Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się schodzi z procesem to tdp i tak stoi mniej więcej na tym samym poziomie, a dzięki temu wydajność idzie do przodu. GP106 to odległa przyszłość.

 

Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko, idzie się w niskie tdp albo wydajność.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Ja mam niedoparte poczucie, że granica poboru energii jest nieustannie przesuwana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze wiedzieć, że ty dalej nie wiesz co nowego wprowadzi Pascal i czym się będzie różnił w porównaniu do obecnych kart.

 

Dobrze wiem co wprowadzi panie wszystkowiedzący.

 

Ale nie da ci tej technologii za darmo, albo ogromnego wzrostu wydajności, bo to im nie na rękę, owszem będą sporo wydajniejsze karty od obecnych ale za odpowiednio wyższą cenę.

 

Odpowiedz dlaczego w runku cpu np. intela, wzrosty to 5-10% max? $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ jak ty tego nie rozumiesz to :hmm::E

 

Pascal o wydajnosci GTX 970, z poborem prądu GTX750ti ? Oj długo będziesz czekał. Ja tam nie będę sobie żałował i biorę następce 970, lub 980

 

Następce czyli tą samą wydajność i podatek od nowości?

 

Tak jak teraz np. gtx770->960?

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odpowiedz dlaczego w runku cpu np. intela, wzrosty to 5-10% max? $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ jak ty tego nie rozumiesz to :hmm::E

 

 

 

...bo Intel nia ma konkurencji? AMD jakie by nie było to na rynku GPU jest dla NV konkurencją i postęp masz cały czas odczuwalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak porównywać GPU do CPU. Dla twojej wiadomości o wiele łatwiej jest zwiększyć wydajność GPU w przeciwieństwie do CPU. Co do Pascala to wygląda na to, że to Nvidia wypuści swoje karty jako pierwsza, krótko potem zrobi to AMD

 

http://www.pcr-online.biz/news/read/nvidia-pascal-graphics-cards-due-between-may-and-july-with-amd-polaris-gpus-expected-q3/037923

 

Czyli na oko do premiery GP104 zostało prawdopodobnie +/- 6 miesięcy. Pytanie tylko czy obaj producenci zdążą przed premierą nowego Deus Ex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można zjeść ciastka i mieć ciastko, idzie się w niskie tdp albo wydajność.

Gdyby tak było to parametr "Performance per Watt" byłby na przestrzeni lat stały. A wystarczy porównać np. GF950 z odpowiadającym mu (wydajnościowo) Fermi i widać że P/W wzrósł o setki %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było to parametr "Performance per Watt" byłby na przestrzeni lat stały. A wystarczy porównać np. GF950 z odpowiadającym mu (wydajnościowo) Fermi i widać że P/W wzrósł o setki %.

A podstawy matematyki znasz? Skoro wydajność rośnie, a tdp stoi w miejscu to wydajność na wat stoi w miejscu czy rośnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podstawy matematyki znasz? Skoro wydajność rośnie, a tdp stoi w miejscu to wydajność na wat stoi w miejscu czy rośnie?

No i wracamy do mojej pierwszej wypowiedzi:

Jeśli rzeczywiście uda się tak bardzo zejść z poborem prądu nowych GPU jak Nvidia i AMD mówią, to oznacza że Pascale o wydajności 950/960 powinny mieć nie tryb półpasywny, ale być w pełni pasywnymi.

 

Jak Pascal o wydajności GF950/960 będzie ciągnął 50W to widzisz techniczne przeszkody, żeby tanio zrobić ich w pełni pasywne wersje (a nie półpasywne jak teraz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co odpisałem? Nikt nie będzie stał w miejscu z wydajnością tylko właściwie w każdym segmencie wydajność leci do przodu, a tdp pozostaje bez zmian. Chcesz miec niższe tdp edytujesz bios w karcie i będzie miał niższe tdp, ale zarazem niższą wydajność. Gry są coraz bardziej wymagające dlatego wzrost mocy obliczeniowej gpu to mus. Chcesz mieć wydajność jak gpu poprzedniej generacji i przy okazji niższe tdp to wybierasz kartę z niższego segmentu tylko nowej generacji.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się pogłoski o tym, że Nvidia popadła w jakieś problemy z Pascalem i 16nm FinFET i o tym, że tym razem jako pierwsze zostaną wydane układy graficzne dla laptopów a dla desktopów nawet w Q4 2016.

