Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ciężko ogarnąć profile?

 

GTA4

 

SLI bits 0x43500405

 

GTA5 być może na tym będzie lepiej

 

SLI bits 0x080040F5

 

Jak posiedzisz nad profilami to może coś ogarniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie o to chodzi, pisalem ze obie karty maja praktycznie takie samo uzycie GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Pascale na LC są chłodne. Ja 38-45C w SLI mam przy 80% rpm wentyli i 70% pompy. Ale już głośnawo jest. Drugiej 1080Ti nie bierz bo nie ma sensu na platformie mainstream. Za małe wzrosty wydajności.

przy kawie może być trochę inaczej , nie wiem czy ktoś testował SLI z pamięciami 4400 i wyżej , no i teraz jest tez 6/12 wiec tez będzie /powinno być lepiej nie wiele lepiej ale zawsze cos , jedynie to x8 może doskwierać , szkoda ze nie ma już mostków PLX była by opcja do sprawdzenia jak sie to ma do wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy kawie może być trochę inaczej , nie wiem czy ktoś testował SLI z pamięciami 4400 i wyżej , no i teraz jest tez 6/12 wiec tez będzie /powinno być lepiej nie wiele lepiej ale zawsze cos , jedynie to x8 może doskwierać , szkoda ze nie ma już mostków PLX była by opcja do sprawdzenia jak sie to ma do wydajności

Z270 SuperCarrier ma PLX, ale ma "zbanowany socket" na coffee... zawsze pod górkę :lol2::kwasny:

Wątpię że wypuszczą kopię Z370, ale byłoby ciekawie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie 1 i 3 powinny dzialac w x16 ;) , no ale znowu wiatr w oczy wieje , robia taki miszmasz byle by tylko nie dać wszystkiego w jednym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz piszecie o sli to mnie ciekawi co zapewni lepszy fps

6850k 4.2Ghz 16x/16x vs 8700k 4.8Ghz 8x/8x

Edytowane przez forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz piszecie o sli to mnie ciekawi co zapewni lepszy fps

6850k 4.2Ghz 16x/16x vs 8700k 4.8Ghz 8x/8x

 

W 1080p i 1440p - 6850K. W 4k Będzie podobnie z lekką przewagą 8700K. O ile karty to Pascale + mostek HB.

 

Co do mobasów na Z370 + PLX to jak tylko się pojawią ogarniam na testy, bardzo mnie ciekawi jaka będzie różnica przy 2x8 natywne vs 2x 16 PLX.

 

Miałem PLX na i7 4790K@4.7 GHz przy 2xTXM, przesiadka na i7 5930K@4.6 całkowicie pozamiatała 4790K. No ale 8700K to inna liga, także może być niezła alternatywa do SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co brac pod 4K sli 1080ti ?

6850k czy 8700k? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900X ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie 7900X, to jest nieudany CPU. Jak w SKLX chcesz iść to od 7920X w górę.

Jeśli nie, to bierz 6850K/6900K/6950X - Zależy od budżetu.

 

Sam dla czystej zajawki planuję teraz przesiadkę na X299 ASUS Rampage VI Extreme + i9 7960X/i9 7980XE - kwestia OC. W grach to i tak mi niewiele da, jak testowałem 7900X to w grach dostawał łomot.

 

6950X@4.4 + uncore 3.5 + mem 3200 CL 15.15.15 T1 vs 7900X@4.7 + 3.3 mesh (uncore) + mem 3600 Cl 15.15.15 T1. No i 7900X w gach obrywa zarówno przy single TXP jak i SLI. To kwestia cashe L3 które w 7900X jest śmiesznie małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dostac kod do gry Destiny 2,wraz z 1080ti-czy ten kod mozna sprzedac,czy onjest przypisany w jakis sposobdo karty?(jakis czas temu mozna bylo te kody sprzedac).

 

drugie pytanie odnosnie MSI GAMING X GeForce GTX 1080 Ti-karta ma jakis potencjal oc(bedze na niej blok wodny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi ma plomby to gw stracisz.A co do wody to można brać najtańszą bo każda ma ten sam potencjał.......

 

Ja chyba tez założe Aio dzisiaj lub jutro na gpu

Edytowane przez damian20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080Ti Gaming X leci ok. 2050MHz, zreszta praktycznie wszystkie zachowuja sie tak samo.

 

Ogladalem dzisiaj testy MSI 1080Ti Trio = zachowuje sie identycznie jak Gaming X, jest tak samo szybka jak Gaming X za to kosztuje wiecej i mocniej wisi na slocie PCI-E. Normalnie deal roku lol2.giflol2.giflol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cichsza jest?

 

ja bede zakladal blok raijinteka,dopiero maja wejsc do sklepow,debiut na rynku-tutaj obawiam sie problemow,braku doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI lightning ma chłodzenie na równi z Asusem Strixem (gaming X jest głośniejsza), ale cena to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem MSI lightning jest najlepsza ale na powietrzu .Na wodzie to bym brał najtańszą bez plomby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cichsza jest?

