Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

psychopatoR

Nowy telefon - budżet 2600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Założyłem specjalnie ten temat by móc zaczerpnąć kilka opinii na temat wyboru smartfona godnego polecenia. Jak już zauważyliście w temacie pojawił się mój budżet, który mogę przeznaczyć na kupno nowego telefonu. Oczywiście mogę brać też pod uwagę niższe oferty ale ten budżet nie może zostać przekroczony. Przeglądałem wcześniejsze tematy ale nie umiałem znaleźć tego czego bym chciał się dowiedzieć.

 

#MIANOWICIE

 

Poszukuję telefonu, który będzie mi długo służył jak mój poprzednik (Sony Ericsson Xperia Neo V). Mam go od ponad 3 lata i dobrze mi on służył ale czas go wymienić na inny model (lepszy).

Moimi wariantami w telefonie jest przede wszystkim BATERIA, która długo wytrzyma (przede wszystkim będę korzystał z SMS'ów, rozmów, od czasu do czasu internet). Wiem, że trudno znaleźć dobrego fona z dobrą baterią ale wyjątki się zdarzają. Tak samo lubię w telefonie gdy jest płynny i nie zacina nic (wiem że czasami zacinki mogą występować ale nie tak sporadycznie jak teraz mam) więc szukam telefonu, który zapewni mi pewny komfort w użytkowaniu. Tak samo aparat żeby był dobry. Wiem, że w Z5 podobno jest dobry aparat ale jak oglądałem na YT filmiki porównujące Z5 z S6 to różnica jest duża więc wolę się dobrze zastanowić co kupić bo szkoda mi tej kasy.

 

Moimi typami są:

- SONY Xperia Z5 Compact - http://www.sonymobile.com/pl/products/phones/xperia-z5-compact/

- Samsung Galaxy S6 - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxys6/

- SGS6 Edge

 

Proszę o konkretne opinię w tej kwestii. Bardzo dziękuje

 

@@

Co do karty slotów pamięci też by mogła być wdrążana i bardzo chętnie chciałbym widzieć w telefonie slot na microSD. Wiem, że w S6 nie ma slotu na kartę SD ale może gdybym miał wiarygodne i dobre opinię na ten telefon to czemu nie kupić go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się z leciwego Neo V, to wiele modeli będzie dla Ciebie kosmosem.

Czy warto jednak brać coś na tyle nowego, gdzie cena jest nieadekwatna do sprzętu?

Na Twoim miejscu bym się zastanowił nad Xperia Z3 Compact - fenomenalna bateria, nakładka sony bardzo sprawnie działa, i można go wyrwać za dyżo mniejsze pieniądze niż grzejąca się i nie dokońca sprawdzona przez lud z5c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze poprzednik, jeśli zależy Ci na baterii, to Z3C będzie najlepszym wyborem.

Z5c zwyczajnie cena jest przesadzona, za połowę tego masz niewiele gorszy telefon (w działaniu jestem przekonany, że tego nie zauważysz), a baterią będzie na bank lepsza.

 

ps. z5c już się tak nie grzeje - takie samo chłodzenie jak w lumii 950XL - 'cieczą' :E, jak cała rodzina Z5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytet to bateria skłaniał bym się ku Z5, natomiast cała reszta na korzyść S6..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z tym chłodzeniem cieczą w smartfonach, nie zużywa się po jakimś czasie?

To nie jest ciecz i coś a'la wodne chłodzenie na PCMR, tylko zwykle rurki wypełnione płynem, ale marketingowo lepiej brzmi :E

Dlatego Sony przemilczało ten fakt, po prostu zwykła rzecz, Lumia zrobiła z tego marketing ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z uporem maniaka polecam Galaxy Note 4. Świetny ekran, porządna bateria, aparat lepszy niż w większości innych telefonów (a na pewno Xperii z3), lepszego wyboru nie ma, poza tym jest tańszy od galaxy s6, a dostajesz tylko odrobineczkę gorszą wydajność, a cena hest dużo niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za te opinie. Chyba wybiorę Z5 zwykła. Wiem że miałem nie przekraczać budżetu ale wezmę telefon na raty aa połowę wpłacę już :) Długo się zastanawiałem nad S6 ale ta bateria mnie zniechęca a w Z5 jest b.dobra bateria i jego design jest wyśmienity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za te opinie. Chyba wybiorę Z5 zwykła. Wiem że miałem nie przekraczać budżetu ale wezmę telefon na raty aa połowę wpłacę już :) Długo się zastanawiałem nad S6 ale ta bateria mnie zniechęca a w Z5 jest b.dobra bateria i jego design jest wyśmienity :)

Co do zwykłej Z5 to nie byłbym taki zachwycony bateria, bo się możesz zdziwić :)

Compact tak, zwykła już nie będzie tak długo trzymać. Tutaj na pewno polecany wcześniej Note4 będzie lepiej (dłużej) działać (tak mam, średni czas na ekranie to ~5h, gdzie przy tym ekranie to imho świetny wynik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powracam do tematu.

