Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stefan999

Poprawne nazewnictwo przy opisywaniu propozycji laptopów

Rekomendowane odpowiedzi

Do założenia tego tematu zainspirował mnie ten wątek. Poleciłem w nim Y50-70, który jest najszybszy w swoim budżecie i wydaje mi się , że jest całkiem dobra propozycją. Jednak zamiast określić dokładnie na jakie detale, jaką rozdzielczość i jaka płynność może liczyć autor napisałem jedynie , że laptop ma wysoką wydajność, co może być rozumiane na wiele sposobów i dlatego doszedłem do wniosku, że warto spróbować usystematyzować nazewnictwo, którego używamy do opisania laptopów. Przy czym warto pochylić się również nad innymi aspektami jak wykonanie, kultura pracy czy przebiegi na baterii. Oczywiście najlepiej byłoby podawać dokładne liczby, ale nie zawsze jest to możliwe.

Wydajność

Laptopy multimedialne

Niska- HD4600 i HD5500

Średnia- GT840 i podobne

Wysoka- GTX960M i podobne

Bardzo Wysoka- GTX970M i podobne

 

Laptopy Gamingowe

Niska-GT840 i podobne

Średnia- GTX960M i podobne

Wysoka- GTX970M i podobne

Bardzo Wysoka - GTX980M i podobne

Wybitna- SLI z GTX980M i szybsze

Jak widać są potrzebne co najmniej dwa rozróżnienia i obrazują one dwa różne punkty widzenia i dwóch różnych użytkowników.

Jakość Wykonania

Tu posłużę się przykładami

Niska- Lenovo G40-40

Przeciętna-Lenovo G50-70, Lenovo G70-70, Asus R301

Dobra- Acer E5-572G ,Lenovo Z70-80, Latitude 3340, Asus B451

Bardzo Dobra- Dell 7548, Thinkpad E440, Probook 430, Probook 470

Wybitna- Elitebook 850 G2, Dell E7450, Macbook Air 13, Zbook 17

Zapraszam do dyskusji. Na pewno jest kilka elementów, które pominąłem lub sprawy, w których macie odmienne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj M do listy, bo teraz wyszedł GTX 980 (desktopowa kopia 1:1 GTX'a 980* do laptopów bez dopisku M) i mogą się pomylić.

 

Kwestia czy zaliczacie laptopy typu GE72, P650 czy Giguś P35w v do multimedialnych sprzętów czy do gamingów.

Jak multimedialne to ok, jak gamingi to nie ma multimedialnych notebooków z 970M i 980M.

 

*będą różne wersje GTX'a w zależności od sprzętu i jego gabarytu (P870DM będzie miał najszybszego GTX'a a MSI GT72S najsłabszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stefan999 ,

w waszym fachu na Prowizji wystarczy trzymac sie trzech kluczowych punktow

1-Detal - poziom generowanej szaty graficznej akceptowalny przez Autora

2-Konstrukcja- Design Sprzętu jego wady i zalety [ przykładowo konstrukcja chłodzenia wzór PCB] wystarczy wygoglowac i pozbierać fakty na temat danego modelu owszem kosztuje to duzo czasu dla laika no ale podnosi poziom wypowiedzi

3- Cena/budżet - nie ma absolutnie odniesienia do P1 i P2 , cenę generuje profil zastosowania i preferowane ustawienia uzytkownika

 

add1 - zobrazowanie szaty graficznej preferowanej przez użytkownika jak i zobrazowanie szaty graficznej która oferuje Hardware przy płynnej animacji

add2 - przedstawienie wszystkich faktów związanych z utrata wydajności spowodowanej "układ chłodzenia , układ zasilania , konstrukcja Kadłuba

 

add3 - nie da się wmówić ze w tej cenie jest najwydajniejszy , tym samym lekceważycie wszystkie inne priorytety które preferuje Autor ,

 

 

addddddd - jeżeli ktoś twierdzi ze Układ graficzny Pracujący na 110% swoich możliwości osiąga ~30 fps i jest to bezustannie płynną animacja musi to po prostu zobrazować :lol2:

 

 

adddd - bazowanie wylacznie na ofercie Sklepu X-Kom i sprzeczność faktów będzie ostro krytykowane z mojej strony !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie miał być temat związany z tamtym wątkiem, podałem go tylko jako. Wszystko ci było do powiedzenia w tamtym temacie zostało powiedziane. Jeśli masz przemyślenia odnośnie tego tematu to napisz.