 

http://wccftech.com/nvidia-pascal-debut-gtc-2016-launch-june/

 

Czyżby nam się szykowała powtórka z Fermi?

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do kwietnia zamiast czytać wc kwadrans :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według serwisu SweClockers, NVIDIA zamierza zaprezentować swoje najnowsze karty graficzne oparte na GPU Pascal podczas targów Computex 2016, które będą odbywały się od 31 maja do 4 czerwca. Co jest jednak ważne, możemy mieć do czynienia z papierową premierą, a więc prezentacją samej specyfikacji technicznej, wczesnych próbek inżynieryjnych lub nawet atrap. Powodem przesunięcia realnej premiery względem papierowego debiutu mogą być problemy TSMC z produkcją odpowiedniej ilości układów graficznych w 16-nanometrowym procesie technologicznym.

 

Wiele wskazuje na to, że na przełomie maja i czerwca nie zobaczymy topowych modeli (tzw. Duży Pascal - GP100), tylko następców takich rdzeni, jak GM204. Ostatnie przecieki sugerują, że AMD w kwietniu może wprowadzić do sprzedaży pierwsze modele z mobilnej serii Radeon M400, jednakże tutaj na razie mówimy tylko i wyłącznie o plotkach.

 

Świetną okazją do zaprezentowania możliwości architektury Pascal jest nadchodząca konferencja GPU Technology Conference (GTC), która potrwa od 4 do 7 kwietnia. Czekamy na kolejne informacje dotyczące Pascala, szczególnie te oficjalne pochodzące od samego producenta.

 

Źródło: VideoCardz / SweClockers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się pogłoski o tym, że Nvidia popadła w jakieś problemy z Pascalem i 16nm FinFET i o tym, że tym razem jako pierwsze zostaną wydane układy graficzne dla laptopów a dla desktopów nawet w Q4 2016.

 

http://wccftech.com/nvidia-pascal-debut-gtc-2016-launch-june/

 

Czyżby nam się szykowała powtórka z Fermi?

Albo powtórka z Maxwelli i jako pierwsze wyjdą Pascale z segmentu 500-600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

side, pytanie do ciebie. Z tego co zrozumiałem to zunifikowana pamięć nie będzie dostępna bez NVLink?

 

azgan, wkleiłem wcześniej to samo tylko, że wccftech też właśnie się odwołuje do sweclockers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pozwala i było o tym właśnie na ostatniej konferencji na której opisywali architekturę pascala. Dla zwykłych śmiertelników to i tak bez znaczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pascal - pierwsze karty w połowie czerwca :E

 

http://pclab.pl/news68610.html

 

 

Niby w jaki to sposób skoro produkcja pamięci GDDR5x ruszy dopiero latem? Nie ma szans na premierę w Czerwcu i wie o tym każda osoba, która interesuje się nowymi kartami od NV/AMD. Żeby uzyskać rynkową dostępność nowych kart Nvidia musiałaby zrezygnować z pamięci GDDR5x od Microna na rzecz 8Gb kostki GDDR5 od Samsunga, które potrafią pracować z częstotliwością efektywną 8000MHz, które akurat są w masowej produkcji.

 

K4G80325FB-HC(04/03/28/25)

 

http://www.samsung.com/semiconductor/products/dram/graphic-dram/gddr5-component/K4G80325FB?ia=759

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lolki nie rozumieją , że wc kwadrans robi swoje i nabija sobie wejścia :E A reszta portali kopiuje to beznamiętnie.

