Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Moja ma na pulpicie 44st, co poradzicie :E:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe :E :E mógłby teraz się w cieplej wodzie myc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy Core P5 OEM chomąto na grafe czy wytrzyma bez podpory takiego kolca ~3kg :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zależy od tego czy będziesz przeciągał przez chomąto dwa loopy czy tylko jeden. Jeśli jeden to spoko. Ale jeśli dwa - koniecznie załóż wędzidło na radiator od VRM-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi dwoma loopami to nie podpuszczaj bo jeszcze wylądują dwa bloki na jednym PCB, muszę tylko ogarnąć BP i jakie są możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprzedałem GTX970 i znalazłem używkę Palit GeForce GTX 1080 JetStream za 1400zł z gw. do 2021. Warto kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena dosc ,dobre. w jakies rozdzielczosci grasz i jaka reszta sprzetu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam MSI Z370 PC Pro + i5 8400, Patriot 2x8GB 3000Mhz, 550W Fractal, Dyski SSD 512Gb Nvme Adata + 2x256GB SSD + 128GB SSD.

 

Monitor planuje teraz kupić Philipsa Momentum 32 cale, który podobno świetnie skaluje się do 1440p i w takiej rozdziałce bym najchętniej grał, bo wiem, że CPU nie jest jakieś z mega górnej półki.

Edytowane przez creamono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI Z370 PC Pro + i5 8400, Patriot 2x8GB 3000Mhz, 550W Fractal, Dyski SSD 512Gb Nvme Adata + 2x256GB SSD + 128GB SSD.

 

Monitor planuje teraz kupić Philipsa Momentum 32 cale, który podobno świetnie skaluje się do 1440p i w takiej rozdziałce bym najchętniej grał, bo wiem, że CPU nie jest jakieś z mega górnej półki.

jesli ci odpowiada karta i ma dlugo gware w normalnym sklepie to bierz, przeskok bedzie napewno ogromny z gtx 970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje dorwać 1050 Ti za 350zł. Obecnie mam GTX 770 2gb i pogoniłbym go za 300-350. Ma to sens? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam do was pytanie - czy zakup NOWEJ EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 za kwotę 2400 pln z dużego, znanego sklepu internetowego ma sens? Pełna gwarancja itp.

 

Wiem, że jak się poszuka i poczeka to można znaleźć rtx 2080 za ok. 2700-2800 pln. Osobiście np mogłem kupić rtx 2080 za 529 euro z niemiec, ale odpuściłem. Obojętnie mi czy z PL, czy zza Odry.

W tej chwili mam gtx 1080 palit gamerock PE (mogę ją sprzedać za ok. 1400-1500 pln), gram weekendowo, rozdziałka 4k, 60hz, ray tracing mnie nie interesuje.

 

Mogę kupić rtx 2080, ale chyba wolę poczekać na kolejną generację.

 

Jak sądzicie?

Edytowane przez arabuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto. Do 4K warto byłoby też kupić 2080TI za 4400zl jak były.

 

Na pewno poczujesz poprawę 1080vs1080ti.

 

FTW3 w tej cenie to bardzo dobra oferta. O ile to nie błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie - czy zakup NOWEJ EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 za kwotę 2400 pln z dużego, znanego sklepu internetowego ma sens? Pełna gwarancja itp. W tej chwili mam gtx 1080 palit gamerock PE (mogę ją sprzedać za ok. 1400-1500 pln), gram weekendowo, rozdziałka 4k, 60hz

 

Warto. Ja z 1070 Ti wycisnąłem ile się da +160 na rdzeniu i +625 na pamięciach Samsunga, co dało wynik w FireStrike o 1K lepszy niż bazowy GTXa 1080, a po zmianie na 1080 Ti z UV do 0.950V @ 1924MHz i pamięci skromnie +395 do 11800 zysk w benchmarkach, jak i grach to 25%, co robi kosmiczną różnicę w wymagającej rozdziałce 4K, a o taką pytasz.

 

W 1080p czy nawet 1440p, to czy osiągnie się 100 czy 125 FPS, to szczegół w wielu grach SP, a tutaj to walka o 60 klatek zawsze i 45 vs 60 to już różnica znacząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie błąd. Okazja, ale trzeba było szybko decydować.

Kupiłem więc niedługo sprawdzę, co karta potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał, 3 lata od premiery GTXa 1080 (czyli Pascala ogólnie), a na rynku GPU większych zmian brak. Dalej karty wokół 7 teraflops i 300 GB/s 8 GB VRAM. Jak żyję, to takiej stagnacji nie widziałem. RTX 2070 kosztuje 2200-2600 zł, czyli wydajność starego 1080 dalej zaporowa dla przeciętnych osób. Nawet gdyby dało się kupić za 500 zł to i tak gry z 2016 nie pójdą w 2160p 60fps czy 1440p 144fps, a przecież technologia gier nie powinna stać w miejscu i przykładowo ray-tracing dodatkowo obniża klatki/s. Jednocześnie prezentowane są coraz to kolejne monitory i laptopy z ekranami 4K 120/144/165/200/240Hz. Co ma niby obsłużyć te wyświetlacze? Total War Three Kingdoms na Ultra z 2080 Ti działa w 4K w 30 fps.