Chociaż temat budżetu jest ważny i zasługuje na dłuższą dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stefan999 ,

większość z was strasznie myli pojęcia gdzie Autor zakłada ze może wydać sumę X oczekując w zamian Y Jakość/wydajność ,

waszym punktem zaczepienia jest właśnie X a najważniejszy punkt profilu jest właśnie Y , przy czym X nie stanowi żadnego punktu zaczepienia, jeżeli Autor nie zna wartości Y jakie oferuje Hardware tym samym sa ignorowane znaczniki personalne Autora to w wielu przypadkach generuje to niedosyt spowodowany właśnie sterta Reflinkow bazujących tylko i wyłącznie na wartości X ,

 

od momentu jak Reflinki zaczęły mi osobiście przeszkadzać jeszcze nikt z was w pierwszej odpowiedzi nie zapytał Autora o więcej detali poza Budżetem wiec czy tak naprawdę jesteście jasnowidzami ze wiecie co i jak preferuje Autor ?? chyba nie Bo fakty przemawiają za siebie same i sensowne pytania informacje padają dopiero w 5-tej lub 10-tej odpowiedzi ,

 

a w gruncie rzeczy to Profil Autora zastosowanie sprzętu i jeżeli chodzi o gry to Preferowana szata graficzna i płynna animacja będzie generować Budżet ,

 

ja nie wstydzę sie napisać ze w tej cenie nie ma laptopa który usatysfakcjonuje swoja zawartością Autora , dla Użytkowników na prowizji od X-Kom właśnie nie ma miejsca na Negatywna wypowiedz , jak już same opisy produktów w owym sklepie świadczą o tym ze wszystko si9e nada do gier [ owszem coraz mniej jest takich info w opisach laptopów w owym sklepie ale zdarzają się jeszcze te kolorowane]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem twoje stanowisko, jak podejście, ale to dyskusja na trochę inny temat.

Wykreśliłem z laptopów multimedialnych GTX980, razem z kategorią. Wydajność wybitna pozostanie tylko w laptopach gamingowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stefan ,

od samego początku uważam cie za jednego z tych co potrafią napisać jak się rzeczy maja oczywiście kilka zwrotów często generuje wieloznaczność* a biorąc grono czytelników warto jest wyargumentować pewne zwroty , w skrajnych przypadkach wielu czytelników odwiedza Laba bo link przekierował z google i tym samym często używane zwroty mogą być inaczej interpretowane jak zakładał Autor wypowiedzi ,

 

Reflinkami sprowadziliście użytkowników do Punktu wyboru na bazie Budżet a gdzie sa inne wartości i argumenty jak i Sam profil zastosowania ?

widzisz 60% ankietowanych wypowiedziało się ze lubi wysokie detale i 50+ fps http://forum.pclab.pl/topic/1067923-Laptop-do-Gier-Ankieta/ kto w jakie gry gra jest malo istotne istotny jest faktor płynności a on generuje szatę graficzna czyt. wydajność ,

to czy się da zagrać na Lowendowym sprzęcie nie podlega debacie bo się da ale właśnie Jak i to jest punkt kluczowy,,

