Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

quatz

[3000zł] Laptop na studia/ średniowymagających gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję laptopa na studia(praca biurowa), do gier o średnich wymaganiachCS,Assasin's Creed 2, Stalker - gta V nie musi mi chodzić :D, do przeglądania internetu, filmów - ogólnie do wszystkiego.

 

Wymagania:

Cena do 3000zł

niekoniecznie z systemem operacyjnym

mile widziana aluminiowa obudowa.

 

 

Moje propozycje:

http://www.x-kom.pl/p/217843-notebook-laptop-17-3-dell-inspiron-5749-i5-5200u-8gb-1000-gf840m.html# - tu mam wątpliwości co do błyszczącej matrycy i jej rozdzielczości, za to ma lepszy procesor niż poniższy

http://www.x-kom.pl/p/253784-notebook-laptop-17-3-lenovo-z70-80-i3-5005u-8gb-1000-gf840m.html# - ten mi się bardziej podoba, ma matową matrycę, ale słabszy procesor.

 

 

Moje pytania:

1.Czy procesor z lenovo jest aż tak słabszy niż w dellu żeby go odrzucić?

2. Czy grafika jest w miarę zadowalająca?

3. Czy ogólnie polecacie powyższe laptopy czy raczej wybrać coś innego?

 

Z góry dzięki za porady i propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepaści w wydajności CPU nie ma. i5 ma turbi i 10 procent wyższe taktowanie. Dell jest lepiej wykonany, a Lenovo ma lepszą matrycę.

Na czym teraz grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc o wykonaniu? Czy warto przedłożyć jakość wykonania nad lepszą matrycę? Co do gier to gram na asusie z i-53317u,8gb ramu, Geforce740m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT840 jest około 15-20 procent szybsze od twojej GT740. Gra nie warta świeczki.

Co do jakości wykonania to już zależy od ciebie. Dell jest solidniej wykonany, ale Lenovo też do najgorzej wykonanych nie należy.

W sumie to jeśli zrezygnować z dobrej matrycy to masz

Asus R510JX-XX042H i5-4200H/4GB/1TB/Win8 GT950M

Od twojej karty jest około 60-80 procent szybsza w zależności od gry, co pozwoli na średnie lub nawet wysokie detale. Niestety matryca jest tylko HD. Pomiędzy GT840/940, a GTX850/950 nie ma żadnego układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 15" wchodzą w grę to warto zerknąć na Acer Aspire VN7 z i5 i GTX860 - stosunkowo lekki, dobre przebiegi na baterii, matowa matryca IPS dobrej jakości, bardzo dobra wydajność w tej cenie. GTX860 to sporo wydajniejsza karta graficzna niż GT840. Jeśli interesują Cie tak wymagające gry to jak najbardziej bym na Twoim miejscu dorzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...