Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Blumockx

GTX 560 TI wysokie temperatury. Diagnoza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem na kupnie nowej ( nowej jak nowej, używanej :) ) karty graficznej. Wyczaiłem wspomnianego GTX 560 TI za dość niską cenę... Problemem są wysokie temperatury. Jak napisał wystawiający :

"trzeba sztywno ustawić wentylatory na 100% w biosie a i tak karta osiąga te 90-kilka stopni, w zalezności od obciążenia. Czasami w Wiedźminie wywalało do pulpitu + pojawiało się "sterownik ekranu przestał działać (...)", ale to tak jak mówię przy osiągnięciu tej mega wysokiej temperatury. Normalnie na co dzień wentylatory są na sztywno na 25% i karta jest wykorzystywana tylko do internetu, filmów i fify 15, przy której żadne problemy nie występują "

Na karcie zostały zainstalowane radiatorki oraz chłodzenie Geil Ice Vision. Pytanie do was: Czym te temperatury mogą być spowodowane ? Mam informację, że karta działa lecz pod większym obiążeniem gotuje się do tych 90*C. Podejrzewam starą pastę termoprzewodzącą. Kumpel podejrzewa podwyższone napięcie na rdzeniu. A co wy na to ? Opłaca się brać taki set za 170 zł?

Kilka zdjęć karty : http://imgur.com/a/8Q3pv

Jeżeli nie tą, to jaką inną do 200 zł ? ( tak nie dużo :c )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na kupnie nowej ( nowej jak nowej, używanej :) ) karty graficznej. Wyczaiłem wspomnianego GTX 560 TI za dość niską cenę... Problemem są wysokie temperatury. Jak napisał wystawiający :

"trzeba sztywno ustawić wentylatory na 100% w biosie a i tak karta osiąga te 90-kilka stopni, w zalezności od obciążenia. Czasami w Wiedźminie wywalało do pulpitu + pojawiało się "sterownik ekranu przestał działać (...)", ale to tak jak mówię przy osiągnięciu tej mega wysokiej temperatury. Normalnie na co dzień wentylatory są na sztywno na 25% i karta jest wykorzystywana tylko do internetu, filmów i fify 15, przy której żadne problemy nie występują "

Na karcie zostały zainstalowane radiatorki oraz chłodzenie Geil Ice Vision. Pytanie do was: Czym te temperatury mogą być spowodowane ? Mam informację, że karta działa lecz pod większym obiążeniem gotuje się do tych 90*C. Podejrzewam starą pastę termoprzewodzącą. Kumpel podejrzewa podwyższone napięcie na rdzeniu. A co wy na to ? Opłaca się brać taki set za 170 zł?

Kilka zdjęć karty : http://imgur.com/a/8Q3pv

Jeżeli nie tą, to jaką inną do 200 zł ? ( tak nie dużo :c )

to chłodzenie radzi sobie z gtxem 480 - jeśli faktycznie przez temp. wywala sterownik, to można się nad nią zastanowić - ja jednak podejrzewam, że karta mogła oglądać już piekarnik, a temp. to tylko przykrywka

 

Inna do 200 : LINK/LINK,

Lub po małym dołożeniu : LINK/LINK.

z tych kart, to tylko hd7770 się do czegoś nadaje...reszta stare grzałki (do tego głośne).

 

ps. widze ciche edytowanie postów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założone bez pasty? :E

to by na pulpicie długo nie wytrwało...karta porządnie zajechana - bycze chłodzenie założone, radiatory na pamięciach, pewnie dowoltowana...jak ktoś to chłodzenie założył, to i pastę umie zmienić i nie miałby 90 stopni na karcie - podejrzewam wałek z temp., że niby od tego sterownik wywala, a pewnie kart pieczona była...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdanie mi wytłumaczyło Twój tok myślenia heh ;) Bo nie rozumiem związku pomiędzy "zajechaniem" karty, a wzrostem temperatury wraz z tym "zajeżdżaniem", natomiast to co piszesz to może być prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdanie mi wytłumaczyło Twój tok myślenia heh ;) Bo nie rozumiem związku pomiędzy "zajechaniem" karty, a wzrostem temperatury wraz z tym "zajeżdżaniem", natomiast to co piszesz to może być prawda.