 

Jeszcze miesiąc i wszystko będzie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband tylko, że to wszystko się zaczęło od sweclockers ;) wccftech tylko powielił tak jak cała reszta.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku zaznaczam że jest to tylko moja czysta teoria ale:

- Pamięci GDDR5X, produkcja rozpocznie się dopiero w okolicach połowy roku więc na karty które zastąpią 970, 960, 950 raczej przyjdzie nam poczekać do końca roku

- Pamięci HBM2, produkować będzie Samsung i Hynix(o ile nie są już produkowane)

 

Przynajmniej mi się tak to układa w głowie że NV w okoliach połowy roku wypuści Titana (nowego) dlatego że dostawy HBM2 będą dosyć ograniczone, karta i tak jest przeznaczona dla wąskiego grona, po trzecie pokazać dominacje.

 

Ostatnio w pracy zasłyszałem (gdzieś też w internecie widziałem), że nv chce wpuścić jak najszybciej karty na rynek serwerowy do obliczeń, pewnie oparte o pełnego Pascala.

 

Dla mnie to wszystko się układa na to że okolicach połowy roku dostaniemy wypaśne pascale a na rynek medium/high trzeba będzie poczekać do końca 2016. Ciekaw jestem co po stronie AMD... nie ukrywam że czekam na te karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się doczytałem gdzieś, że owszem, najpierw wejdzie wersja Titan, ale właśnie w wersji serwerowej, a nie konsumenckiej. Niech już robią tych kilka miesięcy dłużej, byle by to naprawdę miało wydajność i rozsądną cenę. Nie chciałbym bulić 5k za samo GPU :P Ewentualnie powtórzy nam się historyjka jak ze Skylake, gdzie w listopadzie brakło i7-6700K, bo Intel przed premierą nie naprodukował go dostatecznie dużo i dostawcy w Polsce go nie mieli 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co obserwuję to potencjalny popyt na karty o architekturze Pascal już przekroczył podaż. Wystarczy wspomnieć, że samo NOAA zamówiło 760 takowych kart a na zwykłe konsumenckie konstrukcje też wiele osób czeka. IMO z dostępnością może być jak przy premierze GTX 970 albo gorzej :E W końcu nie każdy ma ochotę płacić za 1,5 roczną kartę tyle samo co ktoś kto zakupił ją na premierę, właśnie 1,5 roku temu i nie mówię tu o cenie w złotówkach ale o €.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dolar będzie się trzymał jak się trzyma, to za kartę do komfortowego grania w FULLHD na ultra trzeba będzie wydać minimum 1500zł. Ciekawe też jaka będzie relacja cenowa Pascala do Maxwella po premierze całej rodziny. No i w końcu ciekawe jaka będzie odpowiedź AMD. O pamięciach HBM w kartach z segmentu med/ i tańszego high będzie można pewnie też zapomnieć. Ale póki co to i tak gdybanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dolar będzie się trzymał jak się trzyma, to za kartę do komfortowego grania w FULLHD na ultra trzeba będzie wydać minimum 1500zł. Ciekawe też jaka będzie relacja cenowa Pascala do Maxwella po premierze całej rodziny. No i w końcu ciekawe jaka będzie odpowiedź AMD. O pamięciach HBM w kartach z segmentu med/ i tańszego high będzie można pewnie też zapomnieć. Ale póki co to i tak gdybanie.

Z tych wszystkich "przecieków", to widziałem niedawno jakieś slajdy od AMD gdzie była mowa o HBM2 początwszy od modelu 480, gdyby rzeczywiście okazało się to prawdą, to Nvidia stawia się trochę na straconej pozycji jeśli GDDR5X miało by obsługiwać X60/X70 a może i nawet X80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
    • Dragons Dogma 3 kupisz w częściach, każda osobno po 700zł każda, a każde kolejne uruchomienie gry będzie kosztowało 5$ jak Ci pasuje takie podejście to ok, ale mi nie pasuje jak wielu innym graczom takie coś.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...