Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Już pal licho zegar. Zastanawia mnie czy temperatury nie powinny wyraźnie spaść. U mnie na 0.950V potrafi dobić do 68-69 stopni przy 1936Mhz ustawionym a 1924-1911Mhz rzeczywistym, w zależności od gry.

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar zawsze schodzi o jeden strap (~ 13MHz) i tablica nic do tego nie ma, na Maxwellu było to samo.

Da się ustawić tak by nie było żadnego wahnięcia zegara aż do 62stopni. Od 56stopni jest kompensacja i podbija napięcie o 12mv dzięki temu pierwszy spadek jest wyżej.

 

Przy wymuszeniu konkretnego pkt z tablicy pierwszy spadek od 56stopni ze względu na brak kompensacji, na starszych sterownikach próg jest na poziomie 54stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ustawić tak by nie było żadnego wahnięcia zegara aż do 62stopni. Od 56stopni jest kompensacja i podbija napięcie o 12mv dzięki temu pierwszy spadek jest wyżej.

 

Przy wymuszeniu konkretnego pkt z tablicy pierwszy spadek od 56stopni ze względu na brak kompensacji, na starszych sterownikach próg jest na poziomie 54stopni.

 

Mało kto może sobie pozwolić na temperatury poniżej 62 stopni, przy sensownym ustawieniu RPM, stąd praktycznie zawsze przyjdzie ten moment w którym jeden offset zleci, mi się udało tak dobrać tablicę przy 1860MHz 0.9v że stał równo przez kilka godzin, przy takim ustawieniu także PerfCap Reason w GPU-Z nie wskazywał nic był nieaktywny.

Ja nie ciągnę jednego punktu w górę, dociągam offsetem tablicę tak aby punkt z wybranym napięciem dojechał do żądanego taktowania, następnie od żądanego napięcia do 1.2v wyrównuje wszystko, tak aby niższe części tablicy były nieruszane.

 

Na 980Ti spadek miałem dopiero na ~ 66/68 stopniach, tyle że miałem zmodyfikowany bios stocka już nawet nie sprawdzę bo karta zdechła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ustawić tak by nie było żadnego wahnięcia zegara aż do 62stopni. Od 56stopni jest kompensacja i podbija napięcie o 12mv dzięki temu pierwszy spadek jest wyżej.

 

Przy wymuszeniu konkretnego pkt z tablicy pierwszy spadek od 56stopni ze względu na brak kompensacji, na starszych sterownikach próg jest na poziomie 54stopni.

 

To u mnie się ciekawie dzieje przy undervoltingu 1050Ti (mały pecet, sprawdzam jaki zegar osiągnę przy 0.8V na rdzeniu).

Po dojściu do 44-45 stopni przeskok o 13 MHz, ale w górę, nie w dół... ;) W okolicy pięćdziesięciu kilku czy sześćdziesięciu kilku stopni nic się nie dzieje, żadnych zmian zegara czy napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie się ciekawie dzieje przy undervoltingu 1050Ti (mały pecet, sprawdzam jaki zegar osiągnę przy 0.8V na rdzeniu).

Po dojściu do 44-45 stopni przeskok o 13 MHz, ale w górę, nie w dół... ;) W okolicy pięćdziesięciu kilku czy sześćdziesięciu kilku stopni nic się nie dzieje, żadnych zmian zegara czy napięcia.

Nv może robić co chce w sterowniku i do każdej karty przypisać różne ustawienia.1080gtx też inaczej zachowuje się niż 1070 i 1080ti.

 

Tu jest klops i prosta zmiana w biosie wartości temperatury kiedy włazi throtling powiązany z boostem nic nie da, ponieważ i tak obowiązują ustawienia sterownika. Dlatego bez porządnego edytora nie będzie dało ustawić tak biosu by każdy mógł ustawić kartę pod własne widzimisię. Brak podpisu to pal licho można bios wgrać programatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie się ciekawie dzieje przy undervoltingu 1050Ti (mały pecet, sprawdzam jaki zegar osiągnę przy 0.8V na rdzeniu).

Hmm to 1050ti da się undervoltować? U mnie nie ma takiej opcji w Afterburnerze, żeby oniżyć voltaż (tylko opcja podbicia w górę). Także zadam pytanie - jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystko jest dobrze ustawione w zakładce "Zarządzanie ustawieniami 3D" w Panelu sterowania nvidia ? Po ostatniej aktualizacji sterowników ustawienia uległy zmianie przez co np. miałem ustawione filtrowanie anizotropowe na x8.

3d_nvidia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nv może robić co chce w sterowniku i do każdej karty przypisać różne ustawienia.1080gtx też inaczej zachowuje się niż 1070 i 1080ti.

