Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

na gm200 to chłodzenie wypadało przeciętnie, a jak podkręcą obroty względem 1070/1080 to będzie podobnie

 

Na Pascalu Palit trochę poprawił tego klocka, po za tym nie przesadzajmy palit na 980Ti miał jedno z lepszych chłodzeń praktycznie w czołówce patrząc jak GB, Asusy i Evgi wyły. Oczywiście mało co było wstanie pobić Inno3D iChill ale to chłodzenie też miało swoje wady bo zbyt niskie obroty prowadziły do padów sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu?

http://eu.palit.com/palit/comparison.php?lang=pl

 

W opisie jest, w specyfikacji nie ma, przy porównaniu też nie wyskakuje, że ma podwójny

błąd w opisie - dwie takie same karty, różnica w taktach i limicie mocy (nawet jeśli zwykły js nie ma przełącznika, to mała strata)

 

Na Pascalu Palit trochę poprawił tego klocka, po za tym nie przesadzajmy palit na 980Ti miał jedno z lepszych chłodzeń praktycznie w czołówce patrząc jak GB, Asusy i Evgi wyły. Oczywiście mało co było wstanie pobić Inno3D iChill ale to chłodzenie też miało swoje wady bo zbyt niskie obroty prowadziły do padów sekcji zasilania.

jak dla mnie średniawka, chociaż fakt troszkę więcej radiatora jest w pascalach

Edytowane przez bartosz302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie można wymagać aby 250-300W TDP potwora można było schłodzić na poziomie GTX 1070, tzn da się, ale klocek z wentylami nie będzie już zajmować 2-3 slotów, tylko spokojnie ze 4 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strix daje radę, msi gm200 też ogarnęło w miarę przyzwoicie - jeśli palit nie będzie wchodził na >1100rpm, to będzie bardzo ok (nawet kosztem temp. w okolicy 75-80 stopni)

Edytowane przez bartosz302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strix daje radę, msi gm200 też ogarnęło w miarę przyzwoicie - jeśli palit nie będzie wchodził na >1100rpm, to będzie bardzo ok (nawet kosztem temp. w okolicy 75-80 stopni)

 

Ale nowy strix to już konterny klocek jednak jest, MSI na GM200 wcale jakoś super nie wypadało, można było dogrzać do 80 stopni, generalnie niech ten palit będzie w okolicy strixa czyli ok 1500 RPM to i tak będzie bardzo dobre jak na takiego potworka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie MSI z 980Ti sobie ładnie poradziło, mam i sobie chwalę to chłodzenie i kartę i patrząc po testach i opiniach to chyba była to ogólnie najlepsza 980Ti bo Inno zaś padały a reszta wyjce albo temperatury wysokie. Ja jestem ciekawy czy 1080Ti EVGA FTW3 będzie tak dobry jak Strix od Asus-a bo postawili poprzeczkę wyosko i MSI już przegrało chłodzeniem z Asus-em, Gigabyte to z doświadczenia pewnie też nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980ti od msi miałem okazję używać i moim zdaniem ok, zresztą - KLIK, nie tylko ja mam takie zdanie... a co do 1500rpm na palicie - słaba jakość wentyli, przy takich obrotach słychać mocny rezonans (łożysko pływa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980ti od msi miałem okazję używać i moim zdaniem ok, zresztą - KLIK, nie tylko ja mam takie zdanie... a co do 1500rpm na palicie - słaba jakość wentyli, przy takich obrotach słychać mocny rezonans (łożysko pływa)

 

Ja już na testy głośności laba przestałem patrzeć po tym jak zasugerowałem się swoją kartą która miała być całkiem cicha, tym czasem niezła młockarnia potrafi się aktywować i średnio 5-7 dba różnicy między testem laba, nawet bez obudowy sprawdzałem.