 

Przydaliby się konkurenci dla Nvidii i AMD. Wątpię by Intel wystarczył, ich produkty są zwykle drogie (coraz droższe). Navi wniesie co prawda 25% wyższe IPC ale ilość Streaming Processors zostanie bardzo podobna (ROPy może ulegną podwojeniu). Czyli np do kupienia będzie karta o wydajności i ilości pamięci podobnej do 1070 w cenie dawnego 1060 (czyli $249). To byłoby fajne... ale po roku, nie po trzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

no niby odkryli świętego graala gamingu tak kurtka gadał na scenie ja cały czas czekam kiedy go ujawnią :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dwa lata temu kupiłem nowego 1080Ti Palita za 3000 - jego odpowiednik 2080 nówka kosztuje obecnie więcej a w częsci gier wypada słabiej :lol2:

 

Nie wspominając o tym że w większości przypadków efektywność energetyczna też jest gorsza, no i dorzućmy do tego 11gb vs 8gb vram.

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evga sprzed kilku postów doszła kilka dni temu. Wizualnie fajna karta, naprawdę porządna konstrukcja. Niemniej jednak mam do niej kilka ALE, o czym poniżej i o komentarz proszę byłych/obecnych użytkowników tej karty.

 

Po włożeniu karty, reinstal sterowników itp. Chciałem od razu sprawdzić krzywą wentyli poprzez msi afterburner, ale nagle jeden z wiatraków (nie powiem teraz który...) zaczął się kręcić na maksymalnych obrotach. Głośność prawie jak odkurzacz podłogowy. Nie pomogło wyłączenie i włączenie kompa, odłączenie karty, reinstal sterowników. Pomogła dopiero instalacja i uruchomienie EVGA Precision XOC. Coś się zaktualizowało (nie pamiętam co...), ale na pewno nie bios karty bo ten sprawdziłem od razu po włożeniu, był aktualny. No i uspokoiło się.

 

Potem testy superposition benchmark. I znowu rozczarowanie. Wentyle rozkręcały się do sporo ponad 2000 obrotów i było naprawdę głośno, a mimo to temperatura dochodziła do 76 stopni, a w piku do 79. Od razu zaznaczę, że, z powodu pogody, w pokoju było piekło, ok. 26 stopni (klimy nie włączałem ze względu na małe dziecko). Rozczarowanie bo palit bo kilku godzinach gry osiągał w porywach 75 stopni (a zazwyczaj oscylował wokół 70-72 na fabrycznych ustawieniach).

 

Programem evgi pobawiłem się krzywą wentyli. Najpierw agressive - za głośno. Potem quiet - za gorąco. Potem ustawiłem po swojemu, tak na szybko. Od razu zaznaczam, że włączyłem klimę i temperatura spadła w pokoju spadła do ok. 23 stopni. I teraz w superposition temperatura 68-72, obroty nieco ok. 1700 (55% na krzywej). I potem zacząłem testy benchmarkiem occt. Po ok. 15 minutach testów w 4k temp doszły do 78, wentyle ponad 2000.

 

Jedyne wytłumaczenie na chwilę obecną, to temperatura w pokoju. Zazwyczaj jest tam ok. 20 stopni no, ale mamy upały. Nie mogę klimy non stop włączać ze względu na dziecko. Palit ogólnie dużo lepiej się spisywał, był cichszy, a na tym zależy mi najbardziej zależy...

Ktoś zaraz powie, że ta obudowa to piekarnik, a ja odpowiem - palit osiągał średnio 72 stopnie w tej samej obudowie.

 

Macie może jakąś swoją sprawdzoną krzywą wentylatorów? Bo wiem, że kilka osób tutaj miało tę kartę. Osobiście w tym momencie nie mam czasu siedzieć cały dzień i testować. Może na weekend, ale potem ewentualnie muszę sprzęt odesłać.

 

Miło, jeśli komuś chciało się przeczytać elaborat do końca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie lekki UV.

 

Albo rozbierać karta i daj nową pastę jeśli produkcja jest jakaś starsza.

 

Pokaz obudowę jak jest wentylowana. Jaki układ wentylatorów? Ile rpm im ustawiles?

 

Zrób testy z otwartą obudową.

 

 

 

Nie porownuj 1do1 gtx1080 i gtx1080ti. Palit ma zbliżony mozliwosciami cooler do gra EVGA. Ale EVGA ma u Ciebie dużo wyższe TDP i pobór prądu.

 

FTW ma niezalez ie sterowane 3 wentyle. Nie próbuj ustawiać wentyli w MSI Afterburner bo się nie uda. PB powinien ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phanteks eclipse P400S

 

Dobra... zdejmij front panel i zobacz co się stanie. Znaczy uchyl drzwiczki w piekarniku.

 

Głowno kupiłaś i wcale nie chodzi o karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phanteks eclipse P400S

 

Dobra... zdejmij front panel i zobacz co się stanie. Znaczy uchyl drzwiczki w piekarniku.

 

Głowno kupiłaś i wcale nie chodzi o karta graficzna.

 

 

:)

Zdziwię Cię może, ale w czasie gdy kupowałem, to była jedyna dostępna biała, wyciszona obudowa z oknem i piwnicą, która mi się podobała. Kryteria bezwzględne bo stoi u mnie w salonie na widoku.

 

3 wentyle 120 przód i jeden tył, wszystkie minimum (bodajże 800 rpm) ze względu na hałas. Mam jeszcze jednego luźnego Noiseblockera to chyba dam na górę. Po otwarciu frontu i góry, po przeszło 20 minutach occt temperatura stałe 70 stopni. Wentyle karty ustawiłem programem evgi Precision XOC. Teraz w pokoju około 22 stopnie, 20 minut occt i temp stałe 75 przy zamkniętej obudowie. Może faktycznie wina upału?

 

 

A ten "dziki start" jednego wentylatora na początku, to co to może być? Bo przez chwilę myślałem, że karta uszkodzona, czy coś i prawdę mówiąc tego najbardziej się obawiałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...