Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

To do mnie?

Obecnie w tle miałem Uplay ale jego wyłączenie nie pomaga. Wygląda to tak, jakby po zamknięciu MSI Afterburnera wentylatory na karcie się wyłączały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz też zostawiłem Strixa z coolerem sztywno na 25% i zająłem się grą w DOOM. po jakimś czasie stwierdziłem, że coś za cicho - ten cooler mimo 1000 RPM trzymał 80 stopni :E

 

wybitne chłodzenie, w zasadzie zamiotło konkurencję.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała szansa, zbicie powerlimitu z offsetu wymusi na tablicy zbicie napięcia i obniżenie zegarów, nie zmienia to faktu że odkręcanie karty na offsecie to słaby pomysł, odpowiednia konfiguracja tablicy bez jej uwalenia zapewni wszystko co potrzeba i ustabilizuje zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jak wrócę z pracy to wrzucę screen tablicy na której mi crashuje. Jak nie ogarniamy UV tak żeby trzymało 72-74 C oraz max 1500 RPM (do tylko chłodzenie jest praktycznie niesłyszalne) to wymienię na Strixa.

 

btw. Co do zdejmowania ramki z Palita... W sumie odpowiednio małym śrubokrętem powinno dać się wykręcić śrubki od dołu, trzymając śrubokręt odpowiednio pod skosem, oczywiście o ile śrubki nie są wkręcone na chama. Z drugiej strony może być potem ciężko to poskładać bez zdejmowania chłodzenia :E

Edytowane przez Xender

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek użyłem programu Display Driver Uinstaller, aby wyczyścić stare sterowniki i zainstalować najnowsze i od tej pory jest ten problem z wysoką temperaturą GPU i pomaga tylko włączenie MSI Afterburnera, czy mogę coś zrobić w tej kwestii/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek użyłem programu Display Driver Uinstaller, aby wyczyścić stare sterowniki i zainstalować najnowsze i od tej pory jest ten problem z wysoką temperaturą GPU i pomaga tylko włączenie MSI Afterburnera, czy mogę coś zrobić w tej kwestii/

 

Jakie masz sterowniki, karta pewnie wisi w P0 stąd takie temperatury, wrzucić screen z GPU-z sensors.

 

No dobra, to jak wrócę z pracy to wrzucę screen tablicy na której mi crashuje. Jak nie ogarniamy UV tak żeby trzymało 72-74 C oraz max 1500 RPM (do tylko chłodzenie jest praktycznie niesłyszalne) to wymienię na Strixa.

 

btw. Co do zdejmowania ramki z Palita... W sumie odpowiednio małym śrubokrętem powinno dać się wykręcić śrubki od dołu, trzymając śrubokręt odpowiednio pod skosem, oczywiście o ile śrubki nie są wkręcone na chama. Z drugiej strony może być potem ciężko to poskładać bez zdejmowania chłodzenia :E

 

Wiesz, wykręcić zawsze można, pytanie czy dasz radę potem je wkręcić gdybyś potrzebował skorzystać z RMA/Rękojmi.

Jeżeli dasz radę to Palit GameRock z wymienionymi wentylami na klasyczne 120mm HSP da czadu.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

388.13

 

Tak to wygląda przy włączonym Afterburnerze:

 

3094tbc.png

 

a tak przy wyłączonym:

 

122yxau.png

 

po kilkunastu sekundach dobiło do 41 stopni a teraz jest już 46.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślałem karta wisi na P0 i nie wraca na wyższe stany energetyczne, wrzuć jeszcze zakładkę z opcjami 3D w panelu NV.

W normalnych warunkach karta powinna zlecieć na 135/405 MHz.

 

EDIT: włączenie MSI Afterburner obniża temperatury ponieważ ręcznie masz włączone wentylatory, bez AF karta chodzi w półpasyw i się dogrzewa.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarządzanie ustawieniami 3D?

 

33my3gw.png

 

Jak myślałem karta wisi na P0 i nie wraca na wyższe stany energetyczne, wrzuć jeszcze zakładkę z opcjami 3D w panelu NV.

W normalnych warunkach karta powinna zlecieć na 135/405 MHz.

 

EDIT: włączenie MSI Afterburner obniża temperatury ponieważ ręcznie masz włączone wentylatory, bez AF karta chodzi w półpasyw i się dogrzewa.

 

Co mogę zrobić, żeby temperatura wróciła w normalne rejony? Czym jest to PO? Teraz mam już 55 stopni.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarządzanie ustawieniami 3D?

 

http://i68.tinypic.com/33my3gw.png

 

 

 

Co mogę zrobić, żeby temperatura wróciła w normalne rejony? Czym jest to PO? Teraz mam już 55 stopni.

 

Tak, ale zjedź niżej bo ustawienia stanów energetycznych są niżej.

 

Spokojnie co Ty się tak boisz, temperatura doleci do 60 paru stopni i włączą się wentylatory które obniżą temperaturę i tak w kółko.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do sprzedawcy :P

To nie są karty z Polskiej dystrybucji, dostają je od głównego dystrybutora na EU zdaje się, w razie czego reklamacje idą do centrali Asusa w Holandii. W sumie koleś powiedział że Polski serwis chyba uzna gwarancję bo jest faktura...

