mocno wzoruje się na Resident Evil od czwartej części wzwyż, więc na na to patrzyłbym jako pierwsze. Poza tym The Evil Within jak najbardziej, fabularnie jest raczej średniawe, ale gameplay jest świetny i bardzo podobny do DS'a (jak dla mnie lepszy, i poziom trudności wyższy). Z innych w podobnym stylu możesz zagrać w The Suffering czy Cold Fear. Polecam zainteresować się też klasycznym survival horrorem jak Silent Hill czy starsze Residenty, choć to zupełnie inny styl stawiający bardziej na zagadki i eksplorację, gdzie walka schodzi na drugi plan i jest raczej mało zręcznościowa, ale to w nich poczujesz prawdziwy klimat survival horroru, nie w Dead Space'ach i innych "szczelankach" : D Trochę większy wybór action horrorów jest w grach FPS.

 

Nie wiem po co podajecie Outlasta, SOMA, Amnezję czy Aliena, pomijając widok FPP to w trzech pierwszych broń nie istnieje, a w Alienie używa się jej bardzo sporadycznie. Raczej nie tego autor szuka, choć SOMA i Amnezję stawiam w czołówce najbardziej przerażających horrorów, Obcy jest jak najbardziej warty uwagi, a w Outlasta można zagrać z nudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...