Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

http://wccftech.com/nvidia-pascal-3dmark-11-entries-spotted/

 

Coraz więcej tych 'przecieków' krąży po necie.

 

Najciekawsze stwierdzenie dot. 'niby' X70

'The first entry we have is of an unidentified Nvidia GeForce graphics card with 7,680 MB of graphics memory, 512MB short of 8GB, very likely a test chip.' :)

Powtórka z gtx 970?

 

http://videocardz.com/58625/nvidia-geforce-x80ti-and-geforce-x80-titan-specs-hit-the-web-or-do-they

 

Źródło, imgur.com. No błagam :E Do tego 32 bitowy system w jednym ze "screenów", 2GB RAM. Tu się nawet nikt nie starał aby to wyglądało wiarygodnie.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz powoli zaczyna sie wyprzedawanie tych gtx 970 :-) juz nawet tu na forum schodza po 1200pln a na lolegro jakos kilka tygodni temu poszlo kilka szt. za 1100-1200pln

Dolar spada, za miesiąc może nowe 970 w sklepach będą po 1200 zł. Więc lepiej pozbywać się ich teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar spada, za miesiąc może nowe 970 w sklepach będą po 1200 zł.

 

Jak na razie to GTX 970 dopiero wracają do ceny premierowej po 1,5 roku :E

 

http://cenowarka.pl/?phist=1167954

 

W US (newegg.com) cena GTX 970 praktycznie nie drgnęła także nie spodziewajcie się jakichś obniżek ;)

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814121899&cm_re=strix-gtx970-dc2oc-4gd5-_-14-121-899-_-Product

 

339$ cały czas.

 

Ceny Maxwelli będą bardzo mocno zależeć od tego czy Pascale będą wspierać sprzętowo asynchroniczne obliczenia oraz od tego jak mocne to będą karty. No i bierzmy pod uwagę to, że będą to faktycznie pierwsze karty tworzone z myślą o Directx 12, które będą w miarę normalnej cenie.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że Pascal to faktycznie tylko udoskonalony Maxwell i nie ujrzy Hardware Schedulera.

 

http://www.bitsandchips.it/52-english-news/6785-rumor-pascal-in-trouble-with-asyncronous-compute-code

 

Czyli co zrobi NV? :) Będzie z całych sił blokować Async w grach.Tylko po co wtedy w ogóle DX12?

Jeśli to okaże się prawdą NV wyjdzie na firmę,która uwstecznia technologię i każe sobie płacić jak za zboże za swoje zacofane technologicznie półprodukty.Hmm...ale rachunki za prąd spadną o kolejne 5pln :):E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie, Nvidia będzie musiała postawić na wydajność brute force i zrobić większe rdzenie do tego w gorszym 16nm. Za rok będziemy słyszeć od użytkowników Nvidia, że pobór prądu nie ma znaczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co zrobi NV? :) Będzie z całych sił blokować Async w grach.Tylko po co wtedy w ogóle DX12?

Po to... Link

Async Compute to jest dodatek a nie podstawa DX12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który powoduje wzrost wydajności

W kwestii Async Compute

 

 

Why ? So far we were not able to get real answer to Nvidia. So of course we wanted to take advantage of the GDC to try to learn more and have questioned Nvidia at a meeting organized with Rev Lebaredian, Senior Director GameWorks. Unfortunately for us, this engineer who is part of the technical support group for video game developers was very well prepared for these issues that affect the multi engine support specificities. His answers were initially verbatim those of the brief official statement Nvidia communicated to the technical press in recent months. Namely "GeForce Maxwell can support running concurrently at the SM (groups of processing units)", "it is not yet active in the pilot," "Ashes of the Singularity is one set (not too important) among others. "

 

An unusual wooden language that shows, if it were still needed, that this issue bothers Nvidia. So we changed the approach to the impasse we have approached the subject from a different angle: is the Async Compute is important (for Maxwell GPU)? What Lebaredian Rev relax and open the way for a much more interesting discussion. Two arguments are then developed by Nvidia.

 

First, if Async Compute is a way to increase performance, what matters in the end it is the overall performance. If GeForce GPUs are the most efficient basis than the Radeon GPU, the use of multi engine in an attempt to boost their performance is not a top priority.

