Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Ja płaciłem przez paypal do którego mam podpięte revolut. Musisz ustawić w PP, żeby nie konwertował walut automatycznie, inaczej ściągnie Ci w złotówkach i przekonwertuje po bardzo niekorzystnym kursie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,opłaca się https://allegro.pl/evga-geforce-gtx-1080-ti-ftw3-gaming-11gb-gddr5x-i7511794835.html ? Już to chciałem brać,ale cena od rana wzrosła o 200zł :(

 

Pisałem że nie zdziwi mnie korekta cen pascali. Bo 2200zl za 1080ti to mega tanio było.. teraz czekamy do testów wydajności i kolejnych korekt cen.. ja dalej uważam że Pascal będzie jak dobre wino.

 

A czy się oplaca.. to zależy co pokaże rtx2070 na testach. Jest ryzyko, że albo zrobisz dobry zakup albo przepłacisz.

 

Taki urok hazardu.

 

 

Chociaż większość na forum obstawia spadek cen używek.

 

 

Ja nie zmieniam to mnie to nie rusza. Kartę i tak mam gratis od nicehash.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

jest dużo innych 1080ti za 2500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbiny, Gamingi Gigabyte i mini zotaca ?

 

Czyli przeważnie kiep chłodzenie. Do tego gwarancja słabsza niż EVGA..

 

 

Evga Black i SC można też taniej dostać, ale to średnie chłodzenie dla 1080ti. 2 slotowe słabo wypada bez dobrego UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie zmieniam to mnie to nie rusza. Kartę i tak mam gratis od nicehash.

nie zmieniasz,bo masz 1080ti ;)

 

jest dużo innych 1080ti za 2500zł.

raczej bym celował w Evga ;) właśnie taką jak na aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam RTXa tylko starego GTXa ;D

 

Jak nie chcesz wodować to FTW / Aurorus / StriX / JetStream / MSI Gaming / Trio / Zotac Extreme - takie możesz brać, mniej lub bardziej kulturalne ale wszystkie przyzwoite. I tak Lekki UV warto zawsze zrobić.

 

2750zl to dobra cena za FTW, która w sklepie jest z 1000zl droższa.. Chociaż wystarczyło się nie napalać (na RTXy) i kupić wczoraj za kilka stówek mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak Lekki UV warto zawsze zrobić.

 

Chociaż wystarczyło się nie napalać (na RTXy) i kupić wczoraj za kilka stówek mniej ;)

Nie no UV to podstawa :thumbup: A gdzie tam się napalać na RTXy,zwłaszcza z tymi cenami :E

 

Ps. 2800 już :mad2: Chyba jednak odpuszczę :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: sorry, zły temat.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się wczoraj bawić w OC GPU (tak, po prawie roku posiadania ;)).

Na stock boostuje utrzymuje 1886 MHz pod obciążeniem.

Chciałem dać te +100 ale bardzo szybko się wywala.

Możliwe, że aż taka słaba sztuka się trafiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta ? Probowales na sztywno ustawiac czy poprzez krzywa taktowania/napiecia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sygnaturki. MSI 1080Ti Trio

W końcu ustawiłem 1900 przy lekkim UV na 0.975 i tak sobie pograłem bez większych problemów ze 2h.

Przy 1970 wywalało się przy automatycznym napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale czy ustawiasz napiecie na sztywno czy przez krzywą napięć ?

JEsli dla 1970 - zwiekszanie V nic nie bedzie dawac i nadal bedzie sie wysypywac to coz, zapewne taka sztuka

 

A swoja droga ? Jaka rozdzielczosc monitora ? Bo tak patrze na procka - czy jest sens tak żyłowac biednego 1080 TI ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manewrowałem krzywą, ale tak, żeby większego taktowania nie wbijało.

Czy ustawiając stałe napięcie (nie krzywą) nie będzie tak, że nawet w idle będzie to napięcie trzymać?

Monitor 2560x1440 / 144Hz...

Ale racja, nie warto żyłować.

Poszukam najniższego napięcia dla 1900MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie podmiany biosu w GTX 1080. Czy do kart z PCB referencyjnym pasują tylko biosy od referentów, czy obojętnie jakie? Trzeba szukać biosu od karty z takim samym kompletem wyjść wideo, czy to nieistotne? Posiadam PNY GTX 1080 XLR8 Gaming OC i ma niestety niski power limit: 180/217W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii powinien pasować inny bios, w praktyce różnie z tym bywa, musisz być przygotowany na ewentualny half brick, wtedy trzeba będzie wrzucić obok inną kartę albo przełączyć się na integrę i powtórzyć flash. Co do wyjść obrazu to nie trzeba się tego trzymać, ale jeżeli wgrasz bios z inną konfiguracją wyjść to nie wszystkie mogą działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bezpiecznym jest podłączenie tylko jednej wtyczki 6+2pin do gtx 1080 od EVGA która posiada dwa wejścia 6+2pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bezpiecznym jest podłączenie tylko jednej wtyczki 6+2pin do gtx 1080 od EVGA która posiada dwa wejścia 6+2pin?

 

Jest bezpieczne ale działać nie będzie :E

Edytowane przez JaN008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bezpiecznym jest podłączenie tylko jednej wtyczki 6+2pin do gtx 1080 od EVGA która posiada dwa wejścia 6+2pin?