 

Tu jest klops i prosta zmiana w biosie wartości temperatury kiedy włazi throtling powiązany z boostem nic nie da, ponieważ i tak obowiązują ustawienia sterownika. Dlatego bez porządnego edytora nie będzie dało ustawić tak biosu by każdy mógł ustawić kartę pod własne widzimisię. Brak podpisu to pal licho można bios wgrać programatorem.

 

Czyli sterownik i tak swoje namiesza w biosie karty ?

 

Zaczyna się robić nieprzyjemnie ze strony Nvidii :E

 

Użytkownik nie będzie mieć prawa zastosować swoich ustawień pomimo zapłacenia za towar (kartę)

 

Microsoft też takie wałki wprowadza.

 

BTW... nie wiedziałem, że DX11 ma 5 wersji XD

 

 

dx.jpg

 

Czy wszystko jest dobrze ustawione w zakładce "Zarządzanie ustawieniami 3D" w Panelu sterowania nvidia ? Po ostatniej aktualizacji sterowników ustawienia uległy zmianie przez co np. miałem ustawione filtrowanie anizotropowe na x8.

 

Ustaw sobie najwyższą jakość - Twoja karta tego wymaga.

 

FXAA i MFAA na ON.

 

Okluzja na ON

 

Supersampling na x8

 

 

Anizo na x16

 

DSR ustaw na wszystkie rozdziałki i ostrość na 10 - ja mam na 0 (jest najwyraźniej wtedy)

 

Przy tak mocnej karcie nic nie stracisz na wydajnosci, a jakość obrazu jest nieoceniona.

 

AMD może się za murzynami schować :P

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Podkrecalem dzisiaj sobie swojego gtx'a 1060 i cos mi chyba nie pasuje.

Najpierw pobrałem MSI Afterburner i postanowiłem podkręcić tak jak na poniższym zdjeciu

1temppng_qhqhhhe.png

W zakładce Gpu clock mam taktowanie po podkreceniu w trybie boost 1895 Mhz, a w zakładce sensor Gpu Clock pisze 2062 Mhz.

Robiąc benchmarka Valley tez mialem taktowanie powyżej 2000 Mhz.

Tutaj to widać:

2-temppng_qhqhhrx.png

A tutaj screen z CPUID :

CPUIDpng_qhqhhrn.png

 

Według was dobrze jest to ustawione w MSI Afterburnerze ? Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Tak działa Boost 3.0. Są warunki i poleciał ponad 2GHz. Zakładka sensors dobrze wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Tak działa Boost 3.0. Są warunki i poleciał ponad 2GHz. Zakładka sensors dobrze wskazuje.

Oki, wielkie dzieki. Tak sie zastanawiam czy jest sens jeszcze go krecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, wielkie dzieki. Tak sie zastanawiam czy jest sens jeszcze go krecic ?

 

Zajrzyj do tematu tutaj:

http://forum.pclab.pl/topic/1204500-Kt%C3%B3rego-GTXa-1060-6GB-wybra%C4%87/page__st__580

 

(od wpisu #599 aż po kolejne strony)

 

Chodzi o to, że poprzez UV zyskujesz znacznie lepsze temperatury, a jak temperatura spada to masz możliwość dobicia do wyższego poziomu rdzenia.

 

Na początek polecałbym (to co Leven pisał), Ctrl + F w MSI Afterburner i na wysokości 1000v ustawić ręcznie zegar na 2126, sprawdź czy stabilnie Ci to chodzi.

 

Pamięci próbuj kręcić po trochu w górę jeszcze (tj. +50, ewentualnie później jeszcze +25 i sprawdzasz czy nie ma artefaktów) jak się da, jak przesadzisz to będą artefakty widoczne w czasie gry rzadziej lub naprawdę często, ale to znak, że trzeba zejść z OC pamięci. Myślę, że zamiast 450, to +500 dobijesz.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki jeszcze posprawdzam. A co do temp najwyższą jaką odnotowałem, a testowałem W3,Gta V, Bf1 to 67 stopni.

Teraz pojawił się inny problem, załączam GPU-Z i patrze, a tam standardowe taktowania. Wchodze w Msi Afterburner i wczytuje moj profil i nic, w Gpu-Z dalej widnieja standardowe taktowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei pytanie o msi afterburner. Mam ustawiona tablice na 1974 zapisana na profile 1. Po ponownym uruchomieniu przeważnie jest Ok 2k MHz lub trochę ponad i muszę znów klikać profile 1. Czemu tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Mam ustawione 2012MHz i czasem jest taka wartość, a czasami 2025MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zakończyłem UV. Udało mi się uzyskać coś takiego i jeśli będzie stabilnie, to tak zostawiam. Ostatnie dwa punkty automatycznie mi podnosi do góry po daniu ok.

