Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

GPU nie widać jak sie wymieni :P

 

Najciężej jest z obudową i monitorem. Klawiatura i mycha latwiej bo mozna wkrecić smieszna cene :D

I tutaj się z Tobą zgadzam;) Wszystko ok,ale.....jak znam życie,kurier przyjedzie jak będzie w domu:( Oj tam,powiem że jak sprzedam obecną to wyjdzie że dołożyłem parę złotych,a mam przynajmniej ,,trochę" lepszą kartę:)) Ona się nie zna,więc temat się rozejdzie po kościach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczkomaty są lekarstwem na kurierów i kolejki na poczcie.

 

Jak kurier zadzwoni powiedz że Cię nie ma i że podjedziesz do niego osobiście po pracy. Powiedz tylko żeby dał adres gdzie go znajdziesz po robocie.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczkomaty są lekarstwem na kurierów i kolejki na poczcie.

 

Jak kurier zadzwoni powiedz że Cię nie ma i że podjedziesz do niego osobiście po pracy. Powiedz tylko żeby dał adres gdzie go znajdziesz po robocie.

Lubię paczkomaty. I nie wiem dlaczego nie było takiej opcji. Ale i tak się dogadałem na mniejsze zło,którym jest poczta:) Po robocie to kuriera znalazłbym prawdopodobnie w jego sypialni bo robotę kończę o 22 ;)

Eee tam,ważne żeby karciocha miała się dobrze i nic jej nie dolegało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

EVGA FTW też oczywiście niczego sobie. Każda z tych 1080TI z sensowną gwarancją do 3000zl jest warta uwagi.

 

Za 3k to ja wczoraj odebrałem nowego Windforce'a 1080ti (Gaming OC Black) ze sklepu.

 

 

Za 3440 w promocji jest Windforce 2080 - co w zasadzie likwiduje sens zakupu używek po 3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym sklepie są takie karty. Też kupię. Bo w żadnym internetowym nie widziałem takich cen.

Edytowane przez Bartekk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata u EVGA,więc jeszcze dwa lata. Komputronika olewam?

 

Tak czy siak musisz ew. gwarancję robić przez sklep. Te dwa lata wynikają z rękojmi która obowiązuje właśnie dwa lata (u sprzedawcy którym jest sklep), po dwóch latach zostaje roczna gwarancja na zasadach EVGI. Według twojego rozumowania, przez dwa lata sklep sam naprawia te karty, a potem nagle EVGA? Albo po dwóch latach nagle musisz karty wysyłać do EVGI? To tak nie działa ;) Nawet jak byś wysłał produkt do EVGI, to nadal zostaje faktura - imienna.

 

Akurat faktura z komputronika to spory plus bo to pewny sklep/dystrybutor

 

Gwarancję z komputronika można równie dobrze wyrzucić, bo potrafią robić takie problemy, że szkoda gadać (np. jeżeli na fakturze jest zestaw i popsuje się podzespołów to trzeba wysyłać cały zestaw) - i to normalnym osobom. A my tutaj mówimy o drugim właścicielu na imiennej fakturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest zarejestrowana na stronie EVGA i z tego co wiem,w razie gwarancji wysyła się bezpośrednio do nich. W moim przypadku gdyby coś się stało,szło by to przez sprzedającego z którym mam dżentelmeńską umowę odnośnie tej kwestii?

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób widzi w tym problem, ale faktycznie w razie problemów wystarczy ugadać się z pierwotnym właścicielem. Nawet przy ewentualnym zwrocie gotówki większość sklepów wysyła pieniądze do osoby która widnieje na fakturze, więc trzeba z tym uważać. A rejestracja na stronie EVGI powinna dać jakieś dodatkowe bonusy (np. właśnie dłuższa gwarancja), ale to też tylko dla pierwszego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak musisz ew. gwarancję robić przez sklep. Te dwa lata wynikają z rękojmi która obowiązuje właśnie dwa lata (u sprzedawcy którym jest sklep), po dwóch latach zostaje roczna gwarancja na zasadach EVGI. Według twojego rozumowania, przez dwa lata sklep sam naprawia te karty, a potem nagle EVGA? Albo po dwóch latach nagle musisz karty wysyłać do EVGI? To tak nie działa ;) Nawet jak byś wysłał produkt do EVGI, to nadal zostaje faktura - imienna.

 

 

W przypadku EVGA można całkowicie olać sklep w całym, 36-miesięcznym okresie gwarnacji.

 

Aczkolwiek, jeśli dobrze pamiętam, będziesz tak czy siak potrzebował dowodu zakupu, etc... jeśli sprzedawca załatwi to zamiast Ciebie, to tym lepiej

 

ja np. mam 5 lat gw na swoją kartę, ta gwarancja nie jest transferowana na nabywcę z drugiej ręki i nie da się jej scedować, ale na bank jak będę sprzedawał swoją, to nowemu nabywcy załatwię cały proces RMA w razie czego, na moje dane.