W pełni bezpieczne, ale po za komunikatem o poprawnym podłączeniu zasilania nic więcej nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Koledzy i Koleżanki:)

 

Mam pytanie do śledzących obecny rynek GPU - jestem zmuszony kupić kartę pokroju GTX 1080 lub 1080 ti.

I tu pytanie do Was czy cena 1600pln za GTX 1080 - Asus Dual bodajże z gwarancją do 2020 roku jest okazją?

Czy lepiej poczekać jeszcze trochę?

Karta po koparce najpewniej ale jest gwarancja więc nie boję się:)

Edytowane przez rayen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Koledzy i Koleżanki:)

 

Mam pytanie do śledzących obecny rynek GPU - jestem zmuszony kupić kartę pokroju GTX 1080 lub 1080 ti.

I tu pytanie do Was czy cena 1600pln za GTX 1080 - Asus Dual bodajże z gwarancją do 2020 roku jest okazją?

Czy lepiej poczekać jeszcze trochę?

Karta po koparce najpewniej ale jest gwarancja więc nie boję się:)

To jest niezła okazja, bo seria RTX reprezentuje całkowicie inne półki cenowe.

W tej kwocie z nowej serii będzie można kupić co najwyżej GTX2060, ale nie wiadomo jaka dokładnie będzie cena i kiedy będzie premiera (podobno najwcześniej w listopadzie).

Wcześniejsze przecieki sugerowały że GTX2060 może mieć wydajność GTX1080, ale po pierwszych prezentacjach i specyfikacji można się spodziewać że to raczej RTX2070 będzie na poziomie 1080-tki, a GTX2060 będzie wyraźnie słabszy.

Jedyne ryzyko związane jest ze zużyciem i realizacją ew. gwarancji (poza EVGA różnie z tym bywa mimo formalnych zapisów).

 

Ja olałem czekanie i kupiłem sobie Zotac GTX1070 Mini za 1160zł.

Właśnie testuję :) .

Do czasu wyjścia nowych konsol, które ustawią rynek po 2020r. spokojnie powinna wystarczyć (FullHD, 60Hz).

Miałem się "złamać" dopiero przy ~1000zł, ale po premierowych niespodziankach cenowych Nvidii raczej nieprędko 1070-tki spadną do takich pułapów.

No chyba że rynek krypto jeszcze bardziej poleci i tysiące sztuk wyleje się jednocześnie na rynek :) .

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie- mam pytanie do posiadaczy na temat UV GTX1070.

Na razie robię szybkie testy w Timespy (to nie jest 100% wyznacznik stabilności, ale na początek wystarczy jako punkt zaczepienia).

 

Póki co udało mi się osiągnąć 1936MHz przy 900mV.

875mV to już za mało do takich zegarów (zawias testu).

 

Jak u was orientacyjnie wygląda MHz/mV przy zjeżdżaniu z taktowaniem rdzenia?

Tzn. jeżeli obniżyłbym zegar np. o 100MHz to o ile mniej-więcej będę mógł zjechać z napięciem?

Lub inaczej- jakie macie maksymalne taktowanie rdzenia przy 800mV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się orientacyjnie podać, każde GPU jest inne i jeszcze temperatura GPU ma znaczenie.

 

Jakbym Ci podał to co moje potrafiło miałbyś zwis z miejsca ~1980mhz przy 0.86v.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się orientacyjnie podać, każde GPU jest inne i jeszcze temperatura GPU ma znaczenie.

 

Jakbym Ci podał to co moje potrafiło miałbyś zwis z miejsca ~1980mhz przy 0.86v.

No takiej sztuki to nie mam niestety :) .

 

Chyba złapałem orientacyjny sweet-spot: 1847MHz/8500MHz/850mV.

Robi 6200pkt. w Timespy i 19000pkt. w Firestrike.

Wreszcie trzyma ustawionego boosta w przez cały test (przy 900mV miałem zjazdy poniżej 1800MHz).

 

Karta niestety mocno się grzeje- 78C/~2500rpm po jednym Timespy/Firestrike, nawet przy ww. 850mV.

Radiator w Zotac Mini jest skromny, a na dodatek przepływ powietrza jest mocno ograniczony przez zasilacz ATX.

To jest niestety spora wada obudowy Fractal Nano S- zbyt mały odstęp pomiędzy kartą a zasilaczem.

 

Ze starej obudowy został mi wentylator Arctic F8 Pro PWM.

Spróbuję go przykleić bokiem do tylnej ściany zasilacza- powinien pokryć się przekrojem niemal dokładnie z drugim wentylatorem Zotaca Mini i wdmuchiwać dodatkowe powietrze do karty od spodu z odległości ok. 2cm.

Może to pomoże obniżyć temperatury.

 

Inne alternatywy to riser i postawienie karty pionowo ( https://www.youtube.com/watch?v=bApKlnJ2Ac8 ) lub zakup zasilacza SFX/SFX-L.

Niestety- te odpowiednio mocne, z dobrą kulturą pracy jak Corsair SF450 czy BeQuiet SFX-L Power 500W kosztują prawie 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do full hd 60fps co obecnie będzie lepszym wyborem i w jakim przedziale cenowym. 1070/1070TI/1080?

Kwestie CPU pomijam bo karta przez rok będzie się nudzić a zmienię jak ZEN2 wpadnie za rok i zobaczę czy namiesza.

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi i pomoc rozwikłanie mi mętlika w głowie :D

Edytowane przez AtGod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...