Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GROSZI1

MSI Z97 GAMING 5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płytę główną MSI Z97 GAMING 5. Wczoraj przy wymianie karty graficznej uszkodziłem wejście PCI Express 16x ver 3.0 (z instrukcji wynika że jest to PCI_E2). Płyta ta posiada trzy wyjścia PCI Express (PCI_E2, PCI_E5, PCI_E7) i niby wszystkie są 16x ver 3.0. Moje pytanie do Was brzmi następującą. Czy mogę kartę zamontować w drugim slocie PCI Express 16x ver 3.0 (w tym przypadku PCI_E5) i czy wszystko będzie działać poprawnie?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z97 Gaming 5, według informacji na stronie producenta ma taką rozpiskę dla PCIE

 

-16,0,0

-8,8,0

-8,4,4

 

Teoretycznie wsadzając tak, aby mieć: 0,X,0, ten X powinien pracować jako 16...ale to pewnie będzie zależeć od biosu. Wsadzić możesz, nawet do PCIEx1, o ile PCIEx1 jest portem otwartym (nie ma zakończenia na plastiku) i chodzić powinno, ale nie ma gwarancji co do przepustowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Faktycznie mają 16, 8x8 i 8x4x4.

Dobra a orientuje się ktoś może ile kosztowała by mnie naprawa (wymiana) takiego gniazda PCI Express w jakimś serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do serwisu głównego MSI na Bielanach Wrocławskich. Nie baw się w serwisy nieautoryzowane bo nie dość, że zapłacisz sporo, to i pewnie gwarancji nie zobaczysz.

 

BTW - jak uszkodziłeś ten slot? Nie wcisnąłeś klucza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - jak uszkodziłeś ten slot? Nie wcisnąłeś klucza?

Wyjazd miałem i śpieszyło mi się złożyć kompa do kupy żeby nie zagracał podłogi i nie zauważyłem że śrubka mi wpadła w gniazdo PCI (odłamał się prawie cały prawy bok). O dziwo grafika cała i sprawna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W slocie PCI_E5 karta będzie działać na x8, więcej nie będzie osiągalne bo po prostu nie ma w slocie styków do x16: ZDJĘCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W slocie PCI_E5 karta będzie działać na x8, więcej nie będzie osiągalne bo po prostu nie ma w slocie styków do x16: ZDJĘCIE

 

Co prawda zdjęcie nic mi nie mówi "jak i skąd" ale wierzę na słowo.

Pozostaje mi jedynie kontaktować się z serwisem MSI (szkoda że weekend jest).

 

Jak serwis się odezwie dam znać jaki koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W slocie PCI_E5 karta będzie działać na x8, więcej nie będzie osiągalne bo po prostu nie ma w slocie styków do x16: ZDJĘCIE

Z ciekawości - przy 1 karcie też x8? Pewny jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro styków nie ma to jak ma wyczarować to x16? :D

Nie no, można polemizować, że pcie 3.0 x8 to to samo co 2.0 x16 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro styków nie ma to jak ma wyczarować to x16? :D

Nie no, można polemizować, że pcie 3.0 x8 to to samo co 2.0 x16 ;)

Muszę z ciekawości sprawdzić swoje dwie płyty, bo styki to raczej są, może elektrycznie nie jest to x16, ale imho przy 1 karcie to każde złącze powinno chodzić max, choć mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinout PCIe jest prosty i bezwzględny. W tamtym slocie x16 nie będzie i tyle :P

 

W innych płytach mogą być styki do x16 w większej ilości gniazd - gniazdo może być obsługiwane przez chipset, albo zostaje to do wyboru przez użytkownika czy dany port ma być obsługiwany przez CPU czy chipset. Z170 udostępnia 20 linii PCIe, co daje sporo możliwości dla producenta płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis MSI się nie odzywa pomimo wysłania dwóch zgłoszeń.

Odezwał się za to serwis zewnętrzny z wyceną 170zł netto za wymianę portu.

 

Temat do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Użyłem jednego porównania i to wszystko. Wystarczy poszukać na reddicie i będą opinie użytkowników które będą znaczyły więcej niż osoby której za to płacą. Odnoszę wrażenie że my się cały czas nie rozumiemy. Ja mowie ogólnie o tanich płytach ASRock a Ty złapałeś się tego jednego modelu który kosztuje 400zl i myślisz że ja pisze cały czas tylko o nim. Gdybym miał kupić samochód w salonie i za 100tys byłby fiat a za 120 nie wiem mazda, to jednak kupiłbym mazdę. Tylko o tym mówie cały czas. O marce nie konkretnym modelu i czy warto dopłacić trochę więcej do marki, wg mnie tak. Według Ciebie nie ale sam jeśli masz wybór to idziesz w te lepsze marki. 
    • Za 5600 zł masz gotowca https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Taniej o 400 zł niż same podzespoły. 
    • Bierz póki jest https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Dobry gotowiec na AM5 z Ryzen 5 7500F i RTX 4070 Super za 5600 zł. 
    • Ogólnie im bardziej agresywna pozycja na rowerze, tym bardziej istotne jest dobre dopasowanie rozmiaru i geometrii. Bikefitter może trochę pomóc, mają czesto usługę dopasowania roweru przed zakupem. Ale to zawsze dobrze jest wiedzieć czego się chce i mieć jakiś punkt odniesienia, a z postu wynika że raczej z tym słabo. Ten rower na tiagrze sprawdzi się lepiej na górkach niż pozostałe wyścigowe szosy, bo po prostu ma lżejsze przełożenia. 
    • Dobra zwracam honor, na X3D faktycznie to działa powyżej 100, ustabilizowałem sobie takie coś, tylko fclk mnie blokowało  bo na początku zszedłem z 1900/3800 na 1866/3733 ale jak dałem 1833/3666 to BCLK poszło stabilnie na 104 i np podczas działania TM5 czyli obciążenie 100% z lekkim poborem mocy 70-80W~ procek trzyma cały czas 4628mhz w grach to samo, później jeszcze spróbuje pobić twój wynik w cinebenchu tylko muszę przygotować pokój do tego  musi być lodówa   PS. co do ramu i fclk to z taką kombinacją jest 1906/3812 więc spoko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...