 

On the other hand, if the rate of use of the various blocks of the GeForce GPU is relatively high at the base, the potential gain from Async Compute is less important. Nvidia says here that overall there are far fewer holes (bubbles in language GPU) at the activity of units of its GPU than its competitor. But the purpose of concurrent execution is to exploit synergies in the treatment of different tasks to fill these "holes".

 

When developing a GPU architecture, much of the work is to provide a profile of tasks that will be supported when the new chips will be marketed. The balance of the architecture between its different types of units, among the computational power and memory bandwidth between the triangles rate and pixel throughput, etc., is a crucial point that requires good visibility, a lot of pragmatism and a strategic vision. It is clear that Nvidia is rather pulls well at this level for several generations of GPUs.

 

If our own thinking leads to rather agree with Nvidia these arguments, there is another important point for the players and that's probably what makes the number one GPU addresses the topic lip: Async Compute provides free gain for Radeon users. While this possibility was provided for in the AMD GPU for more than 4 years, they have not been able to get commercial profit, they have not been sold more expensive for the cause. This changes somewhat with the latest range of AMD that focuses strongly on this point, but in terms of perception, players like to get a free such little boost, even if only a handful of games. Conversely, the overall higher performance GPU Nvidia may have an immediate benefit in up games, and could be included directly in the price of GeForce. And from the perspective of a company whose purpose is not to post losses, it is clear that an approach makes more sense than another.

 

Still we are in 2016 and that the operation of the Async Compute should gradually spread, particularly thanks to the similarity between the architecture of the GPU consoles and that of the Radeon. Nvidia can not totally ignore the possibility that could reduce or eliminate the lead in terms of performance. Without going into detail, Rev Lebaredian thus wished to reiterate that there were indeed opportunities in the drivers' level to implement which they can enjoy in some cases a performance gain with the Async Compute . Opportunities that Nvidia constantly revalues, not without forgetting that its future GPU could change that at this level.

 

 

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie z tego wywiadu wynika, że Maxwell obsługuje Async, ale Nvidia zastanawia się czy go uaktywnić bo nie ma jeszcze dużych gier AAA (Ashes nie jest dostatecznie istotne) które to obsługują oraz jeśli nie będą przegrywać z Radeonami to i tak tego nie włączą. Ciekawe podejście :D

Jeśli nie teraz, i chwyci premiera Pascala to wtedy włączą dla poprzedniej architektury? Byłoby to wydarzenie bezprecedensowe, wspierać w ten sposób karty po 2 latach od premiery.

 

Zamiast powiedzieć, że pracują cały czas w pocie czoła nad sterami to takie coś - wszystko dla nas nie dla naszych użytkowników.

 

:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to są kolejne manewry ściemniające i belkot ze strony NV

Gościu nawet nie chciał o Async rozmawiać

Wiadomo że jak ich produkty czegoś nie obsługują będą szli w zaparte że to niepotrzebne itd.

Przecież nie powiedzą OFICJALNIE że ich kartą czegoś brakuje i nie są tego w stanie naprawić,zmienić,włączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze w czerwcu-lipcu bedzie juz dostepny nastepca 980ti,inaczej mocno mi to skomplikuje plany.

Przy graniu w 3440 x 1440,wyczekuje tej karty z niecierpliowscia.Biore pierwszego lepszego referenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że Pascal to faktycznie tylko udoskonalony Maxwell i nie ujrzy Hardware Schedulera.

 

http://www.bitsandchips.it/52-english-news/6785-rumor-pascal-in-trouble-with-asyncronous-compute-code

 

U konkurencji też o tym piszą. Pascal ma być usprawnioną wersją Maxwella w 16nm z DDR5X + HBM2 dla nowego Titana :)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to okaże się prawdą NV wyjdzie na firmę,która uwstecznia technologię i każe sobie płacić jak za zboże za swoje zacofane technologicznie półprodukty.