 

@@

Nie wiem którego kupić.... S6 32GB lub 64GB albo Z5... Za dużo już recenzji się naoglądałem, za dużo już informacji zdobyłem na temat tych smartfonów :( potrzebuję jakieś rady albo porady dotyczącej wyboru konkretnego smartfona.

 

Z jednej strony chciałbym wybrać S6 aa z drugiej strony bardzo podchodzę by wybrać Z5.. Ludzie pomóżcie mi bo chcę tą kasę wydać jak najszybciej bo później będę żałował że nie wydałem jej na telefon a na jakieś głupoty. A już od dawna sobie planuję zakup drogie i nowoczesnego telefonu.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przejść się do Samung Brand Store oraz Sony Center i przetestować oba urządzenia i wtedy zdecydujesz co Ci bardziej odpowiada..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony - lepsza nakładka (nie wiem, nigdy nie miałem :E), dla mnie lepszy design, PODOBNO sporo lepsza bateria (wstępne testy serwisów gsm), wg. DxOmark najlepszy sensor aparatu wśród telefonów, wodoszczelność itp bajery :P

S6- jak każdy galaxy jest mocny we wszystkim, ale zdarzy mu się przyciąć tu i ówdzie + dla mnie mega kiepski design, wygląda jak mydelniczka i palcuje się z dwóch stron jak poprzednie Zetki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem jest akumulator, to xperia M2 aqua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wybiera między flagowcami, a Ty mu proponujesz taki szrot. Równie dobrze mogę polecić mu Nokię 3310, bo trzymała max na 1 ładowaniu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam samsung galaxy s6 edge. Bardzo dobry telefon, świetna wydajność i bateria wcale nie jest taka zła + ten wyświetlacz :3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do porpozycji dokąłdam Note 4,chcoiaz nei wiem czy sam nei skusiłbymsie na najnowszą Z5,która już zbiera bardzo odbre recenzje ze strony Uzytkowników. Budżet masz wystarczający,jest to flagowy model- wobec tego cenowo również stoi jeszcze wysoko. Note 4 znajdziesz za około 2k w sklepach internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vhp

Ja wiem ze priorytetem dla mnie jest bateria ale już się pogodziłem z tym że w dzisiejszych czasach smartfony wytrzymują 1 dzień albo ewentualnie przy niskim działaniu 2 dni.

To nieuniknione że będę musiał ładować telefon ciągle w nocy albo rano po dniu całym.

 

@tomnml

Ja Ci polecam samsung galaxy s6 edge. Bardzo dobry telefon, świetna wydajność i bateria wcale nie jest taka zła + ten wyświetlacz :3

 

Wiem że bardzo dobry telefon, podoba mi się w nim najbardziej wyświetlacz, jest taki jakby z kosmosu :D ale chyba wolę nie dopłacać zbytnio do takiego dodatku i bym kupił zwykła S6 z 64GB, no chyba że natrafię na okazję Edge mieć za niecałe 3k z 64GB :P

 

Tak jak wspomniałem wcześniej, dziękuje wszystkim za te opinię tylko muszę dalej zbierać informacje na temat tych flagowców. Wypłata zbliża się wielkimi krokami i muszę wydać ją na porządny sprzęt :)

Już miałem kupować S6 na raty ale jak obliczyłem ile by mnie to wyszło po spłaceniu to doszedłem do wniosku że wolę uzbierać pewną kwotę i od razu rzucić na biurko :P

 

A co do tematu mojego. Chciałbym zobaczyć na własne oczy i dotknąć Z5 ale nie mam takiej możliwości bo nie ma nigdzie go :( Jedynie S6 dotykałem i dobrze leży mi w dłoni, sprzedawca proponował i zachęcał mnie właśnie do kupna go. Niby S6 jest ładny z wyglądu i szybki ale czy zapewni mi szybkie działanie po pewnym czasie nadal? Najbardziej kieruję się w stronę Z5. Od zawsze miałem same Sony. Sony Ericsson do teraz mam i dobrze się sprawuję ale już jest za stary i musi przejść na emeryturę. W Z5 podoba mi się jej design ii to matowe szkło z tyłu. Genialne to jest w porównaniu do S6 które ma szkło ale za to Gorilla glass 4 z obu stron :) Nadal nie wiem na co się zdecydować. Za każdym razem wchodzę na neta sprawdzając ceny i te telefony. Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z5 na pewno będą mieli w Sony Center. Miałem kiedyś Z2 i jakoś szczególnie nie byłem zadowolony z tego telefonu po prostu brakowało mi różnych "bajerów" które to posiadał moj wcześniejszy model czyli SGS 4 i do których zdążyłem się przyzwyczaić. Telefon sprzedałem po ok pół roku i kupiłem Note 4 i póki co nawet nie myślę o wymianie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zamiar pojechać do najbliższego mi Sony Center i zobaczyć Z5 na żywo :) Wtedy może wszystko się wyjaśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem dotyczy tylko Z5c w białej wersjii kolorystycznej, w reszcie działa to normalnie tylko biale wersje maja to przypadlosc i producent juz napisal na swojej stronie, ze bedzie wprowadzona łatka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.x-kom.pl/goracy_strzal/6280

