Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

O panie, to żeś model wybrał :E

 

Wiesz że ten model jest totalnie najgorszym i nieopłacalnym crapem z serii 10xx?

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, i to będzie dobre. Pytam o 1030, bo ostatnio wpadł w moje ręce dell 3020 SFF, i myślę żeby go używać na co dzień zamiast 9020 micro. Tam wchodzi tylko 1 slotowa karta z niskim profilem, a 1030 to chyba najmocniejsze co można dostać w takim wymiarze. Aktualnie jest tam 630 OEM (kepler, 192 shadery) po OC daje nieco ponad 1100pkt w Heaven.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie coś?

 

PDSI4154503020_3.jpg

 

Wywal osłonę z dołu

 

dell-optiplex-3020-mt-i5-4570-8gb-240ssd-1tb.jpg

 

poszerzysz horyzont o GTX 1050, może nawet Ti. Są low profile 2sloty. Może nawet gtx1650 by się znalazł.

 

Chyba, że coś źle spojrzałem. Sprawdź, jak to wygląda u ciebie.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2 slot nie wejdzie, zasilacz jest za wysoki niestety.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cięcie robimy i wrzucasz tam gtx 1070 katana

 

qmwefph6mh831.jpg

 

;) Nic lepszego od 1030 nie wymyślimy. To i tak będzie przepaść względem gt630 - według Techpowerup - 403%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem używaną kartę 1080ti od Gigabyte Aorus po testach w MSI Afterburner wszystkie opcje w prawo i lipa karta dobiła do 2000 na rdzeniu- czyli dałem +60 po 20 minutach w shadow of the tomb raider wywala sterownik. Po obniżeniu taktowania jest OK. Temperatury stara się utrzymać w granicach 72-76 przy o obrotach wentylatora 2400rmp tak około 80 %. Oglądając testy tej karty myślałem ze będzie lepiej a tu taka lipa, na stoku pod obciążeniem zatrzymuję się na 1895 OC gdy wszystko na max daje jest 1976 bez wywalania ale wtedy głośno i gorąco. Wymieniłem pastę (nie bacząc na gwarancję) i znowu lipa ten sam schemat.

Te karty od Gigabyte-a są aż tak słabe? Dodam że napięcie dobija przy OC to 1.095

Edytowane przez Semi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokoparkowy szrot tak ma, 2000Mhz na rdzeniu to robi najgorszy pazdzioch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karta nie kopała, od znajomego tak więc jest pewność. Przed zakupem nie zapytałem jakie osiągi i pretensji nie mogę mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła Ci się gorsza sztuka, to jest loteria. Nie ma znaczenia od ktorego producenta jest karta ani tym bardziej czy była używana do kopania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, liczyłem chociaż ze po wymianie pasty będą niższe temperatury i nie będzie tak szybko zbijał taktów. A tu lipa zyskałem może 2-3%

 

Na jakim napięciu pracują 1080ti tak max bezpiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z OC pamięci? powyżej ~1950MHz na rdzeniu i tak już różnice wydajnościowe nie są jakoś bardzo duże. Przykładowo ta sztuka GTXa 1080 Ti Strix, którą testowano na PCLab nie pozwalała na sensowne OC pamięci, za to rdzeń ładnie im poszedł aż na 2036MHz. Tylko co z tego jak koniec końców ledwo o 1FPS wyprzedzał ten Strix inny model: FE z rdzeniem na 1923MHz, ale tutaj już z pamięciami podkręconymi na FE na 12.000 Effective, bo ta sztuka na OC pamięci pozwalała:

Strix OC: 2036MHz Core + 1389 Mem.

FE OC: 1923MHz Core + 1500 Mem.

w3_1920_oc.png

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokoparkowy szrot tak ma, 2000Mhz na rdzeniu to robi najgorszy pazdzioch.

 

Szkoda tylko ze są sklepowe sztuki które nie są w stanie utrzymać stabilności na 2GHz. Więc z tą koparką to bzdurki, zwłaszcza że tam to przede wszystkim pamięć vRAM dostaje w dupę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczanie dużego pascala powyżej 1900 to bezsens. Zysk fpsów jest totalnie niewymierny do wzrostu zużycia energii i hałasu wentylatorów. Tu się robi undervolta a nie oc. No chyba że jesteś z kategorii tych co sobie ego budują na taktowaniu karty ;)

 

1.09 to bardzo wysokie napięcie - więc nie wiem czego się spodziewasz, że będzie cichutko? Nie wspominając o tym że pascale od gigaszrota to syf. Dobrze że chociaż aorus a nie WF3 :lol2:

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze są sklepowe sztuki które nie są w stanie utrzymać stabilności na 2GHz. Więc z tą koparką to bzdurki, zwłaszcza że tam to przede wszystkim pamięć vRAM dostaje w dupę ;)

Mialem kilka 1080ti i 1900Mhz-2000Mhz robila kazda, jednak masz racje nie kazda moze tyle zrobic, napisalem z perspektywy kart ktore posiadalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem używaną kartę 1080ti od Gigabyte Aorus po testach w MSI Afterburner wszystkie opcje w prawo i lipa karta dobiła do 2000 na rdzeniu- czyli dałem +60 po 20 minutach w shadow of the tomb raider wywala sterownik. Po obniżeniu taktowania jest OK. Temperatury stara się utrzymać w granicach 72-76 przy o obrotach wentylatora 2400rmp tak około 80 %. Oglądając testy tej karty myślałem ze będzie lepiej a tu taka lipa, na stoku pod obciążeniem zatrzymuję się na 1895 OC gdy wszystko na max daje jest 1976 bez wywalania ale wtedy głośno i gorąco. Wymieniłem pastę (nie bacząc na gwarancję) i znowu lipa ten sam schemat.

