Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Tez jestem ciekaw. 1070Ti Gaming X PL = 240.0 W, 1070Ti Armor PL = 217.0 W. Co da zwiększenie Power Limitu w BIOSie? U mnie maxymalnie w GPUZ Power Consumption dochodzi do 207W przy OC +190cc/+640mem wiec jeszcze 10W zapasu jest.

jaki masz boost na rdzeniu w grach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz boost na rdzeniu w grach ??

 

HeavensBenchmark na Ultra 2025Mhz po chwili spada do 2012Mhz czasem do 2000Mhz. W ogóle ta karta GTX 1070Ti Armor dość mocno mi się grzeje wbrew wszystkim opinią na internecie. Średnie temperatury pod obciążeniem to 80-82stopnie. Obudowa otwarta.

Edytowane przez scav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nawet nie pofatygował się o zrobienie zdjęcia karty, osobiście odrzucam z góry takie oferty. To, że jest pokoparkowa to nic, jeśli jest sprawna, na gwarancji i wentyle nie hałasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

z koparki to pewne musiałbyś popchnąć to dalej jak zostanie rok gwarancji, niby nikt nie chce kart z koparek a sprzedają sie jak ciepłe bułeczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nawet nie pofatygował się o zrobienie zdjęcia karty, osobiście odrzucam z góry takie oferty. To, że jest pokoparkowa to nic, jeśli jest sprawna, na gwarancji i wentyle nie hałasują.

 

Jeszcze dodatkowo jest informacja:

"Obraz tylko dla celów ilustracyjnych. Rzeczywisty wygląd może być inny."

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw. 1070Ti Gaming X PL = 240.0 W, 1070Ti Armor PL = 217.0 W. Co da zwiększenie Power Limitu w BIOSie? U mnie maxymalnie w GPUZ Power Consumption dochodzi do 207W przy OC +190cc/+640mem wiec jeszcze 10W zapasu jest.

Nie masz żądnego zapasu. Włącz sobie chociażby stress test fire strike na ultra i karta w okolicach 1974 MHz na undervolcie na 0,975 przebija PL. W grach raczej nie przekracza po UV tdp 100 na może 102%. Nie mniej temperatury masz wysokie@ stock u mnie po oc w grach 72-73 stopnie. Po UV na 0.9v i stock booscie na 1860 MHz jest coś 62-63 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej temperatury masz wysokie@ stock u mnie po oc w grach 72-73 stopnie.

 

No właśnie zastanawiam się co może być przyczyną tak wysokich temperatur tego Armora. Buda otwarta, w pokoju standardowo 20stopni. W budzie nic za bardzo się nie grzeje. Procek 55-60st. Na ustawieniach fabrycznych z domyślną krzywą wentylatorów z łatwością osiągam 78stopni. Nawet włączyłem dodatkowy wentylator w budzie żeby dmuchał na tego Armora zbiło może 2stopnie, ale to i tak wg mnie za duża temperatura. Widziałem na forum MSI (link), że ktoś miał podobne problemy z MSI GTX 1070 Ti i po rozebraniu okazało się, że pasta termoprzewodząca nie była dobrze nałożona na gpu. Na amazonie (link) jeden gość też narzeka na wysokie temperatury tego Armora.

Edytowane przez scav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie wgrałem bios od wersji titanium z wyższym PL i śmiga. Na razie dałem PL na 133% 1.012v i 2 GHz na krzywej + 400 na pamięci i na razie katuje valley'a. Zegarek zjechał do po wygrzaniu 1974 MHz i trzyma . Dodatkowy plus przy 69-70 stopniach na GPU wentyle ~1400 rpm, a karta podejrzanie ucichła. No jak w tym momencie wzrósł komfort użytkowania to aż miło, bo wcześniej to trochę szuszarka mocno w porównaniu do gigabyte'owego chłodzenia G1 z 1060 na dwóch HP xD

 

Edit: jak teraz ładnie steruje wiatraczkami rozpędza się nawet co 10 rpm xD a nie od razu myk i skokami po 150 rpm, tak delikatnie startują śmigła, że praktycznie zniknęło mi terkotanie jednego śmigła xD no dla samej krzywej wentyli warto wgrać.