 

Poza tym gość ma rosyjski? akcent i podczas czekania na połączenie jest jakaś rosyjska muzyczka xD

 

Także ostatecznie nie wiem jak z gwarancją, pewnie zawsze można samemu wysłać do centrali Asusa?

 

http://allegro.pl/asus-nvidia-geforce-gtx-1080-ti-11gb-rog-strix-eu-i6919326308.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2n4z1d.png

 

Martwię się, bo coś podobnego miałem w 2013 na GTX 570, który po półtorej roku użytkowania zaczął się grzać do ponad 50 stopni podczas przeglądania neta. Poza tym, tutaj parę dni temu było jeszcze normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://i66.tinypic.com/2n4z1d.png

 

Martwię się, bo coś podobnego miałem w 2013 na GTX 570, który po półtorej roku użytkowania zaczął się grzać do ponad 50 stopni podczas przeglądania neta. Poza tym, tutaj parę dni temu było jeszcze normalnie.

 

No i wyszło szydło z wora, masz wbite preferuj maksymalną wydajność, to jest powód, zmień to na optymalną moc i problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wpłynie to negatywnie na gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Także ostatecznie nie wiem jak z gwarancją, pewnie zawsze można samemu wysłać do centrali Asusa?

kup i może się przekonaszszczerbaty.gif branie karty z dziwnego źródła to proszenie się o kłopoty przy reklamacji (nie dot. evga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wpłynie to negatywnie na gry?

 

Może sprostujmy, jak zgaduje z tematu o Assasynie dostałeś złote rady aby to przestawić na maksymalną wydajność.

 

W normalnej sytuacji nie będzie różnic, natomiast jak w Assasynie zyskujesz wyższą wydajność to zrób to z głową a nie na pałę, masz zakładkę globalne i ustawienia aplikacji, w globalnych wbijasz jak napisałem i przechodzisz do aplikacji wyszukujesz grę i tam wbijasz jej własne ustawienia które będą używane tylko dla danej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprostujmy, jak zgaduje z tematu o Assasynie dostałeś złote rady aby to przestawić na maksymalną wydajność.

 

W normalnej sytuacji nie będzie różnic, natomiast jak w Assasynie zyskujesz wyższą wydajność to zrób to z głową a nie na pałę, masz zakładkę globalne i ustawienia aplikacji, w globalnych wbijasz jak napisałem i przechodzisz do aplikacji wyszukujesz grę i tam wbijasz jej własne ustawienia które będą używane tylko dla danej aplikacji.

 

Nie, nie ustawiałem tego w AC, tam ustawiłem tylko VSYNC i tylko dla AC, nie globalnie.

Na razie, po zmianie na optymalną moc nie ma większej poprawy; fan speed - 0-4% a temperatura - 53 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zastosowałeś ustawienia? Dla pewności odczekaj chwilę albo daj uruchom ponownie, karta potrafi jeszcze wisieć bez powodu jakąś chwilę w P0, zanim zacznie wchodzić na wyższe stany energetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem ponownie PC, na razie jest 44 stopni a fan spedd: 0%.

 

n4tmi0.png

 

Spadło użycie GPU Core Clock oraz GPU Memory Clock i teraz jest 39 stopni i powoli spada, fan speed nadal na 0.

Ta maksymalna wydajność mogła się ustawić sama po instalacji świeżych sterowników?

Obecnie jest już 36 stopni i mam nadzieje, ze tak pozostanie ale zobaczymy później. W każdym razie,DisconnecT, wielkie dzięki za pomoc :cool::thumbup:

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest już jak potrzeba, temperatura powoli powinna spadać, ale miej na uwadze że Twoja karta jest półpasywna i wentylatory poniżej 60 stopni nie pracują więc temperatury będą nieco wyższe.

 

Ustawienia energetyczne na pewno sam przestawiłeś nawet wcześniej, jeżeli DDU odpaliłeś w trybie normalnym, a nie awaryjnym to mógł nie usunąć wszystkiego i ustawienia 3D mogły przetrwać, zwłaszcza jak nie zaznaczyłeś czystej instalacji w sterowniku.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest już jak potrzeba, temperatura powoli powinna spadać, ale miej na uwadze że Twoja karta jest półpasywna i wentylatory poniżej 60 stopni nie pracują więc temperatury będą nieco wyższe.

 

Ustawienia energetyczne na pewno sam przestawiłeś nawet wcześniej, jeżeli DDU odpaliłeś w trybie normalnym, a nie awaryjnym to mógł nie usunąć wszystkiego i ustawienia 3D mogły przetrwać, zwłaszcza jak nie zaznaczyłeś czystej instalacji w sterowniku.

 

Odpaliłem w trybie awaryjnym i usunąłem sterowniki.

Co do temperatur to do tej pory było 33 - 36 stopni max podczas przeglądania internetu. Na razie wyłączyłem GPU-Z i za chwilę sprawdzę, jak to wygląda i czy trzyma temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zresetować szybko temperatury to odpal MSI AF wentylatory na 100% trzymaj przez 30 sekund i przestaw na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak je tam przestawić na 100%? W MSI AF? Tam mam teraz 45%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek masz na dole przesuń go i zastosuj, potem tylko naciśnij na przycisk auto i też zastosuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...