Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

I jak teraz karta pracuje pod obciążeniem?

Bo tam stany dla 1175mV ustawiło, to bym je olał, gpu tam nie leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj te kilka tygodni, weźmiesz sobie GTX 1070Ti które niebawem będą miały premierę :)

 

Trafił się palit 1080 gamerock za 2350 zł, wziąłem go, zapas mocy się przyda ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił się palit 1080 gamerock za 2350 zł, wziąłem go, zapas mocy się przyda ;).

 

No i pozytywnie, dobra karta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

An industry insider told eTeknix that the GTX 1070 Ti can’t be overclocked. In addition, we’ve been informed that NVIDIA will not release any reference cards and all AIB partner cards will be locked to the same speeds. However, price and aesthetics are expected to differ across partner cards.

 

 

https://www.eteknix.com/gtx-1070-ti-cant-overclocked/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły ten program jest,ciekawe rozwiązania w zakładce FAN

 

sDz51Sa.png

Edytowane przez celestin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

An industry insider told eTeknix that the GTX 1070 Ti can’t be overclocked. In addition, we’ve been informed that NVIDIA will not release any reference cards and all AIB partner cards will be locked to the same speeds. However, price and aesthetics are expected to differ across partner cards.

 

 

https://www.eteknix.com/gtx-1070-ti-cant-overclocked/

 

e, to chyba jakieś kity...

 

wiadomo, że OC pascali to lipa, ale wiele osób by to zniechęciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym gównosofcie od gigaszrota wycieli sterowanie tymi całymi rgb w karcie. Chciałem sobie kolor ustawić a tutaj lipa, no chyba że ja ślepy jestem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym gównosofcie od gigaszrota wycieli sterowanie tymi całymi rgb w karcie. Chciałem sobie kolor ustawić a tutaj lipa, no chyba że ja ślepy jestem?

Nie ma tam żadnego sterowania kolorami w tym programie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

An industry insider told eTeknix that the GTX 1070 Ti can’t be overclocked. In addition, we’ve been informed that NVIDIA will not release any reference cards and all AIB partner cards will be locked to the same speeds. However, price and aesthetics are expected to differ across partner cards.

 

 

https://www.eteknix.com/gtx-1070-ti-cant-overclocked/

Śmierdzi kolejnym krokiem zmierzającym do wyciągania kasy za coś co do tej pory było za darmo.

GTX1070 Ti jako testowa "wrzutka", a cała Volta zablokowana, jednakże z opcją dopłaty do wyższych zegarów.

Powiedzmy +20$ za +100MHz lub +50$ za wersję "K".

Wolałbym żeby nie była to prawda, ale w obliczu słabości AMD taki scenariusz jest niestety bardzo prawdopodobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że OC pascali to lipa, ale wiele osób by to zniechęciło.

 

Lipa nie lipa, mój Aorus 1080 Ti chłodzony wodą trzyma po lekkim UV 2000 Mhz (zazwyczaj 2012), najlepszy Pascal jakiego miałem, a było ich kilka. Jest przy tym bezgłośny i temp w granicach 50-60 stopni (w tym momencie 52).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa nie lipa, mój Aorus 1080 Ti chłodzony wodą trzyma po lekkim UV 2000 Mhz (zazwyczaj 2012), najlepszy Pascal jakiego miałem, a było ich kilka. Jest przy tym bezgłośny i temp w granicach 50-60 stopni (w tym momencie 52).

Stałe 2000 to raczej standard przy tych temperaturach i UV - UV u mnie daje akurat wyższe stabilne takty niż bez UV, nie wiem czy to normalne, ale u mnie jednoznacznie ewidentne. Chodzi raczej o to, że najlepsze sztuki 1080Ti pod WC dają w okolicach 2100 najlepiej i nie za bardzo się to przekłada na wzrost wydajności.

Edytowane przez mhojlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi kolejnym krokiem zmierzającym do wyciągania kasy za coś co do tej pory było za darmo.

