Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Skrypious

Czy ten sprzęt da radę? (AMD)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam proste i szybkie pytanie. Otóż składam sprzęt AMD, i chciałbym zapytać się, czy przedstawiony poniżej sprzęcior poradzi sobie z każdą grą na maksymalnych? W grę wchodzi tylko i wyłącznie AMD, proszę nie podawać propozycji Intela czy GeForców itd.

 

Sprzęt:

AMD FX 8350 8 rdzeni / 8 wątków 4,2GHz (możliwe podkręcenie)

16 GB ram

Radeon R9 390X 512-Bit 8GB

Windows 10

 

Do tego dojdzie jeszcze kilka rzeczy, jak zasilacz, dyski itp. Ale z tym już sobie sam poradzę i dobiorę mocne, ale ciekaw jestem po prostu komponentów wyżej wymienionych.

 

Czekam na odpowiedź, Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poradzi sobie, bo FX jest do dupy. Na AMD nie da się grać na full detalach we wszystko. Żeby takie coś zrobić potrzebujesz podkręcone i5-6600K/i7-6700K + GTX980Ti (lub dwa takowe) i Twoje fanbojstwo nie zmieni tych faktów.

 

Zobacz sobie co kupujesz:

gry.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm gtx 970 sie lepiej spawdzi .Przynajmniej jeszcze rok temu miał o 20% nizszy narzut na sterownik .Tylko ze do tego fx-a kart pokroju gtx 970 czy r9 390 sa za szybkie w i sporej czesci geir w fhd nie poleca na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam proste i szybkie pytanie. Otóż składam sprzęt AMD, i chciałbym zapytać się, czy przedstawiony poniżej sprzęcior poradzi sobie z każdą grą na maksymalnych? W grę wchodzi tylko i wyłącznie AMD, proszę nie podawać propozycji Intela czy GeForców itd.

 

Sprzęt:

AMD FX 8350 8 rdzeni / 8 wątków 4,2GHz (możliwe podkręcenie)

16 GB ram

Radeon R9 390X 512-Bit 8GB

Windows 10

 

Do tego dojdzie jeszcze kilka rzeczy, jak zasilacz, dyski itp. Ale z tym już sobie sam poradzę i dobiorę mocne, ale ciekaw jestem po prostu komponentów wyżej wymienionych.

 

Czekam na odpowiedź, Pozdrawiam.

 

Pamiętaj że seria AMD - 8xxx FX ma 4 rdznie/8 wątków, 6xxx 3/6, 4xxx 2/4.

Skoro stawiasz tylko na AMD, pewnie że pograsz nawet komfortowo, ale zależy w co i na jakich rozdzielczościach, tragedii nie będzie ale na Intelu byłoby wydajniej.

 

Cóż można gdybać tak sobie ale trzeba się przekonać na własne oczy jak jest. (Ja się przekonałem) i mam AMD, obok Intela na co dzień ( 2 lata złożyłem zestaw mej córce na Intelu bo AMD nie chciała :)).

Wiesz czasami tak jest że człowiek ma klapki na oczach i nie widzi co się wokół niego dzieje..

 

P.s. Co nie zmienia faktu że i tak czekam na K12 ZEN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że seria AMD - 8xxx FX ma 4 rdznie/8 wątków, 6xxx 3/6, 4xxx 2/4.

Skoro stawiasz tylko na AMD, pewnie że pograsz nawet komfortowo, ale zależy w co i na jakich rozdzielczościach, tragedii nie będzie ale na Intelu byłoby wydajniej.

 

Cóż można gdybać tak sobie ale trzeba się przekonać na własne oczy jak jest. (Ja się przekonałem) i mam AMD, obok Intela na co dzień ( 2 lata złożyłem zestaw mej córce na Intelu bo AMD nie chciała :)).

Wiesz czasami tak jest że człowiek ma klapki na oczach i nie widzi co się wokół niego dzieje..

 

P.s. Co nie zmienia faktu że i tak czekam na K12 ZEN ;)

 

Tylko problemem są fundusze i nie mam tyle kasy żeby złożyć Intela. Na benchmarkach nie wygląda źle, karta dogania GTX 970, a procek i7 jest tylko troszkę lepszy od tego FX'a. Hejt na AMD jest duży, ale zawsze używałem AMD i nie widziałem różnicy pomiędzy sprzętami Intela o takiej samej mocy, czasem nawet AMD lepiej sobie radził. W rozdziałce Full HD bym grał. Znasz może jakieś lepsze procki AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pod FX i tak będziesz musiał kupić solidną płytę żeby zrobić OC.

http://www.x-kom.pl/p/206001-plyty-glowne-socket-1150-asrock-b85m-pro-3-b85-pci-e-ddr3.html

http://www.x-kom.pl/p/185296-procesory-core-i5-1150-intel-i5-4460-3-20ghz-6mb-box.html

da rade jeszcze taniej

 

PS.

amd nie ma lepszych procków niż te FX. Za to i5 postawisz na dowolnej płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problemem są fundusze i nie mam tyle kasy żeby złożyć Intela. Na benchmarkach nie wygląda źle, karta dogania GTX 970, a procek i7 jest tylko troszkę lepszy od tego FX'a. Hejt na AMD jest duży, ale zawsze używałem AMD i nie widziałem różnicy pomiędzy sprzętami Intela o takiej samej mocy, czasem nawet AMD lepiej sobie radził. W rozdziałce Full HD bym grał. Znasz może jakieś lepsze procki AMD?

