Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

no to suwak od napiecia w prawo i ustawiasz krzywa do 2100 zegar i 1.093v napiecie i do konca robisz prosto i jak karta bedzie dawac rade to uniesie zegar

 

 

a dziala ten oc scaner na 1080 ?

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no to suwak od napiecia w prawo i ustawiasz krzywa do 2100 zegar i 1.093v napiecie i do konca robisz prosto i jak karta bedzie dawac rade to uniesie zegar

 

 

a dziala ten oc scaner na 1080 ?

 

W MSI Afterburner trzeba też odblokować w opcjach regulację napięć. Dopiero wtedy dostajemy do dyspozycji suwak z napięciami.

 

W moim 1080TI można wydusić jakieś 50-70MHz dodatkowo po dodaniu 0,1V.. Sens tego żaden ale dać się da.

 

 

OC skaner z programów EVGA i MSI u mnie działają ale nie zawsze. Zależy jak się zawiesi :D Działa to dość łopatologicznie, szuka wywalenia się sterów/GPU na plecy i nieraz potrafi wywalić się na amen ;] Ostatnio ustawiło mi 3/4 krzywej napięć i się wysrało.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten nvflash omijający board id mismatch. Tutaj bios Zotaca AMP Extreme wrzucony na badziewną kartę od MSI(1x8pin). W grach trzyma 2000-2050 na rdzeniu(w Heaven 2000-2025). Na Arctic Accelero Xtreme osiąga 74C w Furmarku(luźne wentyle, tj. ~1100rpm).

 

3ZTuoKb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy użyć starszego nvflasha i też nie będzie blokady dla sub vendorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A starszy Ci nie obsłuży karty :D. Miałem tak z GTX 1060. Na żadnej wersji nvflash(od wyjścia Pascali) nie dało się ominąć id board mismatch(chciałem wgrać bios od wersji 11Gbps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta blokada pojawiła okolicach odświeżonych 1060 i 1080. Nawet pisałem o tym w tym temacie.

 

1060 9gbps ma inne id karty(inaczej oznaczony chip) i nie wgrasz nvflash-em takiego biosu do karty z pamięciami 8gbps. Ale były też biosy z podniesionymi taktowaniami dla kart ze starszym id np. od Evga i taki bios wejdzie przez nvflasha wink.gif

 

 

NVIDIA_DEV.1B83 = "NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB"

NVIDIA_DEV.1C03 = "NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB"

NVIDIA_DEV.1C06 = "NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB"

GDDR5 8gbps i 9gbps oraz GDDR5x 11gbps mają inne id i dlatego są traktowane jak karty z innym chipem dlatego żadnym nvflash-em nie ma możliwości wgrania biosu przykładowo z wersji 9gbps do 8gbps.

 

To wymagałoby wymuszonego flashowania, a ta funkcjonalność została zlikwidowana dawno temu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, może ktoś mi pomoże i powie czy dam radę coś wskórać.

 

Posiadam Palit 1070 SuperJet zakupioną w sierpniu 2016 (3 lata gwarancji). Po jakimś roku uszkodziłem mechanicznie port HDMI. Nie było to dla mnie problemem, używałem przejściówki DVI-HDMI a do drugiego monitora przejściówki Club 3D DisplayPort-HDMI CAC-1070. Ostatnio port DVI przestał działać, nie z mojej winy, zdecydowałem się skorzystać z gwarancji, aby nie wydawać pieniędzy na kolejną przejściówke DP-HDMI. Po wysłaniu karty dostałem następującą odpowiedź od serwisu:

 

Uszkodzenie mechaniczne złącza HDMI spowodowało zwarcie i uszkodzenie układów elektronicznych karty na skutek czego powstała usterka. Wobec czego następuje utrata praw gwarancyjnych.

 

Myślę sobie - trudno, kupie kolejną przejściówkę i po sprawie. Niestety karta po powrocie z serwisu nie działa. Uruchamia się, wiatraki się kręcą i to tyle. System karty nie widzi, nic nie pomaga.

 

Co mogę zrobić w tej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

Mozesz kupić nową karte i nastepnym razem nie uszkadzaj mechanicznie portów HDMI troche delikatnosci a nie zaraz młotkiem w to :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś inne propozycje?

 

Nie uszkodziłem tego specjalnie, nie waliłem też młotkiem.