 

a o to wyniki. Imo nieźle jak na i5 i 1070ti. Dobra idę testować w grach stabilność

https://www.3dmark.com/3dm/30185659

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żądnego zapasu. Włącz sobie chociażby stress test fire strike na ultra i karta w okolicach 1974 MHz na undervolcie na 0,975 przebija PL. W grach raczej nie przekracza po UV tdp 100 na może 102%. Nie mniej temperatury masz wysokie@ stock u mnie po oc w grach 72-73 stopnie. Po UV na 0.9v i stock booscie na 1860 MHz jest coś 62-63 stopnie.

 

O którym powerlimicie mówisz, że przebija. Przecież jak w MSI AfterBurner zwiększe PowerLimit do 120% to maksymalnie osiągam i tak ~114% więc mam jeszcze około 6% zapasu. Jak wgram inny rom to będę mógł zwiększyć PowerLimit do 133% ale i tak nie wiem czy karta mi wpadnie w TDP powyżej 120%.

Edytowane przez scav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie stress test w firestrike na ultra i daj 20 loopów zobaczysz będzie dobijał do 123% i to przy undervolcie i będzie ci zegarem wachlował jak porąbany. W grach takiego poboru nie uświadczysz raczej bo normalnie na uv w okolice 1v i zegarku w pobliżu 2 GHz max to 103% tdp i zrzuca zegar.

Oczywiście@ stock v jest to trochę bardziej brutalne, bo karta już wrzuca wtedy 1.062v i temp oscyluje w okolicach 74-75 stopni.

Niby to żaden problem ale jak zegar ma parkinosna i to się to odbija mi na płynności gry (nie mam zablokowanych fps) a w destiny na pvp lubię mieć jak najstabilniejszy fps, a co za tym idzie ft w jak najbliższych okolicach 120fps@1440p@High, bo na pve to wsio ryba. Tak bym sobie pewnie tyłka nie zawracał nawet, ale jak się okazuje warto było ze względu na krzywą wentyli, teraz jest super.

 

Generalnie firestrike stress pałuje kartę ala furmark i testuje od razu stabilność fps dlatego lubię go używać, bo jak w nim jest elegancko, to grze też będzie.

Mam nadzieje, że da się to przeczytać, bo już porobiony jestem więc wybaczcie za składnie. Ogólnie polecam od razu wrzucać bios od gaminga lub titaniuma, bo karta przestaje być srogą suszarą, że bez srogiego UV to nawet ciężko ten hałas było przełknąć, po przesiadce z G1. Głośność i kulturę pracy porównywalna do mojej starej 970 windforce 3x po oc bez modyfikowania biosu pod kątem wentyli.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie stress test w firestrike na ultra

 

Niesety widzę,że FireStrike nie jest darmowy, a nie uśmiecha mi się płacić ponad 100zł za 3DMarka, no chyba, że jest jakaś inna możliwość uzyskania tego benchmarka (oprocz pirata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, tylko zakup kluczyka. Swoją drogą polecam czasem można kupić za śmieszną kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, tylko zakup kluczyka. Swoją drogą polecam czasem można kupić za śmieszną kasę.

Kupilem ost za 30zl pelny pakiet na steam, takze trzeba polowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo przecież też jest.

Demo jest ograniczone do podstawowych testow w FHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z awaryjnością kart w odniesieniu do producentów. Rozważam Gigabyte i zastanawiam się nad jej awaryjnością i serwisem. Wcześniej miałem MSI GTX 780 i trzy razy mi się spaliła, choć serwis X-kom muszę pochwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza felernymi Evga z przegrzewającą się sekcją to generalnie z Pascalami problemów nie ma.

 

MSI 780gtx Gaming, które bazowały właściwie na kopii pcb od refa padały i to często ze względu na przegrzewającą się sekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza felernymi Evga z przegrzewającą się sekcją to generalnie z Pascalami problemów nie ma.

 

MSI 780gtx Gaming, które bazowały właściwie na kopii pcb od refa padały i to często ze względu na przegrzewającą się sekcje.