Zapytam kolejny raz. Co z uwstecznianiem technologii/rynku przez ostatnie kilka lat przez AMD, na temat procesorów to nawet nie ma o czym mówić, ale co z brakiem obsługi przez AMD jednej z podstawowych funkcji DX11?

 

Dla przypomnienia:

AMD_DX11_40NM_2.jpg

Chyba nie muszę mówić, że dwóch ostatnich rzeczy AMD nie obsługuje o wiele bardziej niż NV Async Compute?

 

AMD_DX11_40NM_6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam kolejny raz. Co z uwstecznianiem technologii/rynku przez ostatnie kilka lat przez AMD, na temat procesorów to nawet nie ma o czym mówić, ale co z brakiem obsługi przez AMD jednej z podstawowych funkcji DX11?

 

Dla przypomnienia:

AMD_DX11_40NM_2.jpg

Chyba nie muszę mówić, że dwóch ostatnich rzeczy AMD nie obsługuje o wiele bardziej niż NV Async Compute?

 

AMD_DX11_40NM_6.jpg

A co mnie interesuje AMD!? Mam kartę Nvidii i interesuje mnie co na jej podwórku się dzieje

A co do multithreading,to w tej kwestii DX11 to ogólnie jeden wielki żart,i raczej o tym doskonale wiesz

Edytowane przez SALETRZAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ciągle przepisujesz z broszury? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ciągle przepisujesz z broszury? :lol2:

A Ty już napisałeś podziękowania do Nv za brak Async w obecnych i prawdopodobnie przyszlych kartach? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze w czerwcu-lipcu bedzie juz dostepny nastepca 980ti,inaczej mocno mi to skomplikuje plany.

Przy graniu w 3440 x 1440,wyczekuje tej karty z niecierpliowscia.Biore pierwszego lepszego referenta.

 

referenta tak jak byś znal termin pojawienia sie bloków wodnych ;) , a tak poza tym to zapewne na kotleta będzie Pascal TI i to będzie dopiero ciekawy kawałek krzemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc sie do Async trochę rozbawiła prezentacja IO Interactive na GDC, a konkretnie ta grafika:

original.jpg

 

Skoro takie wszystko trudne, to czy będzie się deweloperom chciało przy tym dłubać? Inna kwestia, że to nabranie wody w usta przez NV w temacie async mi się średnio podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Im bliżej premiery tym gorzej. Myślę o kupnie telewizora 4K ale GTX 970 ze swoim kastrowanym 4GB pamięci do 1080p się nawet średnio nadaje. O HBM2 w karcie pokroju 970 nie ma co liczyć. AMD pewnie też niczym nas nie zaskoczy. Pozostaje czekać na Voltę :/

 

Ciekawe, bo ja pykam na 2560x1080 i problemów z pamięcią nie mam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się miesiąc temu na monitor Ultrawide 2560x1080, przetestowałem sporo gier po przesiadce z FHd i żadnych problemów z pamięcią nie ma. Ale z tym, że 970 3,5GB VRAM do 1080p już się średnio nadaję trochę Cie poniosło ;)

 

Czas leci, nie jest już miesiąc po premierze tylko we wrześniu tego roku stukną jej 2 lata. Może jak ktoś ustawia wszystko na Ultra, plus zabójcze wygładzanie dajmy na to w takim Rise of the Tomb Raider to może mieć problem.

 

Druga sprawa to nawet 980 nie nadaje się do 4K i jeszcze nie prędko kupisz kartę za 1500-2000zł która nadawałaby się do 4K, wiec nie ma zwalać winy na VRAM lub pisać, że 970 średnio się nadaje do FHd.

 

A tak na marginesie trochę mnie korci żeby sprzedać teraz 970 za jakieś 1200zł, ale ciężko będzie siedzieć do jesieni na integrze. Z drugiej strony myślę, że nawet pod koniec roku 970 będzie warta ok. 1000zł wtedy dołoży się trochę i kupi Pascalowy odpowiednik 980Ti lub Radek.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to ma być ten przykład, że 970 średnio nadaje się do grania w 1080p ? Na pewno nie będę pobierał specjalnie gry, aby dokładnie to sprawdzić, przejść GTA V jeszcze raz mam zamiar dopiero pod koniec tego roku.

