Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pope

[Zasilacz] - stabilność, cisza, 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W i od jakiegoś czasu strasznie hałasuje klik. Biorę pod uwagę dwie opcje, albo kupić lepszy zasilacz a ten po serwisie gwarancyjnym sprzedać albo kupić jakiś tani na przetrzymanie tych 2 tygodni na gwarancji a później zostawić go w "zapasie" i używać thermaltake'a. Którą opcję polecacie? Moja konfiguracja to i5 4460, MSI 970 gaming, 1x SSD, 1x HDD. Jakbyście mogli coś polecić to ze sklepu www.esc.pl ponieważ na morele.net zamówiłem już 6 części komputerowych z czego dwie były już na gwarancji bo dostałem wadliwy towar (i przy każdej 2 tygodnie musiałem czekać co najmniej) i teraz trzeci będzie zasilacz. Ostatecznie komputronik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko z wentylatora terkocze, odsyłaj go na gwarancję. Jeśli masz kasę wziąłbym nowy, lepszy zasilacz, który posłuży przez lata i będziesz mógł go spokojnie dawać do kolejnych systemów. Na komputroniku masz Antec VPF550, który spisze się bardzo dobre, jeśli koniecznie chcesz zasilacz modularny to Cooler Master G550M, ewentualnie dołożyć kilka zł do SilentiumPC Supremo M1 550W Gold.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba wezmę tego coolermastera ale G650M. Ogólnie bardzo fajny sprzęt masz w opisie. Ile kosztował cały zestaw LC pod niego i jak bardzo jest cichy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superemo będzie lepszą opcją. Mocowo i tak będziesz miał OGROMNY zapas, ta zasilacz jest po prosu lepszy od CoolerMastera pod każdym względem poza mocą 12V (porównujemy 550W do 650W - do tego supremo jest robiony ze sporym zapasem i spokojnie te 650W mocy potrafi oddać). Będzie ciszej, stabilniej i lepsza sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z mareczq - Supremo to lepszy wybór niż Cooler Master szczególnie, że Twój zestaw weźmie nie więcej niż 250W, więc 550W PSU to i tak overkill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mieli tego zasilacza, który poleciliście. Czy ten się nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na ciszy, to kupiłbym BeQuiet L8 400W. Jest cichszy i tańszy od Supremo M1 Gold, a i tak wystarczy bez problemu do twojego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L8 elektrycznie to poziom VS450 czy VP500, więc kilka klas niżej niż Antec TPC czy Supremo M1. Jeśli chcesz zasilacz modularny to zerknij jeszcze na SilentiumPC Enduro Fm1 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...