mozna tak karte zajeżdżać, zwłaszcza fermi z odblokowanym vcorem - dajesz napięcie ile wlezie, podbijasz zegary i katujesz...a później piszesz, że karta nie kręcona i bardzo mało grane, bo brak czasu...a ogromne chłodzenie założone niedawno przed sprzedaniem...stara śpiewka na allegro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na kupnie nowej ( nowej jak nowej, używanej :) ) karty graficznej. Wyczaiłem wspomnianego GTX 560 TI za dość niską cenę... Problemem są wysokie temperatury. Jak napisał wystawiający :

"trzeba sztywno ustawić wentylatory na 100% w biosie a i tak karta osiąga te 90-kilka stopni, w zalezności od obciążenia. Czasami w Wiedźminie wywalało do pulpitu + pojawiało się "sterownik ekranu przestał działać (...)", ale to tak jak mówię przy osiągnięciu tej mega wysokiej temperatury. Normalnie na co dzień wentylatory są na sztywno na 25% i karta jest wykorzystywana tylko do internetu, filmów i fify 15, przy której żadne problemy nie występują "

Na karcie zostały zainstalowane radiatorki oraz chłodzenie Geil Ice Vision. Pytanie do was: Czym te temperatury mogą być spowodowane ? Mam informację, że karta działa lecz pod większym obiążeniem gotuje się do tych 90*C. Podejrzewam starą pastę termoprzewodzącą. Kumpel podejrzewa podwyższone napięcie na rdzeniu. A co wy na to ? Opłaca się brać taki set za 170 zł?

Kilka zdjęć karty : http://imgur.com/a/8Q3pv

Jeżeli nie tą, to jaką inną do 200 zł ? ( tak nie dużo :c )

 

Sprzedaj to dziadostwo i kup sobie coś w 28 nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś też takiego GTX od asusa 560ti z bardzo wysoką temperaturą tz, karta na rdzeniu może i miała 35' ale bardzo gorąca a wręcz parzyła sekcja zasilania, niestety nie udało mi się jej naprawić, nowy bios karty także nie pomógł. ostatecznie sprzedałem jako uszkodzona, aczkolwiek w każdą gre dało się grać bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta nie jest stara, nie było nawet prób podnoszenia napięcia, karta nie była przeze mnie zajezdzana, a tym bardziej NIE była pieczona. I to wszystko jest prawdą.

Zakładałem nawet temat na labie w tej sprawie:

http://forum.pclab.pl/topic/1030122-GTX-560-Ti-Gelid-Icy-Vision/

 

Autorze- mogłeś spokojnie mnie zapytać, czy pasta była wymieniana i czy podwyzszalem napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, chciałem dopytać bo od niedawna siedzę w tych tematach i dowiedzieć się jaki ewentualnie może być powód tych temperatur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, chciałem dopytać bo od niedawna siedzę w tych tematach i dowiedzieć się jaki ewentualnie może być powód tych temperatur :)

 

karta walnieta! na gtx480 (curwa jeden z najwiekszych grzejnikow- a zasilacz w stanie przed zawalowym!) na defie bylo kolo 60oC @gelid icy vision/ po oc+napiecie 75oC.

bierz amd 270x ewentualnie gorsza nv660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta walnieta! na gtx480 (curwa jeden z najwiekszych grzejnikow- a zasilacz w stanie przed zawalowym!) na defie bylo kolo 60oC @gelid icy vision/ po oc+napiecie 75oC.

bierz amd 270x ewentualnie gorsza nv660

Też bym chciał 270x tyle, że podałem cenę do jakiej mogę kupić coś używanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...