 

Wysłałem im działającą kartę (bez hdmi i dvi, Displayport wszystkie działały), przyszła karta w której się tylko wiatraki kręcą i świeci logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone gniazda do wymiany i zapewne GPU. Jak znajdziesz kogoś kto wlutuje Ci używany chip to może jeszcze będzie to opłacalne, tylko tak czy inaczej karta nie pożyje tyle co nowa. Koszt nowego GPU + koszt wymiany powoduje, że taka naprawa jest nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tej samej cenie jest 1660Ti - ta sama wydajność w najgorszym wypadku, w przypadku wykorzystaniu nowszej architektury będzie wydajniej.

 

Jedyna przewaga, to 8GB VRAM. Ale ładować się teraz w 3 letniego pascala?

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

10 zl drozszy od tego palita jest 1660 ti gigabyte z 2 wentylatorami

 

Napisalem o tej 1070 bo cena fajna a to jedna z najlepszych edycji tej karty (kultura pracy, temperatury, wykonanie itp)

 

W cenie tej 1070 sa 1660 Ti z jednym wentylatorem..no jeszcze jest Zotac Gaming

 

Jesli chodzi o Pacale to najslabsza karta warta kupna obecnie jest GTX 1070. Nic ponizej sam osobicie bym nie kupil

1060 jest nieoplacalny bo taniej mozna kupic wyraznie mocniejszego GTX 1660

 

GTX 1060 3GB mozna kupic za 699 zl (Asus Phoenix z 1 wentylem). To i tak nieoplacalna karta hahahah. Musialaby by kosztowac nie wiecej niz 600 zl zeby ludzie zaczeli to znow kupowac

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci ktoś coś na temat Palit GTX 1080 JetStream? Jak z kulturą pracy, temp oraz OC? Czy wersja JetStream i Super JetStream to ta sama karta tylko Super ma podwyższone taktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 zl drozszy od tego palita jest 1660 ti gigabyte z 2 wentylatorami

W cenie tej 1070 sa 1660 Ti z jednym wentylatorem..no jeszcze jest Zotac Gaming

Jeśli będziemy się ograniczać do jednego z najdroższych sklepów, to tak.

1660ti gigaszrot 2 wentyla 1190zł

 

Zgadzam się, że JetStream może mieć lepszą kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GTX 1070 ma ostatnio dosyć wysokie temperatury podczas przeglądania internetu, MSI Afterburner pokazuje mi 38 - 42 stopnie i tylko gdy jest włączony, spada ona do 32, a wcześniej taka temperatura była po uruchomieniu programu. Sama karta się raczej nie przegrzewa, bo po wyjściu z gry na pulpit (alt + tab) mam 52 stopnie, zarządzanie energią mam ustawione na "adaptacyjny", więc to mogą być albo sterowniki (wczoraj zainstalowałem najnowsze) albo obudowa? Wydaje mi się, że przednie wentylatory nie kręcą się lub nie kręcą się z całą mocą. Zaraz otworzę obudowę i spróbuję ją przeczyścić, mogę otworzyć ją podczas pracy kompa i zobaczyć, czy wentylatory się kręcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wpływ na to ma zmiana pory roku i zwyczajnie wyższe temperatury otoczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możliwe, choć wcześniej grzał kaloryfer, który jest usytuowany dosyć blisko mojego PC i było 31 stopni.

Otworzyłem budę, trochę ją przeczyściłem (niestety, moje sprężone powietrze zdążyło się popsuć i zwodnieć, więc za wiele go nie użyłem), przeczyściłem filtry przeciw kurzowe, wentylatory od grafiki były czyste. Niestety, przednie wentylatory są tak zabudowane, że nie widać, czy się kręcą.

Na razie się poprawiło, bo temperatura po uruchomieniu Afterburnera spadła do 28 stopni, zobaczymy, jak będzie po włączeniu po kilku godzinach pracy.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz sprzętową akceptację czy jakoś tak i tempy gpu nie będą tak skakać podczas używania chrome ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ta sprzętowa akceptacja i czy ona się załączy podczas uruchomienia gry?

Po czyszczeniu trzyma, na razie, 34 stopnie, a nie 42, więc jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ty tak na poważnie? 40 stopni i się przejmujesz? :E

Daj sobie spokój serio

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ty tak na poważnie? 40 stopni i się przejmujesz? :E

Daj sobie spokój serio

Ludzie piszą opinie pod kartami graficznymi w stylu "karta trzyma 30 stopni, pod pełnym obciążeniem nawet nie załączają się wentylatory i karta graficzna działa pasywnie", no to później jeden z drugim się boi, że coś się stanie jak na pulpicie mu trzyma 40 stopni zamiast wspomnianych 30. Założyłem kiedyś temat nawet z tym.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...