Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MiNos9

Jak wyłączyć dynamiczny kontrast w monitorze bez dynamicznego kontrastu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu musiałem podłączyć swój monitor (LG27EA63) do komputera przy użyciu kabla HDMI. Oczywiście monitor zwariował i wyświetlał wszystko w trochę innej jasności, kolorach itd. Dodatkowo aktywne było coś w rodzaju dynamicznego kontrastu. Jeśli na ekranie pojawiały się trochę ciemniejsze kolory to natychmiast zmniejszała się jasność ekranu. Następnego dnia podłączyłem monitor przy użyciu kabla DVI, wyzerowałem ustawienia... ale ten "dynamiczny kontrast" pozostał. Monitor nie posiada tej funkcji, wyłączyłem ją w ustawieniach karty graficznej (Geforce MSI 970GTX) ale problem nie zniknął. Macie drodzy forumowicze pomysł jak pozbyć się tej niechcianej funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź menu monitora.

Może to być ukryte pod funkcją "Magic Brightness", albo inną marketingową kuchą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź menu monitora.

Może to być ukryte pod funkcją "Magic Brightness", albo inną marketingową kuchą.

 

Wszystkie funkcje z dziwnymi nazwami są wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmień profil w monitorze na inny, aż w końcu w którymś pojawią się ukryte funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zmień profil w monitorze na inny, aż w końcu w którymś pojawią się ukryte funkcje.

Włączyłem nawet powrót do ustawień fabrycznych ale nawet to nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mają ustawienia fabryczne do profili których jest kilka a powrót wraca do jednego profilu. KLIK - ściągnąć Owner’s Manual - rozdział CUSTOMIZING SETTINGS i przeczytać cały.

Custom It is a mode that the user can adjust each element. It can adjust the color mode of the Main Menu.

Text It is a mode that the screen is adjusted to the best for the textworks.

Photo It is a mode that the screen is adjusted to the best to view pictures.

Cinema It is a mode that the screen is adjusted to the best to view the videos.

Game It is a mode that the screen is adjusted to the best to play a game.

Each option is explained below.

Picture Mode Description

Custom It is a mode that the user can adjust each element. It can adjust the color mode of the Main Menu.

Vivid 1 Adjusts the video image for the retail environment by enhancing the contrast, brightness, Colour,

Vivid 2 and sharpness.

Standard Adjusts the image for the normal environment.

Cinema It is a mode that the screen is adjusted to the best to view the videos.

 

Dodatkowo możesz się pobawić w różne ustawienia Black Level oraz Gamma a także Six Color(Saturation), wyłączyć SUPER ENERGY SAVING.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym monitorze LG (a miałem ich sporo) udawało mi się wyłączyć wszystkie ulepszacze obrazu.

 

Próbuj jak opisują wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...