Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Flegma2000

Wymiana procesora i5 3570 na i7 3770

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest sens do gier wymieniać procesor i5 3570 na i7 3770 ?? Bo i5 3570 ma 6 MB pamięci cache i 4 wątki a i7 3770 ma 8 MB pamięci cache i 8 wątków?? Czy ta pamięć cache i wątki mają znaczenie w grach, czy przez to jest większa wydajność ???

Czy lepiej wymienić płytę główną(moja płyta ma chipset h61) i podkręcić o 400MHz ten i5 3570 ??? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu, te wątki wykorzystują chyba 2-3 gry, cache cos tam daje, ale nie wiele

 

najlepiej bedzie jak kuiszp płyte asrocka p67 pro3 czy cos

 

na asrocku masz mozlwosc oc prockow non K

 

na wszystkich rdzeniach dasz rade ustawic mnoznik 40, szyne ustawisz 105 i 4,2ghz z non k proca wyciagniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za odpowiedź. Zastanowie się nad kupnem tej płyty co podałeś :)

Ta płyta może być: http://www.ceneo.pl/12205523#tab=click_scroll

 

Tylko pytanie czy ta płytka zmieści mi się do obudowy Ibox Orion 910b czy będę musiał wymienić także obudowę ??

 

zmieści się do tego ibox

 

jak już bierzesz nową za 350pln to lepiej tą:

http://cyfrowastrefa.com/?pd=produkt&id=7997

 

asrock p67 to dobra opcja gdy się kupuje używaną za 150pln, za 350 to lepiej z77. masz pci-e 3.0, raid z ssd, usb 3.0, sata III, ram 1600 itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na tej płycie Z77 co podałeś podkrece procesor bez K ?? :P

 

I czy samemu sobie tą płytę wymienić czy dać do serwisu ?? :P

I pewnie chłodzenie też będe musiał wymienić, czy wystarczy boxowe do OC. Jak nie to jaki powiniem kupić cooler do procka ?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na tej płycie Z77 co podałeś podkrece procesor bez K ?? :P

Tak- na płycie Z77 mógłbyś podkręcić swój procesor.

 

I pewnie chłodzenie też będe musiał wymienić, czy wystarczy boxowe do OC. Jak nie to jaki powiniem kupić cooler do procka ?? :P

Boxowe chłodzenie nie wystarczy do tych 4,0-4,2Ghz.

Do takiego OC dobrym wyborem byłoby chłodzenie SilentiumPC Fera He1224 (koszt ok. 100zł).

 

I czy samemu sobie tą płytę wymienić czy dać do serwisu ?? :P

Da radę spokojnie to zrobić samemu, ale skoro zadajesz takie pytania to może lepiej żeby zrobił to serwis.

Tyle że to podnosi koszty i czyni wymianę nieopłacalną.

 

Zresztą nawet gdybyś płytę wymienił własnoręcznie, to cała operacja ma sens tylko i wyłącznie jeżeli posiadasz GPU co najmniej pokroju GTX970.

W innym wypadku, za te pieniądze, znacznie więcej przyniesie wymiana karty graficznej na lepszą niż wymiana mobo i zabawa w OC.

I5-3570 to w grach nadal wydajna jednostka, nawet na zegarach fabrycznych (poziom i5-4460 Haswell/i5-6400 Skylake).

Odczułeś w ogóle gdzieś niedobór mocy że chcesz wymieniać/podkręcać tego procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie chłodzenie może być: Cpu SilentiumPC Spartan Pro HE924 ?? Bo nie wiem czy to co podałeś zmieści się w mojej obudowie.

 

Mam karte gtx 970.

 

Odczułem przycinanie/mulenie gry Wiedźmin 3(w "Novigradzie"). I dlatego chce podkręcić procesor, ale nie wiem czy to wina procesora czy czegoś innego.Czy coś pomoże, gdy podkręcę  procka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie chłodzenie może być: Cpu SilentiumPC Spartan Pro HE924 ?? Bo nie wiem czy to co podałeś zmieści się w mojej obudowie.

Spartan też da radę, ale warto rozpatrzyć dołożenie do Fera 2 (nie jest dużo droższe od Spartana, a lepsze i bardziej ciche).

Wg strony producenta Fera 2 powinna wejść do obudowy o szerokości 180mm:

https://www.silentiumpc.com/fera-2-he1224/

Ważnym atutem chłodzenia Fera 2 HE1224 jest jego wysokość – tylko 152mm, co w praktyce zapewnia dużą kompatybilność nawet z wąskimi obudowami ( min. 180mm szerokości).

 

Mam karte gtx 970.

 

Odczułem przycinanie/mulenie gry Wiedźmin 3(w "Novigradzie"). I dlatego chce podkręcić procesor, ale nie wiem czy to wina procesora czy czegoś innego.Czy coś pomoże, gdy podkręcę procka ??

Wg testu PCLab nawet na zegarach fabrycznych nie powinno być problemu.

I5-3570K 3400Mhz + GTX970 OC- min. 62fps:

http://pclab.pl/art63116-47.html

Być może podkręcenie do tych 4Ghz by pomogło, ale nie ma żadnej gwarancji.

Równie dobrze przyczyną mulenia może być dysk doczytujący obiekty lub po prostu problem tkwi w samej grze (kolejne patche mogły coś namieszać).

 

Na początek proponuję spróbować ustawić najwyższy fabryczny mnożnik turbo dla 4 rdzeni Twojego procesora, czyli 36.

Takie coś powinno być możliwe nawet na płycie H61 i boxowym chłodzeniu.

Dzięki temu miałbyś 4 x 3,6Ghz przy obciążeniu wszystkich rdzeni, zamiast 4x 3,4Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma na mojej płycie z chipsetem h61 takiej opcji żeby mnożnik można było ustawić(chyba że są jakieś ukryte opcje w biosie)

 

Głównie przycina mi Wiedźmina 3 przy 60fps, a jak ustawie na 30 fps to nie przycina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...