 

Chodzi mi bardziej o Turingi.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to chyba jeszcze za wcześnie, by wiedzieć jaka jest awaryjność. Większość uwalonych to były jednak Founders Edition, zdarzały się też modele autorskie od EVGA, Gigabyte'a, Asusa w sumie też gdzieś widziałem. Pewnie też kwestia, jaki chcesz wybrać model. Z RTX 2070 to chyba większych problemów nie było, gorzej było z RTX 2080 Ti, ale to wszyscy wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę tym Windforce'owym 1080ti - najbardziej upierdliwa była zmienność wyników w wyniku działania boosta przez co na koniec wróciłem do sprawdzania wydajności 3dmarkiem FS Extreme bo tam wariacja między kolejnymi przebiegami była najmniejsza), ale i tak dla pewności na każdym ustawieniu zapuszczałem go 3 razy i wyciągałem średnią

 

@stock miałem GPU score - 13760 (rdzeń dochodził do 1850Mhz)

@120% power limit - 14066 (rdzeń jak wyżej , ale lepiej trzymał częstotliwość)

@120% i pamięci +200 - 13839 (nie mam pojęcia czemu wynik spadł, może po prostu trafiły się 3 słabsze przebiegi)

@120% i pamięci +400 - 14252

@120% i pamięci +500 - 14266 (chyba były wtedy już lekko przekręcone bo przyrost był minimalny, więc spróbowałem ciut niżej)

@120% i pamieći +450 - 14327

@j.w + rdzeń +104 - 14874 (8% zysku wobec wersji stock, zegary oscylowały między 1950 a 2012)

 

Zastanawiam się czy ingerując w krzywą da się wycisnąć coś jeszcze

 

Druga sprawa - czy ktoś się orientuje czy Gigabyte Gaming OC 1080ti jest na referencyjnym pcb ?

 

 

PS. Wynik może być lekko zaniżony bo mi się nie chciało globalnych ustawień G-synca zmieniać i soft marudził, że może wpływać na wynik (chociaż mam monitor 144 Hz , więc jak już to minimalnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary zawyżasz poziom aktualnie przetestowałeś coś zamiast rzucać brązowym kupskiem i linkować youtuba xD Mało tego średnią wyciągnąłeś... GB raczej ma co najwyżej zbliżone pcb do refa ale z modyfikacjami. Poza tym kij wie czy nie było jakiejś nowej rewizji i czy czegoś nie pochlastali, co praktycznie zawsze robią po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie z Evga 1070 FTW na 1080 Ti FTW 3 jestem w szoku!!! Wydajność wydajnością,ale ta karta to suszarka i piekarnik!!! 1070 cisza i chłód,max 60st,a 1080 Ti dobija do 80st z wiatrakami na 90%!!! Ogólnie żeby uruchomić wszystkie wiatraki,musiałem użyć Evga Precision. W Msi AB chodził tylko jeden i nijak nie mogłem uruchomić reszty. Miał ktoś tutaj też tak z tą kartą? Jeszcze jedno,chciałbym zrobić UV,ale kompletnie nie ogarniam Precision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie z Evga 1070 FTW na 1080 Ti FTW 3 jestem w szoku!!! Wydajność wydajnością,ale ta karta to suszarka i piekarnik!!! 1070 cisza i chłód,max 60st,a 1080 Ti dobija do 80st z wiatrakami na 90%!!! Ogólnie żeby uruchomić wszystkie wiatraki,musiałem użyć Evga Precision. W Msi AB chodził tylko jeden i nijak nie mogłem uruchomić reszty. Miał ktoś tutaj też tak z tą kartą? Jeszcze jedno,chciałbym zrobić UV,ale kompletnie nie ogarniam Precision.

A nie wystarczy, że w AB wyłączysz regulację wentylatorów?

Edytowane przez SebastianFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie z Evga 1070 FTW na 1080 Ti FTW 3 jestem w szoku!!! Wydajność wydajnością,ale ta karta to suszarka i piekarnik!!! 1070 cisza i chłód,max 60st,a 1080 Ti dobija do 80st z wiatrakami na 90%!!! Ogólnie żeby uruchomić wszystkie wiatraki,musiałem użyć Evga Precision. W Msi AB chodził tylko jeden i nijak nie mogłem uruchomić reszty. Miał ktoś tutaj też tak z tą kartą? Jeszcze jedno,chciałbym zrobić UV,ale kompletnie nie ogarniam Precision.

