Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

scratix

Wzmak + Głośniki 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle słyszę "za tą kwotę złożysz dużo lepszy zestaw wzmak+kolumny niż komputerowe pierdziawki". Więc co byście mogli polecić w tej kwestii? Interesuje mnie raczej nowy sprzęt. Głośniki mogą być podłogowe lub podstawkowe. Słucham w 80% metalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nówek masz takie przykłady:

 

Yamaha A-S300 lub jak znajdziesz gdzieś na półce w sklepie zalegający Harman Kardon HK 980. Oba kosztują około tysiąca zł. Drugi tysiak zostaje na parę kolumn, raczej podstawkowe w tak małym budżecie:

 

Magnat Quantum 653

 

Boston Acoustics A 26

 

Monitor Audio BX2

 

Q Acoustics 2020i

 

Taga Harmony Platinum B-40

 

 

To stwierdzenie: "za tą kwotę złożysz dużo lepszy zestaw wzmak+kolumny niż komputerowe pierdziawki" tyczy się bardziej zestawów używanych aniżeli nówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Harman Kardon HK 980 jest na allegro. A co powiecie o Denonie PMA-720AE? I pod jakie wejścia podpinać je pod kartę dźwiękową bo jest tam tego trochę?

 

A kolumny Klipsch Synergy B-20 dobre są?

 

Które z tych podanych kolumn są najbardziej neutralne? Najbardziej zaciekawiły mnie chyba Bostony. I oczywiście żeby stworzyły możliwe jak najlepszą synergie z danym wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Denon też się nada, jeśli nie braknie Ci kasy na kolumny z założonego budżetu. A podpinasz go pod wejście AUX.

 

Czy Synergy B-20 są dobre? Cóż, jeśli po odsłuchu okażą się fajne, to tak, ale kto to ma wiedzieć, albo z czego wywróżyć, czy nam się akurat spodobają i stworzą dobrą synergię z danym wzmacniaczem? To trzeba niestety samemu ocenić.

 

Dorzuciłbym jeszcze do puli Dali Zensor 1 - w miarę zrównoważone i detaliczne granie, warto posłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaniem nie jest co kupić ale czego posłuchać :) Zaufaj mi sam niedawno dokonywałem wyboru swojego audio. Nie wiemy w jakim pokoju ma to zagrać i jak ustawione, ponownie z autopsji (ja przestawiłem meble) - jak miejsce na głośniki jest nieodpowiednie albo go brak, to właśnie te komputerowe zabawki mogą być sensowniejszym wyborem. Ew. jakiś zestaw mikro.

Ale żeby nie lać tylko wody :P to proponuję posłuchać pioneera a30, głośniki już zależą bardziej od pomieszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój to ok 18m2. Chciałem swoje Solo 7c wymienić na Audioengine A5+ ale nikt nie może powiedzieć czy to opłacalne czy raczej nie ma sensu bo wielkiej różnicy w jakości dźwięku nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HK do metalu- nie sądze ale to musisz sam posłuchać.

Wiem że to banał, ale możesz dostać 100 sprawdzonych zestawów a Twoim uszom i tak spasuje dopiero 101.

Słuchaj jak najwięcej to Tobie ma się podobać.

Pomyśl o yamaha, onyko, maratz- Jeśli chodzi o metal.

Denon i HK będzie za ciepły... ale jak pisałem to kwestia indywidualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższej przyszłości wybiorę się do salonu Hi-Fi w Katowicach i posłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...