 

ja bede zakladal blok raijinteka,dopiero maja wejsc do sklepow,debiut na rynku-tutaj obawiam sie problemow,braku doswiadczenia.

 

Na padakę też możesz trafić, ja jak zwykle trafiłem i moja się praktycznie nie podkręca. Lata średnio na 1950 bez podnoszenia napięć sam power limit, pamięci stoją nie chcą się podkręcać. Także loteria jest tak czy siak. Na szczęście karta sama w sobie jest na tyle szybka że mam w nosie brak oc.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyc nietypowe pytanie dotyczace GTX1070, a wlasciwie wyjsc w tej karcie. Mam dwa monitory #1 podpiety pod DVI (1680x1050) i #2 (2560x1440) podpiety pod DisplayPort. Przy starcie systemu monit #1 jest aktywny, a monit #2 dopiero podczas wczytywania samej windy sie zalacza. Zazwyczaj korzystam tylko z monitora #2 jednak gdy go wylacze na jakis czas i wlacze spowrotem to zmienia mi sie rozmiar otwartych okien .. wyglada to tak jakby #2 skalowal sie do rozdzielczosci #1 i wracal. Wczesniej mialem w karcie dwa wyjscia DVI i nie bylo problemu. Nie mam mozliwosci inaczej ich podpiac ze wzgledu na DVI/VGA na #1, a GTXie jest tylko 1xDVI. Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na padakę też możesz trafić, ja jak zwykle trafiłem i moja się praktycznie nie podkręca. Lata średnio na 1950 bez podnoszenia napięć sam power limit, pamięci stoją nie chcą się podkręcać. Także loteria jest tak czy siak. Na szczęście karta sama w sobie jest na tyle szybka że mam w nosie brak oc.

czyli nadal wszystko zalezy od sztuki...

 

Wracajac do pytania odnosnie kodu do gry,jaki dodawany jest przy zakupie.Wraz z moja 1080ti mam otrzymac klucz do Destiny 2-ta gra to nie moje klimat,wolalbym to sprzedac lub wymienic na inna gierke.Czy ten kod jest przypisany do moje karty graficznej-bo swego czasu o takichplanach czytalem,czy mozna go sie pozbyc?Nie mamjeszcze maila z kodem,wiec nie wiem na jakich zasadach to sie odbywa.

 

Kiedy kupowalempoprzednie karty,dostawalm kartke/zdrapke z kodem gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz te kody realizujesz przez gf experience i musisz mieć gpu, którego promocja dotyczy

Edytowane przez bartosz302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nadal wszystko zalezy od sztuki...

 

Wracajac do pytania odnosnie kodu do gry,jaki dodawany jest przy zakupie.Wraz z moja 1080ti mam otrzymac klucz do Destiny 2-ta gra to nie moje klimat,wolalbym to sprzedac lub wymienic na inna gierke.Czy ten kod jest przypisany do moje karty graficznej-bo swego czasu o takichplanach czytalem,czy mozna go sie pozbyc?Nie mamjeszcze maila z kodem,wiec nie wiem na jakich zasadach to sie odbywa.

 

Kiedy kupowalempoprzednie karty,dostawalm kartke/zdrapke z kodem gry.

Ja swoją puściłem na alle... Ten co kupił miał 1080 i aktywował bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyc nietypowe pytanie dotyczace GTX1070, a wlasciwie wyjsc w tej karcie. Mam dwa monitory #1 podpiety pod DVI (1680x1050) i #2 (2560x1440) podpiety pod DisplayPort. Przy starcie systemu monit #1 jest aktywny, a monit #2 dopiero podczas wczytywania samej windy sie zalacza. Zazwyczaj korzystam tylko z monitora #2 jednak gdy go wylacze na jakis czas i wlacze spowrotem to zmienia mi sie rozmiar otwartych okien .. wyglada to tak jakby #2 skalowal sie do rozdzielczosci #1 i wracal. Wczesniej mialem w karcie dwa wyjscia DVI i nie bylo problemu. Nie mam mozliwosci inaczej ich podpiac ze wzgledu na DVI/VGA na #1, a GTXie jest tylko 1xDVI. Jakies pomysly?

 

Port DVI ma wyższy priorytet od DP przeważnie układa się to tak DVI -> DP1 -> HDMI -> DP2 -> DP3

Najrozsądniejszą opcją będzie zakupienie aktywnego adaptera DP-> DVI Dual Link, główny monitor wpinasz sobie w pierwszy port DP natomiast przelotkę na DVI w drugi port i monitor 2560x1440 będzie miał pierwszeństwo.

 

EDIT: Inną opcją jest zakup przewodu HDMI-DVI przy takim podłączeniu monitor na DP1 też powinien mieć priorytet względem HDMI, jednak to wszystko jest do sprawdzenia, co karta układ złącz to inaczej to układają.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

388.00 jest dostępny ale brak manualnej instalacji w instalatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...