Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

darek14789

Jak długo idzie przelew z poczty polskiej na konto bankowe?j.w

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam takie pytanie. Jak długi idzie przelew z poczty polskiej na konto bankowe? Bo tydzień temu w środę dokonałem na poczcie przelewu, a dziś mija równy tydzień i pieniądze nie dotarły do adresata... A sprawa jest dość pilna. Minęło już 5 dni roboczych. Ile można czekać? Robiliście już takie przelewy?? Zaczynam się niecierpliwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

3-4 dni a nawet 2 tygodnie

jak byś dokonał wpłaty w banku to tego samego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie poczta chwali się, że wrzucają w eliksir 2 dni od przyjęcia papierka. Może pomyliłeś się w numerze albo danych nadawcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie poczta chwali się, że wrzucają w eliksir 2 dni od przyjęcia papierka. Może pomyliłeś się w numerze albo danych nadawcy?

 

No właśnie teraz sprawdziłem to po raz kolejny na potwierdzeniu i dane wpisałem dobrze. Poza tym zrobiłem dwa przelewy w ten sam dzień i jeszcze żaden z nich nie doszedł??

 

3-4 dni a nawet 2 tygodnie

jak byś dokonał wpłaty w banku to tego samego dnia

 

Właśnie gdybym wiedział, to bym poleciał do banku, ale tam miałem bliżej i więcej czasu na to. Ale od czego to może zależeć? Przelew to przelew. A dwa tygodnie to już przesada. Gdzie o tym słyszałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

nie słyszałem tylko raz tyle czekałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniały się czasy początków Allegro i wypełniania blankietów pocztowych, już nie pamiętam jak to wyglądało. Dlaczego tam? Nawet stare babcie płacą w Żabkach i im podobnych bo szybciej i taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś już czasu można robić na poczcie przelewy priorytetowe. Dopłacasz 50 groszy i przelew na koncie jest w maks 24h, a zazwyczaj jest to nawet krócej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że jeszcze oferują taką usługę, skoro jest kompletnie nieopłacalna dla zleceniodawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam takie pytanie. Jak długi idzie przelew z poczty polskiej na konto bankowe? Bo tydzień temu w środę dokonałem na poczcie przelewu, a dziś mija równy tydzień i pieniądze nie dotarły do adresata... A sprawa jest dość pilna. Minęło już 5 dni roboczych. Ile można czekać? Robiliście już takie przelewy?? Zaczynam się niecierpliwić.

 

U mnie szło 2 dni. Najdłużej 3. Nie wiem więc, czemu macie takie przygody z tą pocztą. Pamiętać trzeba, że w soboty i niedziele poczta nie pracuje (przynajmniej u mnie jest pozamykana).

 

Rób najlepiej przelewy z punktu pko bp do godziny 11.00, za opłatą jak na poczcie - pieniądze docierają jeszcze tego samego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że jeszcze oferują taką usługę, skoro jest kompletnie nieopłacalna dla zleceniodawcy.

Bo wiele, głownie starszych ludzi nie korzysta z internetu i nie robi przelewów przez internet, tylko idzie płacić na pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skąd kolejki w sklepach pokroju Żabki, jak babcie płacą rachunki na ostatni dzień? "Panie, tu idzie szybciej i taniej" ;)

Babcie też się przerzuciły, nie wiem czy freshe i małpkopodobne sklepy mają to samo, ale w tym pierwszym, z zielonym logo można utknąć w konkretnej kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne płacą w żabkach i innych sklepach, a drugie na poczcie, bo nie ufają tym sklepom i agencjom opłat, bo już nie raz wałki z tym się zdarzały. Np moja babcia chodzi robić opłaty tylko na pocztę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, osobne agencje swoja drogą, ale żabki nagle nie znikną. Trafisz w okolicach 1-go i 10-go dwie babcie i kolejka uwalona na pół godziny :D

Teraz mają jeszcze jakąś opcję wypłat gotówki z rachunku na karcie, przy dowolnych zakupach, jakoś tak, też już za taką się nastałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniały się czasy początków Allegro i wypełniania blankietów pocztowych, już nie pamiętam jak to wyglądało. Dlaczego tam? Nawet stare babcie płacą w Żabkach i im podobnych bo szybciej i taniej.