 

łykaj zostało tylko kilka szt

 

testowałem z5 jakość zdjęć jest gorsza od s6 aczkolwiek bateria w s6 też nie jest za rewelacyjna, iphone 6 użytkowo będzie najlepszy chciałem kupić ale cena jednak zabija budżet, wiec wybrałem s6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamówiłem Blackberry Passport.

We wtorek pojawi się w moich rękach :cool:

Użytkowałem go przez tydzień bardzo intensywnie i po tym czasie złożyłem błyskawiczne zamówienie ;)

Kto wie może Ci się spodoba ?

 

Ps. Można instalować aplikacje z androida...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak iphone 6 zabija budżet skoro kosztują 2,3k w wersji 16gb na allegro, nówki sztuki zafoliowane, od zaufanych sprzedawców, z mozliwoscia odbioru osobistego? Kupując Iphone, nie martwimy sie, ze za rok czy dwa, nie dostaniemy aktualizacji, badz telefon zacznie nam sie wieszac, nie na IOSie. Moja ciocia ma S6 od maja, na telefonie zero gier, facebook i nic poza tym, bedac u niej w zeszlym tygodniu i bawiac sie tym telefonem nie mialem za ciekawych doznan, uzmyslowilem sobie dlaczego przeszedlem z androida na ios. Nie mowie tu o jakichs wielkich zwiechach, ale wywalanie z apek np messenger, czy tez dluzsze ladowanie kontaktów, nie za kazdym razem ale czasami sie zdarzy.. A ja poki co do maja mialem Z1 compact, zakupiona w listopadzie. Podzespoly przeciez miazga, mialem tam moze 4 gry, fife,real racing, asphalt i climb racing, fb,messenger,yt, nic wiecej. Po pol roku uzytkowaia, zaczely sie zwiechy i wywalanie apek yt,fb,messenger, zwiechy podczas ladowania sie smsow. Moze nie kazdy tak ma, ale ja, jak wiekszosc moich znajomych narzeka strasznie na androida. Kolega zakupil sobie htc m8, po 2tygodniach chcialem, zeby mi cyknal fotke i tak niefortunnie sie stalo, ze mu m8 wywinal psikusa i aparat sie nie wlaczal, czarny ekran i zwiecha ( i to nie bylo spowodowane przegrzaniem ) po prostu Androidy maja to do siebie, ze z jakims czasem juz sie wieszają. Na yt jest filmik z galaxy s6 po 4 miesiacach uzytkowania, oczywiscie masa superlatyw, ale mankamenty tez wlasnie sie znalazy w postaci lekkich zwieszek, ktore w codziennym uzytkowaniu niby nie sa az takie straszne, ale jak sie zdarza to czesciej to kiepsko. Uzytkuje IP6 od 3 tygodni, chodzi jak marzenie, mlodszy brat ma uzywke ip 4s, 4 letni chyba ajfon a daje rade bez zwiech :) Glownie tutaj chodzi o wsparcie. Teraz wyszla notka, ze z modeli LG maja dostac tylko 3 modele androida 6.0.. to jest smiech na sali.. G4, V10 i G3. A gdzie topowy tez model z tego roku G flex 2? Kpina, kpina, jeszcze raz kpina. A co do Sony Xperii.. w mojej Z1 compact, wyswietlacz padl sam.. budze sie rano, patrze na ekran i byl tak jakby wlos na ekranie, nito pekniecie ni to rozlanie, taki wlosek doslownie jakby w srodku ekranu i dotyk nie dzialal. Czytalem w internetach, ze to po prostu przypadlosc Zetek i jak sie trafi felerny egzemplarz to niestety. Mi zetka odmowila posluszenstwa po 7 miesiacach. A jesli ktos zna you tubera AdBustera, to na swoim oficjalnym fanpagu uzalal sie nad swoja Z2, ktorej tak samo jak mi padl dotyk samoistnie.

 

Albo poczekaj na nową lumie, albo wybierz IP6, chyba, ze lubisz ryzyko i jednak pojdziesz w strone androida, jednak z wlasnego doswiadczenia wiem, ze do czasu jest super i wszystko fajnie, ale jak przestana dawac juz aktualizacje, albo zasmiecisz andka, to jest koniec i zostaje tylko wgrywanie romow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...