Te karty od Gigabyte-a są aż tak słabe? Dodam że napięcie dobija przy OC to 1.095

Nic nie poradzisz, niski Asic i wysoka temp GPU = słabe oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z OC pamięci? powyżej ~1950MHz na rdzeniu i tak już różnice wydajnościowe nie są jakoś bardzo duże. Przykładowo ta sztuka GTXa 1080 Ti Strix, którą testowano na PCLab nie pozwalała na sensowne OC pamięci, za to rdzeń ładnie im poszedł aż na 2036MHz. Tylko co z tego jak koniec końców ledwo o 1FPS wyprzedzał ten Strix inny model: FE z rdzeniem na 1923MHz, ale tutaj już z pamięciami podkręconymi na FE na 12.000 Effective, bo ta sztuka na OC pamięci pozwalała:

Strix OC: 2036MHz Core + 1389 Mem.

FE OC: 1923MHz Core + 1500 Mem.

w3_1920_oc.png

jeszcze raz napisze ze krecenie pamieci nie jewt tak bezpieczne jak krecenie rdzenia,

 

sa GPU 1080ti ktore robia 2050 i +500 na pamieciach no ale wlasnie trzeba wybrac co lepsze i mimo iz ja mam blok to postawilem na rdzen nie ruszajac pamieci a i tak odbijam sie od PL w 4k non stop,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz napisze ze krecenie pamieci nie jewt tak bezpieczne jak krecenie rdzenia,

 

sa GPU 1080ti ktore robia 2050 i +500 na pamieciach no ale wlasnie trzeba wybrac co lepsze i mimo iz ja mam blok to postawilem na rdzen nie ruszajac pamieci a i tak odbijam sie od PL w 4k non stop,

 

Uczepiłeś się tych pamięci, jak rzep psiego ogona, a główny RAM od CPU pałujesz do ostatniego MHz :D8:E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z OC pamięci? powyżej ~1950MHz na rdzeniu i tak już różnice wydajnościowe nie są jakoś bardzo duże. Przykładowo ta sztuka GTXa 1080 Ti Strix, którą testowano na PCLab nie pozwalała na sensowne OC pamięci, za to rdzeń ładnie im poszedł aż na 2036MHz. Tylko co z tego jak koniec końców ledwo o 1FPS wyprzedzał ten Strix inny model: FE z rdzeniem na 1923MHz, ale tutaj już z pamięciami podkręconymi na FE na 12.000 Effective, bo ta sztuka na OC pamięci pozwalała:

Strix OC: 2036MHz Core + 1389 Mem.

FE OC: 1923MHz Core + 1500 Mem.

 

Pamięci kręcą sie dobrze, stabilnie 11.900 można na 12.000 ale różnicy w wydajności nie widzę.A są to Microny na stałe mam ustawione +400

 

http://forum.pclab.pl/topic/1077928-NVIDIA-GeForce-GTX-10x0-1070-1080-Pascal/page__view__findpost__p__15567190

 

Nic innego nie pozostaje jak ustawić na 1950 i zjechać z napięciem w dół ile się da.

 

Chętnie bym ją wymienił na coś innego ale 2080 podobna wydajność a trzeba dopłacić prawie tysiaka, 2080ti by pasowała ale cena za używkę ponad 4tyś :E poczuł bym się lekko mówiąc :sex:

 

Karta po zdjęciu radiatora:g

https://photos.app.goo.gl/fPDLPmBrcrh7FqQW8

Edytowane przez Semi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczepiłeś się tych pamięci, jak rzep psiego ogona, a główny RAM od CPU pałujesz do ostatniego MHz :D8:E

bo nad tym ramem mam kontrole i latwo go zastapic, jak by karty mialy sloty na VRAM to tez bym je gonil do ostatniego MHz. w sumie to tez nie bylo by glupie rozwiazanie zamiast BGA to sloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nad tym ramem mam kontrole i latwo go zastapic, jak by karty mialy sloty na VRAM to tez bym je gonil do ostatniego MHz. w sumie to tez nie bylo by glupie rozwiazanie zamiast BGA to sloty

 

Musiał byś się cofnąć do lat 90 ;)

S3 Virge, S3 Trio i pochodne miały sloty którymi można było rozbudować pamięć.

 

EDIT: A co do pamięci w GPU to u siebie mam podkręcone z 11000 na 11880 MHz i od 2 lat odpukać nic się nie dzieje, wystarczy nie przesadzić. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie odbija sie od PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś program używa full mocy mojego GPU i nie wiem jak zlokalizować który to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menadżer zadań nie pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam ray tracing pod vulkanem na 1060 6gb - W10 sterownik 431.60 ?

Uruchomiłem sobie Vulkan Info i brak rozszerzenia VK_NV_ray_tracing.

 

Wcześniej miałem to dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...