 

Chociaż jak patrzę na te biedne RTXy, to na co ja mam niby zamieniać... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie odnośnie obrotów wentylatora karty graficznej, otóż wymieniłem ostatnio kartę z 1060 na 1070 od Palita Super JetStream i wentylator działa na około 35% przy temperaturze 62 stopnie - czy to normalna sprawa? Co prawda mogę ustawić ręcznie krzywą wentylatora, ale chciałbym się dowiedzieć od Was jaka jest optymalna temperatura karty? :hmm:

Zrobiłem lekkie OC karty, a niedługo chciałbym jeszcze wymienić obudowę na RG4T RGB.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podkręcanie pamięci GDDR5X w GTX 1080 jest znaczące dla wydajności w grach ? Czy istotne jest taktowanie samego rdzenia ? Udało mi się podkręcić rdzeń o +140MHz i tylko o +300MHz na pamięciach (w testach widziałem nawet +600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie odnośnie obrotów wentylatora karty graficznej, otóż wymieniłem ostatnio kartę z 1060 na 1070 od Palita Super JetStream i wentylator działa na około 35% przy temperaturze 62 stopnie - czy to normalna sprawa? Co prawda mogę ustawić ręcznie krzywą wentylatora, ale chciałbym się dowiedzieć od Was jaka jest optymalna temperatura karty? :hmm:

Zrobiłem lekkie OC karty, a niedługo chciałbym jeszcze wymienić obudowę na RG4T RGB.

 

pozdro

 

Ale żalisz się czy chwalisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie odnośnie obrotów wentylatora karty graficznej, otóż wymieniłem ostatnio kartę z 1060 na 1070 od Palita Super JetStream i wentylator działa na około 35% przy temperaturze 62 stopnie - czy to normalna sprawa? Co prawda mogę ustawić ręcznie krzywą wentylatora, ale chciałbym się dowiedzieć od Was jaka jest optymalna temperatura karty? :hmm:

Zrobiłem lekkie OC karty, a niedługo chciałbym jeszcze wymienić obudowę na RG4T RGB.

 

pozdro

To jest calkowicie normalne mam dokladnie to samo na 1060 , nawet jak karta sie grzeje na 70-75c to wentylator idzie na max 60-65%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podkręcanie pamięci GDDR5X w GTX 1080 jest znaczące dla wydajności w grach ?

Pomaga w wyższych rozdzielczościach

 

To jest calkowicie normalne mam dokladnie to samo na 1060 , nawet jak karta sie grzeje na 70-75c to wentylator idzie na max 60-65%

Dlatego przychodzi z pomocą Msi AB i jego krzywa wentylatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żalisz się czy chwalisz?

 

Ale o co Ci chodzi kolego bo nie rozumiem? Pytam się czy wentylator odpowiednio działa, nie widzę tu nic czym mogę się chwalić. :cassetete:

W 1060 Windforce wentylator było bardzo słychać, stąd moje zaniepokojenie, że tutaj tak wolno działa.

 

naczelnik5,

dzięki za odpowiedź, już się bałem że u mnie coś nie tak jest. :)

 

maras2574

W oprogramowaniu Palit też można zmienić ustawienia wentylatora, tylko nie mam pojęcia ile % wtedy ustawić. :hmm:

 

pozdro

Edytowane przez radek_ino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

maras2574

W oprogramowaniu Palit też można zmienić ustawienia wentylatora, tylko nie mam pojęcia ile % wtedy ustawić. :hmm:

 

pozdro

Ja mam np tak: (sorki za jakość,ale piszę z tel,a zdj jest z powiększenia)

2394954600_1541687132_bigthumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym sklepie są takie karty. Też kupię. Bo w żadnym internetowym nie widziałem takich cen.

 

Tym z owocem w nazwie :) Trzeba wejść w promocję tydzień Gigabyte.

 

Pierwszego dnia było 10 szt. 1080ti w cenie 2999, następnego dnia rano jak wstałem juz zostało tylko 5 i cena podskoczyła na 3189.

 

 

 

Teraz mają

2080 Winforce za 3439

1080ti Gaming (czyli też Windforce) za 3189

2070 Gaming OC za 2589

1070ti Gaming za 1899

1060 3GB za 889

 

 

Swoją drogą bałem się tego chłodzenia , ale nie jest źle - tryb pół pasywny ma, a podczas grania jest słyszalna, ale i tak dla mnie upgrade bo cichsza od referenta 980ti. Power limit 120% do 280W.

 

Będę musiał poeksperymentować z undervoltingiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na YT godzinę temu wylądował film Liptona gdzie testowany jest GTX 1080 na sterownikach 399.24 i 416.34.

Oczywiście wyniki bez zmian na gorsze. To tak odnośnie tych teorii spiskowych ostatnio często opisywanych jakoby 416.x+ już miało spowalniać GTXy. O_o

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś poza ludźmi czytającymi r/AMD w ogóle w to wierzył? ;)

 

No właśnie zajrzałem na newsa na LABie odnośnie 416.81 sterowników i w komentarzach w sumie w większości tylko o tym pogarszaniu mowa więc... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś poza ludźmi czytającymi r/AMD w ogóle w to wierzył? ;)

Jeszcze jest taki troll pwil, który skutecznie próbował te kłamstwa tu przeforsować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panownie ładował ktoś do Armora 1070ti od MSI bios od Gaming X z większym Pl? Pcb niby identyczne więc powinno hulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panownie ładował ktoś do Armora 1070ti od MSI bios od Gaming X z większym Pl? Pcb niby identyczne więc powinno hulać.

 

Tez jestem ciekaw. 1070Ti Gaming X PL = 240.0 W, 1070Ti Armor PL = 217.0 W. Co da zwiększenie Power Limitu w BIOSie? U mnie maxymalnie w GPUZ Power Consumption dochodzi do 207W przy OC +190cc/+640mem wiec jeszcze 10W zapasu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...