Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matixs

Modernizacja do 1000zł procesor i karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przyszedł czas żeby odświeżyć trochę komputer bo GTA 5 nie wygląda super mimo że da się grać.

Budżet to ok. 1000zł i chciałbym kupić używane części. Prawdopodobnie będę coś podkręcał żeby wszystko lepiej chodziło.

Mój obecny sprzęt:

Procesor: Athlon II X3 455

Płyta główna: MSI 760GM-P21

Karta graficzna: Radeon HD5830

RAM: 8GB GOODRAM

Zasilacz: Corsair VS450

Obudowa: Zalman Z3

 

I teraz zastanawiam się czy najpierw kupić kartę graficzną, czy wymienić procesor na AMD, a może na Intela? Tylko wtedy musiałbym wymienić również płytę główną.

Jaką mógłbym włożyć do mojego komputera najwydajniejszą kartę graficzną żeby mój zasilacz wyrobił? Czy zasilacz też jest do wymiany?

Myślałem o tym żeby najpierw kupić kartę graficzną, a później procesor. I wiem że teraz będzie karta ograniczona przez proc.

Więc kwota teraz na kartę to 600zł.

Z góry dziękuję i liczę na Waszą pomoc.

 

Ps. W tej kwocie w mojek okolicy jest teraz: Gigabyte GTX 660, MSI GTX 760 i Radeon R9 280x Vapor x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie ma szans kupić 280X i i5 2300/2400 za 1000zł. Nawet za 1100zł.

Sam CPU to ok 400zł, do tego płyta to ok 100zł. 280X to ok 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie ma szans kupić 280X i i5 2300/2400 za 1000zł. Nawet za 1100zł.

Sam CPU to ok 400zł, do tego płyta to ok 100zł. 280X to ok 700zł.

i5 2300 idzie zgarnąć za 350 zł,i5 2400 400 zł.Jak dobrze poszukasz to 280X można kupić za te 600,ew. z małym hakiem.Jeśli autorowi nie zależałoby na gwarze,to może nawet ogarnąć HD 7970,którego można kupić nawet za mniej niż 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na zmianę procesora na AMD FX-4300? Wtedy nie musiałbym zmienić też płyty głównej. A jeśli to zły wybór to będę szukał jakiegoś Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem Athlona coś tam da, ale to nie ta półka co Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na zmianę procesora na AMD FX-4300? Wtedy nie musiałbym zmienić też płyty głównej. A jeśli to zły wybór to będę szukał jakiegoś Intela.

Zdecydowanie zły wybór.Toż to słabsze od słabo wykręconych Xeonów pod LGA 771,które może kupić za mniej niż 100 zł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, będę szukał Intela I5, ale płytę główną mam kupić z podstawkną LGA 1150 czy 1155? Do tego jakieś dobre chłodzenie i kwota robi się spora, a chciałem kupić jeszcze grafike.

A co do R9 280 to mój zasilacz da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę bez problemu.Chłodzenie wystarczy ci boxowe,przy słabej płycie i tak nie podkręcisz.Płyta LGA 1155,używane procki pod 1150 są za drogie.

 

Ale on ma płytę na AM3+.

Chciałem po prostu napisać,że to się całkowicie nie opłaca w porównaniu do modernizacji innych platform.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Mam teraz ofertę tej R9 za 600zł tylko że bez gwarancji, warto? I czy najpierw kupić grafike czy procesor i płyte?

I w ogóle to jak ogólnie taki zestaw poradzi sobie np. z GTA V, BF4? Będzie dużo lepiej niż jest teraz?

No i jeszcze znalazłem w moim mieście Intela i5 2310 on się nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nADAC sie nada o ile nie padnie po tygodniu to bym bral tego radka , i5 tez da rade c, co do wydajnosci to bedzie niebo a ziemia w porownaniu do tego co masz teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego się obawiam. Chociaż moją obecną grafikę rownież kupiłem używaną i bez gwarancji i działa już ponad rok. A coś innego do kwoty 600zł. Bo z tego co ja widzę z nowych kart nie za duży jest wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowych bez sens jest kupować przynajmniej ja bym do tej kwot ynie kupił, do 600zł juz 7970 złapiesz także poluj, ew gtx 670/680 ale to 2gie ciężej, wolałbym 7970, a znajdziesz do tej kwoty na olx jest pare allegro nie patrzylenm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze za 700zł Nową Sapphire Radeon Nitro R7 370 OC Edition 4GB i używaną za 699zł Asus Radeon R9 270X 4GB GDDR5 (256 Bit). Czy któraś z tych kart będzie dobra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza to "stary dobry" 7850, chodzący po niecałe 400 w używce na allegro (wersja 2 GB, ale 4 do tej karty to straszliwy overkill). Ta druga to 7870, również bez sensu do niej ładować 4 GB pamięci, ale cena już jest mniej absurdalna (co nie znaczy, że korzystna). Jak szukasz nówki, to w tej cenie w której się obracasz jedynym sensownym wyborem jest 950 2GB, miej jednak świadomość że 79x0/280(X) są od niej duuużo szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej kusi mnie R9 280, ale jest ich mało i wszystkie przekraczają mój budżet. 7970 także jest powyżej 700zł, więc teraz już sam nie wiem co brać.

A to nie tak że więcej GB to lepiej. Z tego co widzę to GTA V zużywa na High ponad 2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280 i 7950 to ta sama karta. 7970 i 280X to też ta sama. Ta druga para jest oczywiście troszkę szybsza. GTA V na high to i tak za dużo na 7850. Z nówek 950 lepiej niż 370, to na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem R9 280x tylko że w licytacji może uda mi się wygrać. A jeśli nie to najwyżej poczekam trochę może będzie jakaś okazja.

Karta kupiona w 2013 jest jeszcze 2 miesiące gwarancji na razie kwota to 528zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się wylicytować R9. Więc chciałbym Was zapytać jaka karta będzie dla mnie najlepsza? Podawaliście swoje propozycję, ale niestety każda z nich przekracza mój budżet. Czy nowa GTX 750TI będzie dobry wyborem? Wydaje mi się że do GTA V ma za mało pamięci. Znalazłem jeszcze u siebie ASUS GTX 760 3GB za 569zł z gwarancją 2 miesiące.

Bo nie wiem co jeszcze do tej kwoty będzie najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było 760 3 GB. Wałek albo pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, rozumiem. Tylko nadal nie wiem jaką kartę graficzną mógłbym kupić do 600zł. Co będzie najlepszym wyborem? Czytam forum i nadal nie wiem co może być dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używanej GTX 760. Z nowych to nic sensownego nie kupisz. Ewentualnie 7950, ale mogą być mocno przechodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie pisałem że mam możliwość kupna 760 za 569zł. Ale czy ta karta będzie najlepsza w tych pieniądzach? Pod względem wydajności w GTA V pójdzie na wysokich?

Oczywiście po zmianie procesora na i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...