 

edit ,

wstępnie układy wraz z 960M i niżej sklasyfikował bym jako Hardware Multimedialny z lekkim zacięciem do gier tylko z tego powodu iż sam Design często ogranicza wykorzystanie pełnych możliwości które oferuje Hardware , T°C hardware to nie wyznacznik a tylko jeden z wielu faktorów które generują możliwości zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I 70% ludzi chcę wydać góra 4 tysiące. Problem oczekiwań, a budżetu jest stary jak świat, ten temat pozwoli na to aby nie można było użyć tego samego słowa wobec różnych układów graficznych. Gdyby istniał jeden zunifikowany sposób nazewnictwa, którego wszyscy musieliby się stosować zniknęło by wiele "niedopowiedzeń". Co do oczekiwań i uzmysławiania ograniczeń układów graficznych to odsyłam do tego tematu :

http://forum.pclab.pl/topic/1076310-Laptop-do-gier-do-4800zł/page__p__13660853__fromsearch__1entry13660853

Rękami i nogami namawiałem do czegoś szybszego i koniec końców chyba się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze Argument będzie decydował jeżeli nie znasz profilu Autora to tez nie masz punktu zaczepienia , bez informacji nie da się polecić sprzęt który będzie spełniał oczekiwania Autora , Pojecie do Gier jest dość szerokim pojęciem jednak nie wielu zdaje sobie sprawę ze jest to najdelikatniejszy profil w Laptopach i tu jest najwięcej nieścisłości w przetwarzaniu informacji i tu kolo się zamyka często ignorując Autora bo nikt nie argumentuje Budżetu vs Oferowana wydajność względem zakładanych preferencji Autora , a wystarczy tylko naświetlić z jakimi niedogodnościami trzeba się liczyć przy danym Projekcie i tym samym Autor może naświetlić sobie całokształt i przemyśleć na spokojnie swoja decyzje to jest to czego nie mogę wyczytać w wypowiedziach akwizytorów typu Heaven i innych ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie musisz zacząć czytać wszystko lepiej ze zrozumieniem a nie tak jak chcesz to zrozumieć. Podałem autorowi jak krowa na rowie - wiedźmin MED+ na GTX960M.

Rozumiem że twoje WYKRESY na całe strony i dywagacje na milion sposobów mają na celu:

a wystarczy tylko naświetlić z jakimi niedogodnościami trzeba się liczyć przy danym Projekcie i tym samym Autor może naświetlić sobie całokształt i przemyśleć na spokojnie swoja decyzje
?

Niestety, wątpię. Wprowadzają więcej zamętu niż korzyści. I proszę cię żebyś przestał ustosunkowywać się do mnie, bo to mi uwłacza - szczególnie w twoim piśmie.

 

Autor stwierdził - 4800zł i kropka. Odwołuję do postów autora tematu o którym dywagujecie. Poza tym naprawdę, zbędne. Tutaj mało kto szuka laptopa stricte gamingowego - ludzie znają pojęcie laptop gamingowy i wiedzą że taki nie istnieje. Tutaj głównie chodzi o multimedia i niektóre tytuły gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku przeczytaj samego siebie jeszcze kilka tygodni temu grałeś w W3 na tym sprzęcie chyba nawet w Ultra detalu i to FHD , chyba ze teraz masz na myśli W1 , jak znajdę chwile czasu to przewalcuje tonę twoich wypocin by zacytować ci twój bełkot

Heaven napisal

Ja natomiast gram w FHD z gtx960m i i5H na ~ 35fps-ach na wysokich detalach. Jest to dla mnie komfortowe.

Heaven wspomnial

Podałem autorowi jak krowa na rowie - wiedźmin MED+ na GTX960M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - pisałem że była na forum osoba tutaj, która założyła temat i podała swoje wnioski. Kupiła acer'a vn7 z i5H + GTX860M z matrycą HD - nagrała testy na youtubie i stwierdziła że w 100% grywalny na Uber wiedźmin 3.

 

Co do mnie - gram na sprzęcie poniżej na wysokich w FHD bez hairworks'a i cienie na med + off synchro pionowe. Dla mnie jest to w pełni grywalne.

 

Powyżej podałem wersję wg testów notebookcheck'a.

 

Kończę ponownie, szkoda moich nerwów na takie persony jak twoja. Miłego popołudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...