 

1f3ea5acc33abe4fmed.png 593a1973e7ebd635med.png

 

Domyślnie temperatura rdzenia dobijała do 68-72 stopni, w zależności od gry. Przy wcześniejszych próbach UV max jaki widziałem to 67-68 stopni. Tutaj w heaven 60 a w grach max to 63. Jest nieźle i dalej cicho.

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś chciał do 1080 ftw wrzucić bios od classified, to szkoda czasu - z karty robi się cegła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze inne CL na kosciach i karta nie botuje ?? , albo sterowanie sekcja cos nie trybi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojęcia nie mam - ale nawet led gaśnie... teraz wrzuciłem bios od msi gaming i karta śmigaszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze inne CL na kosciach i karta nie botuje ?? , albo sterowanie sekcja cos nie trybi ??

 

Cały projekt laminatu jest inny doszukiwał bym się tutaj ewentualnych problemów.

 

pojęcia nie mam - ale nawet led gaśnie... teraz wrzuciłem bios od msi gaming i karta śmigaszczerbaty.gif

 

Powierdzam ze ladami :E Jak kiedyś ugrzałem 980Ti to też była ciemna, tylko obraz na monitorze migał, na szczęście Radosław R9 290 i dwa sloty PCIE naprawiły sytuację.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie vbiosy dzialaja na referencyjnych pcb ? Moze bym jakiego posejdna wgral ?

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej testowac stabilnosc karty ? mam problem bo bez oc potrafi zwiesić firestrike,po OC raz przejdzie raz nie.Sterowniki najnowsze,a zaczelo się że nagle zauwazylem spadki fps do 14! w ets 2.Ungine heaven benchmark przeszedl i ok po oc przeszedl i po wyjsciu z programu ,reset kompa.OCCT gpu 1h bez oc przeszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Właśnie sprawdziłem i widzę, że mam fabrycznie ustawione sharpness 5 w skali na 10. Jak zjadę do zera, czcionki miękną, ale na tym fabrycznym ustawieniu wyglądają bdb. A efektów halo i obwódek nie widzę, więc na razie tak zostawiam. @PiPoLiNiO@sniperwolfJak FO32 ma ustawioną ostrość domyślnie?
    • Od jakiegoś czasu mam problemy z tym że przy włączeniu komputera nie wszystkie urządzenia USB są wykrywane. Głównie to dotyczyło dongla do klawiatury USB albo odbiornika BT. Ale ostatnio problem zaczął dotyczyć myszki.   I dzisiaj też tak się stało - po włączeniu myszka nie działa, nic się na niej nie świeci. Nie chciało mi schylać więc wyłączyłem komputer przyciskiem, tak normalnie jednym krótkim naciśnięciem a nie awaryjnym przytrzymaniem przez 4s. No i jak wyłączyłem komputer to już nie udało się go włączyć. 0 reakcji na przycisk, nic nie reaguje. Szybkie odłączenie kabli, komputer na biurko. Wyjąłem kartę graficzną i spróbowałem odpalić - startuje. Wkładam z powrotem kartę graficzną i ponownie startuje bez problemów.   Jako że już miałem komputer na biurku to skorzystałem z okazji i dołożyłem kartę wifi na pcie. Wszystko poskładałem, komputer pod biurko, włączam i odpala jak gdyby nigdy nic.   Załadował się Windows i chciałem odpalić menedżer urządzeń by sprawdzić czy karta się poprawnie zainstalowała. Zanim się przeklikalem to komputer się cały wyłączył bez ostrzeżenia. To było w samym Windowsie bez praktycznie żadnego ostrzeżenia. Po uruchomieniu ponownie wszystko wskazuje na to że działa jak należy.   Dodam że jak na razie nie było żadnych podobnych problemów także pod obciążeniem. Az do dzisiaj nie było też nigdy problemów z uruchomieniem czy nagłymi wyłączeniami.   Teraz sprawdziłem i mobo było kupowane w 2019r czyli swoje lata już ma. Nie zauważają żadnych uszkodzeń na płycie jak teraz rozkręcalem skrzynkę.   Czy jest jakiś sposób na diagnozę umiejącej płyty głównej oprócz metody eliminacji przez podłączenie innych sprawnych komponentów i patrzenie czy coś się zmieniło?
    • Coś tu mocno jest nie tak, na pierwszy rzut to na ich miejscu wyłączyłbym E-Cores. W momencie w którym gra leci na jednym wątku to nawet czary nie pomogą.
    • @kalderon Jeśli mowa o lotach wojskowych to nie wystarczy. Ostrzały będą znacznie częstsze, nawet codzienne. Nadal pojedyncza rakieta czy nawet kilka, nie narobi szkód na tyle, by wyłączyć lotnisko wojskowe. Pojedyncze pasy na dzień czy kilka, może, ale nic więcej.
    • Już oficjalnie    Lepsza jakość Pokazali też trochę więcej 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...