 

Grając w tamtym roku, nie pamiętam dokładnie, ale grałem z ustawieniach Ultra z jakimiś mało istotnymi rzeczami na wysokie w 60 klatkach i grało się świetnie. Ludzie grają na zabytkowych już kartach w zadowalających ustawieniach graficznych.

 

Ale skoro Ty twierdzisz, że 970 nie da się ustawić wszystkich suwaków bo brakuje pamięci i przez to 970 średnio nadaję się do grania w FHd to wybacz. Nie wiem czy wiesz, ale w niektórych grach niektóre suwaki są dla entuzjastów i absolutnego topu jeśli chodzi o karty graficzne, a nie karty za 1300zł bo nawet za tyle można je było kupić rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA V ma blisko rok i na GTX 970 nie da się ustawić wszystkich suwaków na maxa bo nie starcza pamięci.

 

Straszne, skoro wszystkie suwaki na 970 spowodowały by ostre dropy :E

 

Nawet na 980Ti nie ustawisz wszystkiego na full jeżeli liczysz na 60 klatek, pomijam kwestię że te dodatkowe suwaki których brakuje na 970, bardzo mało wnoszą w jakości grafiki.

 

Zawsze se możesz kupić 390, i grać w super wymasowanych ustawieniach, a z dropami się pewnie zaprzyjaźnicie. :cool:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Proszę o Waszą pomoc przy złożeniu jakiegoś rozsądnego komputera do gier, bo obecnie mam komputer bez dedykowanej karty graficznej. Mam monitor GIGABYTE G24F 2 23.8" 1920x1080px, którego nie planuję wymieniać. W związku z tym zestaw ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD na wysokich/najwyższych ustawianiach - tylko tyle potrzebuję Tytuły, które chcę ograć to w większości produkcje już kilkuletnie: RDR 2, GTA V, Elden Ring, Baldur's Gate 3, Sekiro, Kingdom Come: Deliverance, M&B II: Bannerlord, gry z serii Total War. A tak naprawdę to zdecydowanie częściej będę grał w różne tytuły indie lub mniej wymagające produkcje, dlatego to naprawdę nie musi być jakaś szalona maszyna, bo zwyczajnie takiej nie potrzebuję. Bardziej zależy mi na sprawdzonych komponentach, które mają dobry stosunek cena/jakość. Ważnym elementem jest obudowa, bo komputer będzie stal na blacie i z prawej strony będzie miał ścianę, dlatego obudowa nie może być szersza niż 200-210 mm i głębsza/dłuższa niż 400-430 mm. Jednocześnie ma być bez podświetlania i o możliwe prostym kształcie, ale przy tym zależy mi, żeby spełniała swoją rolę. Na szybko znalazłem coś takiego https://proline.pl/obudowa-do-komputera-endorfy-signum-300-solid-ey2a003-p8115594, ale jestem otwarty na inne, lepsze, sprawdzone propozycje i nawet na nie liczę. Co budżetu, to nie tak, że mam w głowie jakąś kwotę, którą mogę lub chcę przeznaczyć, a tak jak napisałem wyżej, ma mi zapewnić komfortową rozgrywkę w FHD i mieć dobry stosunek cena/jakość. Ale żeby jakieś ramy wyznaczyć, to powiedzmy 3000-6000 zł i w tym musi zmieścić się też Win11 i pewnie też złożenie, bo nie wiem czy sobie z tym poradzę, bo kilka lat już minęło od kiedy prostowałem piny w procesorze i dłubałem w bebechach:) Wiem, że jest tutaj dużo osób, które zna się na rzeczy i służy radą i pomocą, więc liczę na Was i z góry dziękuję
    • Podepne sie do tematu, czekam na kolejna wymiane monitora, co prawda nie wyslali trzeciego bo drugi musi do nich wrocic co powinno nastapic dzisiaj wiec zobaczymy jak to bedzie wygladac nadal, chcialbym wymiany na nowy ale bedzie ciezko  
    • Nie wątpię, ja piszę po prostu o swojej obecnej płycie  
    • @Send1N przywracałem profil na innej wersji biosu i wszystko było w porządku.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...