 

Nikt nie powiedział że Palit nie dał lepszych łożysk, a nawet jeśli nie to jak przypomnę sobie rezonans łożysk w Gigabyte przy 2600-2800 RPM to stwierdzam że nic gorszego już chyba nie może być :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to msi pozytywnie zaskoczyło... jeśli palit nie poprawił jakości tych śmigieł i karta wkręci się na ~1300, to będzie lipton (mniej więcej od tego poziomu wentyle zaczynają dygotać)

Edytowane przez bartosz302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, wszystko wyjdzie w praniu, Palit twierdzi że będzie wydajnie i cicho więc na to pozostaje liczyć do czasu testu, ale nie chce mi się wierzyć aby nie dotrzymali słowa, bo ładnie już ciągną i była by to potencjalna strata dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie na tym MSI to 76°C mam przy 1455MHz w W3 a karty w sumie nie słyszę zbytnio, obroty tak oscylują w okolicy 1700rpm jak tak teraz sprawdzam w GPU-Z to bardzo udane chłodzenie według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac jednak słabsze chłodzenie od Asusa mimo trochę większych rozmiarów (takty wyższe trochę ma, ale Asus przy tych samych w zasadzie nic nie traci z ciszy/temperatur)

 

https://hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/42526-ab-werk-die-schnellste-zotac-geforce-gtx-1080-ti-amp-extreme-edition-im-test.html?start=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by to nie bylo to juz 35dB daje sie ostro odczuc a co dopiero 40dB , taka bude trzeba gleboko zakopac by bylo cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac jednak słabsze chłodzenie od Asusa mimo trochę większych rozmiarów (takty wyższe trochę ma, ale Asus przy tych samych w zasadzie nic nie traci z ciszy/temperatur)

 

https://hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/grafikkarten/42526-ab-werk-die-schnellste-zotac-geforce-gtx-1080-ti-amp-extreme-edition-im-test.html?start=4

zotac chapie więcej prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zotac chapie więcej prądu

To fakt. OC dali radę na 2065 zrobić, niewiele więcej niestety od Strixa. Po zabawie z 980Ti stwierdzam, że te ~50 mhz zazwyczej marginalne tylko zyski przynosi, a tempy i hałas często przez to cierpią. Na razie Asus dla mnie nr 1, na dodatek trochę mniejszy od Aorusa i Zotaca. Chyba nie doczekam do hybryd i znowu będę miał 2 różne karty ostatecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam zakupic GTX 1080 w przyszlym tygodniu i nie moge sie zdecydowac, ktory wziac. Do wyboru mam Palit GameRock, JS i Gainwarda, wszystkie sa w tej samej cenie i maja darmowa gre, tylko ktory wybrac? Zalezy mi przede wszystkim na uniknieciu coil whine i stosunkowo dobrej kulturze pracy, OC pewnie tez bedzie robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po ostatniej aktualizacji sterowników Nvidii ma ktoś problem z uruchomieniem Shadowplay, a dokładniej z nagrywaniem plików?

Edytowane przez seether_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam zakupic GTX 1080 w przyszlym tygodniu i nie moge sie zdecydowac, ktory wziac. Do wyboru mam Palit GameRock, JS i Gainwarda, wszystkie sa w tej samej cenie i maja darmowa gre, tylko ktory wybrac? Zalezy mi przede wszystkim na uniknieciu coil whine i stosunkowo dobrej kulturze pracy, OC pewnie tez bedzie robione.

Jeśli wszystkie 3 są w tej samej cenie to bierz Palita bo ma o 1 rok dłuższą gwarancję od Gainwarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu odebrałem od MSI 1080 Ti FE, skubańce dali plombę na śrubki nie do usunięcia, na różne sposoby próbowałem, ale żaden nie wypalił, zdarłem w końcu nalepkę że śrubki.

Przyznam, dla mnie osobiście za głośna praca i za duże temperatury, więc szybciutko poleciał blok od EK.

Standardowo boostuje do 1911MHz, po OC 2075MHz na rdzeniu i 6000MHz na pamięciach, osobiście jestem pozytywnie zaskoczony.

Cewki póki co nie dają o sobie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już na testy głośności laba przestałem patrzeć po tym jak zasugerowałem się swoją kartą która miała być całkiem cicha, tym czasem niezła młockarnia potrafi się aktywować i średnio 5-7 dba różnicy między testem laba, nawet bez obudowy sprawdzałem.

 

Nikt nie powiedział że Palit nie dał lepszych łożysk, a nawet jeśli nie to jak przypomnę sobie rezonans łożysk w Gigabyte przy 2600-2800 RPM to stwierdzam że nic gorszego już chyba nie może być :E

 

Pisalem o tym. Posiadacze oczywiscie byli gotowi mnie skopac i przysiegali, ze nia mam pojecia co pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym. Posiadacze oczywiscie byli gotowi mnie skopac i przysiegali, ze nia mam pojecia co pisze.

O głośności?

to proste przecież jak 2+2 co się =22 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...