 

I7 jest tylko trochę lepszy ? Z choinki się urwałeś ? Tego fx'a niejednokrotnie dogania i3 a każda i5 rozjeżdża go jak chce w każdej grze, do fx'a potrzebujesz płyty za 350-400zł i chłodzenia za 150 czyli wychodzi 1000 za mniejszą wydajność niż i5 i płyta w tej samej cenie czyli 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nich kupuje kolejny fanboj AMD, który "nie widzi różnicy". Tylko nie przychodź z płaczem na forum, że gry słabo chodzą, albo, że na po lekkim OC spadają takty pod obciążeniem bo sekcja na płycie się gotuje :poke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam proste i szybkie pytanie. Otóż składam sprzęt AMD, i chciałbym zapytać się, czy przedstawiony poniżej sprzęcior poradzi sobie z każdą grą na maksymalnych? W grę wchodzi tylko i wyłącznie AMD, proszę nie podawać propozycji Intela czy GeForców itd.

 

 

Prosta i szybka odpowiedź: Nie i nawet OC mu nie pomoże. Karta AMD z procesorem AMD = RIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba sie zgodzic z kolegami wyżej, co jak co, ale procka od amd bym nie kupił, a gpu owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pograsz w max na tym sprzęcie ?

Nie. 390x to nie fury x.

Czy możesz kupić lepszy procek ?

Tak. Fx-9590

Czy ma to sens ?

Nie, bo jak swój podkrecisz na 5 GHz to na jedno wyjdzie.

 

Oczywiście pamietaj o porządnej plycie do tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz kasy pójdź w używane Sandy/Ivy. Nadal szybsze od FX-8xxx, a i taniej już w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jedynie 2x szybszy. Praktycznie pomijalna różnica. Po co komu połowa klatek więcej.

 

Pozdrawiam.

post-479880-144449746028_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam.

I co to ma byc porównanie ?Co to 7 znaczy hmmm?

To jest porównanie cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w 2. poście masz stosowny wykres. Możesz sobie wkręcać jaki FX jest zaj...sty, ale nie - nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problemem są fundusze i nie mam tyle kasy żeby złożyć Intela. Na benchmarkach nie wygląda źle, karta dogania GTX 970, a procek i7 jest tylko troszkę lepszy od tego FX'a. Hejt na AMD jest duży, ale zawsze używałem AMD i nie widziałem różnicy pomiędzy sprzętami Intela o takiej samej mocy, czasem nawet AMD lepiej sobie radził. W rozdziałce Full HD bym grał. Znasz może jakieś lepsze procki AMD?

 

Nawet FX 9590 @ 5.5Ghz nie ma startów do zwykłego i5-6600 czy i5 4460 przynajmniej w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam.

PwCt3B4.png

 

Tym postem to już się zbłaźniłeś.

Uwaga mamy tutaj do czynienia z zwykłym trollem/fanbojem.

Nie warto dalej dyskutować z autorem tematu. :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta symulacja tez nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia gdzie takiemu fxowi do 2600K chocby? .ledwo sie zrówna z i5 3570K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resztą do odważnych świat należy, niech kupuje ten zestaw to nie nasze pieniądze. Tym bardziej nie nasza złą wola by odciągnąć go od tego świetnego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poradzi sobie, bo FX jest do dupy. Na AMD nie da się grać na full detalach we wszystko. Żeby takie coś zrobić potrzebujesz podkręcone i5-6600K/i7-6700K + GTX980Ti (lub dwa takowe) i Twoje fanbojstwo nie zmieni tych faktów.

 

 

:hahaha: Twoje też

Co do autora zestaw całkiem ok da rade w każdej gierce 60fps, pamiętaj że do fx i oc na 4.5GHz trzeba dobrej płyty i chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hahaha: Twoje też

Co do autora zestaw całkiem ok da rade w każdej gierce 60fps, pamiętaj że do fx i oc na 4.5GHz trzeba dobrej płyty i chłodzenia.

post-498119-14445036568_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hahaha: Twoje też

Co do autora zestaw całkiem ok da rade w każdej gierce 60fps, pamiętaj że do fx i oc na 4.5GHz trzeba dobrej płyty i chłodzenia.

po co ma kupować FX jak i5 będzie wydajniejsza i oszczędniejsza ? Cenowo i tak wyjdzie to samo do FX wymaga droższej płyty i chłodzenia lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hahaha: Twoje też

Co do autora zestaw całkiem ok da rade w każdej gierce 60fps, pamiętaj że do fx i oc na 4.5GHz trzeba dobrej płyty i chłodzenia.

Ta, chyba w każdej gierce sprzed 2010 roku, chociaż czekaj w Crysis z 2007 podczas rozwałki też będą dropy poniżej 60fps :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...