 

Coś jest nie tak, te karty do takich wartości nie dobijały, relatywnie powinieneś mieć ok 70 stopni i wentyle na max 60%. Sprawdź na pewno czy każdy z nich obraca się jednakowo, nowsze karty EVGA oparte o system ICX mają każdy wentylator puszczony na osobnym kanale w LPCIO, więc ich regulacja jest zależna od innych czynników, najlepiej sobie to zlinkować na jedną krzywą i ustawić wedle własnych preferencji hałas/temperatura.

 

Zostaje też kwestia pasty, zdarzają się przypadki że z niewiadomej przyczyny karta się gotuje po jakimś czasie na fabrycznym glucie, przydało by się to wymienić.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To jest 120mm wentylator Dla pewności zmierz jeden bok i napisz. Jeżeli jest to jak pisałem 120mm to masz wybór, tylko napisz jakie jest napięcie na obecnym wentylatorze, gdy zasilacz jest w idle - wystarczy go uruchomić na stole z zwartymi zielonym i obojętnie jakimś czarnym. Ta zworka uruchomi zasilanie.
    • kupujesz najtańszy Arctic Cooling F12 bez PWM, rozcinasz wtyczkę, lutujesz i gotowe.
    • No i już widać że kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem, że te wykresy zostały później skorygowane. Oba które przytoczyłeś są i były niekompletne i niedokładne już w dniu ich publikacji. Pierwszy wykres w zasadzie jest drugim wykresem ale ze zmienionym liczeniem dokładności i wywaloną częścią danych, które ktoś uznał za mało szczegółowe (bo w zasadzie nie pasowały do wyliczeń by osiągnąć 95% dokładność w ujęciu statystyczno-metrologicznym modelu, nie myl tego z dokładnością danych bo to nie to samo).   Jak chcesz patrzeć w szerszej perspektywie to zainteresuj się czym było MWP (średniowieczny okres cieplny) i co było jego przyczyną. Trwał od około 1000 do 1300 roku. Napisałem, zestaw to sobie z danymi aktywności wulkanicznej (podpowiedź - była znacznie niższa niż wcześniej) oraz z promieniowaniem słonecznym, które było wyższe. Natomiast do małej epoki lodowcowej która zaczęła się około 1600 roku a skończyła około 1900 roku spowodował bardzo duży wzrost aktywności wulkanicznej w konsekwencji zmniejszone promieniowanie słoneczne. Co ciekawe nie zawsze duża aktywność wulkaniczna działa globalnie czego dowodzi wybuch Pektu-San (góra Paektu) w okolicy 946 roku którego erupcja była większa niż inne powodujące zmiany globalne, a jednak wpłynęła tylko lokalnie na Półwyspie Koreańskim.  Co na to wpłynęło? Mógł to być choćby korzystny w tej sytuacji układ prądów powietrza w okresie erupcji. To co piszesz ogólnie świadczy o tym, że nie ogarniasz jak to wszystko jest połączone i jak zmiana kilku elementów może wpłynąć na pozostałe. Stąd właśnie teksty typu:     Gdzie widać jak na dłoni, że nie ogarniasz dlaczego analizuje się tempo zmian głównie w okresie po 1900 roku.  Odpowiedz sobie sam na pytanie jaki przemysł miał człowiek w latach 800-1300 który mógłby globalnie wpłynąć na temperatury, żeby nie mówić o tym, że wtedy było to zjawisko naturalne. Zestaw to sobie teraz właśnie z tempem wzrostu temperatury i zmian w układzie klimatycznym na Ziemi w ostatnich 100 latach. Może znajdziesz odpowiedź, a nie wysiądziesz z racji tego że Cię to przerosło.  
    • Co to za gówniany monitor ten Aorus 😄 3 strony rozprawek o tym jak włączyć tryb, a co powinno być w instrukcji na wierzchu
    • Albo USA postawiło warunek w zamian za zabawki i pieniądze  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...