 

Zawsze płacę w banku i nigdy nie było problemów z przelewem. Akurat tego dnia tak wyszło, a musiałem zapłacić i nawet sie nie domyślałem że to może tak długo iść. Ale przecież przelew to przelew, czym sie może różnic ten z poczty od tego bankowego??

 

U mnie szło 2 dni. Najdłużej 3. Nie wiem więc, czemu macie takie przygody z tą pocztą. Pamiętać trzeba, że w soboty i niedziele poczta nie pracuje (przynajmniej u mnie jest pozamykana).

 

Rób najlepiej przelewy z punktu pko bp do godziny 11.00, za opłatą jak na poczcie - pieniądze docierają jeszcze tego samego dnia.

 

 

Wiem że w weekendy nie działa, ale ta kasa idzie już 5 dzień roboczy. To strasznie długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym, że bank powinien zaksięgować już w następnej sesji tego samego dnia, lub w pierwszej dnia kolejnego, zależnie od godziny wpłaty. Poczta to kilka dni ale więcej niż 3-4 doby jest niepokojące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież przelew to przelew, czym sie może różnic ten z poczty od tego bankowego??

Po pierwsze przelew to możesz zrobić z rachunku na rachunek. W okienku co najwyżej dokonasz wpłaty na konto. Po drugie różne instytucje mają różne procedury. Czas od momentu gdy ktoś weźmie kasę do czasu kiedy zlecenie zostanie rzeczywiście wklepane do systemu rozliczeń między bankami może być bardzo różny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przelew to możesz zrobić z rachunku na rachunek. W okienku co najwyżej dokonasz wpłaty na konto. Po drugie różne instytucje mają różne procedury. Czas od momentu gdy ktoś weźmie kasę do czasu kiedy zlecenie zostanie rzeczywiście wklepane do systemu rozliczeń między bankami może być bardzo różny.

 

 

No to chodzi mi o wpłatę na konto. CZyli po zapłacie w okienku może minąć kilka dni zanim dokonają przelewu... Zobaczymy czy jutro dojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym, że bank powinien zaksięgować już w następnej sesji tego samego dnia, lub w pierwszej dnia kolejnego, zależnie od godziny wpłaty. Poczta to kilka dni ale więcej niż 3-4 doby jest niepokojące.

 

 

Zobaczymy czy jutro dojdzie, bo to już jest przegięcie tyle czasu czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałeś chociaż do adresata potwierdzenie wpłaty z pieczątką poczty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś już czasu można robić na poczcie przelewy priorytetowe. Dopłacasz 50 groszy i przelew na koncie jest w maks 24h, a zazwyczaj jest to nawet krócej. ;)

Nawet mniej. Jeśli dobrze pamiętam, normalny kosztuje 2,90 zł, priorytet 3 zł. Kiedyś wszystkie (do jakiejś tam kwoty) były po 2,50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałeś chociaż do adresata potwierdzenie wpłaty z pieczątką poczty?

 

Okazało się, że jeden przelew dotarł, dzwoniłem do firmy i facet odnalazł go ręcznie w systemie. Do drugiego adresata wysłałem mailem potwierdzenie i odpisał że "Jak tylko wpłata zostanie zaksięgowana na naszym koncie, otrzyma Pan informację zwrotną wraz z potwierdzeniem.". Czyli go nie dostali, albo dostali i będą go dopiero szukać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej darek14789 mam pytanie i doszlo twoj przelew mam taki sam problem 5 czerwca wyslalam przelew z poczty na konto bankowe i tez jeszcze pieniadze nie wplynely Czyli tydzien i 3 dni i nic nie doszlo prosze o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wpłaty Poczta wcale nie ma monopolu, wiele banków oferuje możliwość w płaty na rachunek obcej osoby w obcym banku. Prowizje za to wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka razy wpłacałem na konto pieniądze przez Pocztę Polską, to pani w okienku się mnie pytała, czy przelew zwykły, czy priorytetowy, brałem ten priorytetowy, który był o 50 groszy droższy i pieniądze na koncie były już następnego dnia z rana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...