Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

machinesjb

potrzebuję mega taniego skanera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :). Szukam skanera który kosztował by po prostu jak najmniej, jednak nie mogę pojąć jednej rzeczy: dla czego skanery jako samodzielne urządzenia kosztują od 200 zł w górę, a urządzenia wielofunkcyjne nawet 130 zł (np PIXMA MG2450). Chętnie bym wziął tą pixme, bo skaner potrzebuję może 5 razy w roku, a i na ultra jakości mi nie zależy. Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego niema na rynku samego skanera np wyjętego z tej pixmy za powiedzmy 100 zł :P ? Albo ja coś mylę i czegoś nie czaję :hmm: .

 

Powód wymiany to dotychczasowy model z ery kamienia łupanego i coraz gorsza kompatybilność

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używany, albo weź najtańsze wielofunkcyjne. Nie ma tanich skanerów, bo wyparły je właśnie takie tanie wielofunkcyjne, ktoś kto potrzebuje skner to albo fotograf amator, albo handluje znaczkami albo robi rysunki techniczne albo coś - czyli ktoś kogo taki z wielofunkcyjnego nie zadowala i potrzebuje lepszy (i jest skłonny za niego zapłacić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używany, albo weź najtańsze wielofunkcyjne. Nie ma tanich skanerów, bo wyparły je właśnie takie tanie wielofunkcyjne, ktoś kto potrzebuje skner to albo fotograf amator, albo handluje znaczkami albo robi rysunki techniczne albo coś - czyli ktoś kogo taki z wielofunkcyjnego nie zadowala i potrzebuje lepszy (i jest skłonny za niego zapłacić).

 

Albo ma stary sprzed 10 lat :P W międzyczasie ich jakość wcale nie wzrosła a może nawet spadła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :). Szukam skanera który kosztował by po prostu jak najmniej, jednak nie mogę pojąć jednej rzeczy: dla czego skanery jako samodzielne urządzenia kosztują od 200 zł w górę, a urządzenia wielofunkcyjne nawet 130 zł (np PIXMA MG2450). Chętnie bym wziął tą pixme, bo skaner potrzebuję może 5 razy w roku, a i na ultra jakości mi nie zależy. Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego niema na rynku samego skanera np wyjętego z tej pixmy za powiedzmy 100 zł :P ? Albo ja coś mylę i czegoś nie czaję :hmm: .

 

Taniej (za sztuję) jest wyprodukować 100000 drukarek, niż 100 skanerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup używany, albo weź najtańsze wielofunkcyjne. Nie ma tanich skanerów, bo wyparły je właśnie takie tanie wielofunkcyjne, ktoś kto potrzebuje skner to albo fotograf amator, albo handluje znaczkami albo robi rysunki techniczne albo coś - czyli ktoś kogo taki z wielofunkcyjnego nie zadowala i potrzebuje lepszy (i jest skłonny za niego zapłacić).

Również pewien czas temu chciałem zakupić skaner, ale z używanych nie było nic w sensownej cenie. Taniej można było zakupić urządzenie wielofukcyjne więc szukałem nawet w uszkodzonych ale z działającym skanerem. W końcu udało się zakupić za 35zł HP1050 refurbished bez tuszy, wziąłem od razu dwie sztuki, jedna dla znajomego. Po zakupieniu tuszy wszystko działało jak należy i używam teraz tego sprzętu zamiast mojej starej atramentówki. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup używany np.: ten Mój link

 

Dzięki ale zamienię stary na stary hehe

 

Jeśli chodzi o używane to pełno jest takich własnie, które skończyły się na win xp lub vista. Chyba zanabedę tą pixme

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zl kupi Brother dcp 375cw na OLX.Urządzenia przestały drukować, ale skanery działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego niema na rynku samego skanera np wyjętego z tej pixmy za powiedzmy 100 zł :P ? Albo ja coś mylę i czegoś nie czaję :hmm: .

Powód wymiany to dotychczasowy model z ery kamienia łupanego i coraz gorsza kompatybilność

Pozdrawiam

Przypuszczam, że te zintegrowane są znacznie gorszej jakości niż nawet tanie samodzielne. Ja zakupiłem po okazyjnej cenie z Allegro skaner HP - używany, jakiś stary model (ale wsparcie dla Windows 7 jest), niezbyt szybki, z podajnikiem. Nie ma porównania do skanera w urządzeniu wielofunkcyjnym (zarówno w domowym HP jak i profesjonalnych biurowych kopiarkach za kilka tys zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...