GTX1070 Ti jako testowa "wrzutka", a cała Volta zablokowana, jednakże z opcją dopłaty do wyższych zegarów.

Powiedzmy +20$ za +100MHz lub +50$ za wersję "K".

Wolałbym żeby nie była to prawda, ale w obliczu słabości AMD taki scenariusz jest niestety bardzo prawdopodobny.

 

najgorsze byłoby zablokowanie możliwości UV, ale w sumie jak nie można OC to i UV pewnie nie można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły ten program jest,ciekawe rozwiązania w zakładce FAN

 

sDz51Sa.png

Mam z płyty wgrany ten program dodany przy 1050 ti i jest zakładka led i steruje rgb na karcie normalnie :thumbup: Wgraj wcześniejsza wersji może albo nowsza bo nie wiem jaka posiadasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze byłoby zablokowanie możliwości UV, ale w sumie jak nie można OC to i UV pewnie nie można

 

Tego nigdy nie zablokuja, bo cala zasada UV opiera sie na wymuszaniu thermal/tdp throttlingu tak aby karta nie boostowala do konca tablicy. Nie widze tez powodu zeby mieli blokowac offset. Bardzo ograniczona mozliwosc podniesienia napiecia, power limitu i zablokowane biosy wprowadzili i wcale sie im nie dziwie. Wiekszosci z nas zjarala sie przynajmniej jedna modowana karta a ostatecznie to sa koszty dla producenta, ci ktorzy twierdza ze nie zjarali ze swojej winy kiepsko widocznie krecili. Blokady programowe sa tansze niz dioda termiczna na vrm, zreszta malo kto sie nia przejmuje nawet jesli jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś jakiś poradnik który łopatologicznie wyjaśni,jak zrobić undervolt na karcie 1080gtx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiasz krzywa i testujesz , nie ma wzoru dla wszystkich kart , kazda karta bedzie reagowac inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy przy gtx1080ti lepiej miec 2x8pin? I czy powerlimit bedzie ograniczał przy słabszej wersji karty?

 

Potrzebuje pod wode evga.Model SC lub 200zł dopłaty do FTW i zastanawiam się czy dopłata jest wymagana.

Kolejna sprawa , czy jak ftw ma więcej faz to będzie ciszej brzęczała od SC podczas pełnego obciążenia ?

 

SC black edition

FTW3 Gaming

 

Ten sprzedawca jest zaufany , ktoś miał styczność?

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nigdy nie zablokuja, bo cala zasada UV opiera sie na wymuszaniu thermal/tdp throttlingu tak aby karta nie boostowala do konca tablicy. Nie widze tez powodu zeby mieli blokowac offset. Bardzo ograniczona mozliwosc podniesienia napiecia, power limitu i zablokowane biosy wprowadzili i wcale sie im nie dziwie. Wiekszosci z nas zjarala sie przynajmniej jedna modowana karta a ostatecznie to sa koszty dla producenta, ci ktorzy twierdza ze nie zjarali ze swojej winy kiepsko widocznie krecili. Blokady programowe sa tansze niz dioda termiczna na vrm, zreszta malo kto sie nia przejmuje nawet jesli jest.

Zrobią co będą chcieli. Mogą zablokować programową modyfikacje tablicy, regulacje napięcia i ustalić max taktowania, którego nie przeskoczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z boost na pewno nie zrezygnuja, bo to poprostu throttling w fajnym marketingowo opakowaniu co najwyzej mogliby zablokowac modyfikowanie jego parametrow. Mozna na dobra sprawe poblokowac wszystko ale karta nie straci mozliwosci throttlowania a to zawsze bedzie mozna uzyskac roznymi metodami. Oczywiscie, ze moga wylaczyc offset ale nie ma to dla nich zadnego sensu i nie ma sensu porowywac do intela, bo to jednak inny produkt i gpu po prostu kazdy kreci, a mozliwosci oc sa jedna z glownych cech produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...