Skocz do zawartości
azgan

NVIDIA GeForce GTX 10x0, 1070, 1080 - Pascal

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś AIO na 1080ti? Chodzi mi o chłodnicę 120mm. Daje to sobie radę? Zależy mi na dobrej kulturze pracy(czyli pewnie pompka na 7V + wentyl na max. 1000RPM). Oglądam te testy, ale często wentylator chodzi jak odkurzacz(a w moim configu to odpada). Czy jedyne sensowne wyjście 240mm(przy zachowaniu ciszy w stresie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej iść w 240mm. Szczególnie jak chcesz trzymać 1000rpm.

 

Przy 1000rpm chłodnica 120mm nie da rady trzymać niskiej temperatury wody. Przy deltaT 10*C wydajność 120mm na 1000rpm to około 70wat. Jak woda rozgrzeje się do 25-30*C DeltaT ( czyli o tyle cieplej niż powietrze ) to dopiero będziesz miał sprzęt zdolny schłodzić 1080TI. Ale i tak możliwe że będzie trzeba zrobić UV.

 

Im niższa temperatura GPU tym lepsze zegary. Z jedną chłodnicą 120mm na 1000rpm raczej będzie z 60*C na rdzeniu. To sporo.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś AIO na 1080ti? Chodzi mi o chłodnicę 120mm. Daje to sobie radę? Zależy mi na dobrej kulturze pracy(czyli pewnie pompka na 7V + wentyl na max. 1000RPM). Oglądam te testy, ale często wentylator chodzi jak odkurzacz(a w moim configu to odpada). Czy jedyne sensowne wyjście 240mm(przy zachowaniu ciszy w stresie)?

 

Miałem okazję poużywać fury x oraz 980Ti evga hybrid. Dziadostwo. Dobra wydajność tego jest tylko na maksymalnych obrotach i jak chłodnica jest wywalona poza budę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,byłby ktoś chętny (albo zna chętnego) na EVGA GTX 1060 6GB Superclocked po gwarancji??

 

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią ceny,

ile być chciał za niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią ceny,

ile być chciał za niego?

 

Nie jestem jeszcze w 100% zdecydowany na sprzedaż.

Wstępnie 400-500 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie.

 

Czy jest duża różnica w fps między gtx 1060 a 1070 na średnich detalach?

 

Chodzi mi o sytuacje gdy wyłączone są takie opcje jak Antyaliasing czy teselecja.

Na wysokich ustawieniach jest to mała różnica , czy na średnich sytuacja prezentuje się tak samo??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem różnica między 1060 a 1070 jest spora i to na każdych detalach. Jeżeli nie ogranicza CPU oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w ogarnięciu chłodzenia wodnego do 1080ti od Aorus Gigabyte. Karta się grzeje pod obciążeniem i lekkim OC temperatury do 86 stopni wiatraki na 90%.

Karta rozpołowiona, ma masę trmopadów i nie wiem jak by do tego pasował taki zestaw: NZXT KRAKEN G12 BIAŁY i Nzxt Kraken X62 v.2

post-525170-15673490323067_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma nie pasować? Jak pozwala z fabrycznym rozstawem na rdzeń się zamontować to ta g12 trzyma ten wentylek trochę ponad vrm... A ten jest tylko z tej strony z której być powinien czyli z przeciwnej strony niż porty. Pytanie czemu ten fabryczny się grzeje i jak bardzo.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasować powinna, ale czy ten mały wiatraczek da redę chłodzić? Widać ile tam jest trmopadów. Temperatury są wysokie tak jak wyżej opisałem. Coś mnie podkusiło aby zdjąć boczny panel i temperatury spadły mimo że w obudowie sa 4 wentylatory to sie gotowało. Musze jeszcze ogarną jakąś fajną obudowę tak aby zmieścić dwie chłodnice 280 to już tak na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasować powinna, ale czy ten mały wiatraczek da redę chłodzić? Widać ile tam jest trmopadów. Temperatury są wysokie tak jak wyżej opisałem. Coś mnie podkusiło aby zdjąć boczny panel i temperatury spadły mimo że w obudowie sa 4 wentylatory to sie gotowało. Musze jeszcze ogarną jakąś fajną obudowę tak aby zmieścić dwie chłodnice 280 to już tak na przyszłość.

No właśnie ja się tak już wiele razy natknąłem na wpisy, że prawidłowa wentylacja w obudowie jest wtedy kiedy przy zamkniętej obudowie z działającymi wentylatorami jest temp. równa lub lepsza niż przy zdjętym panelu i mimo iż mam Meshify C, który podobno pod GPU jest bardzo dobry, jak i zestaw wentylatorów od BQ!, to też mam lepsze temp. przy zdjętym boku. Nie wiem w sumie jaka to musi być obudowa i ilość wentylatorów lub/i kosmiczne RPM żeby było lepiej w zamkniętej. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej z zamkniętą budą raczej nigdy nie będzie. Ale jak różnice sięgają kilku stopni to można uznać, że jest ok. Natomiast jak na GPU spada temperatura o 10* po otwarciu budy, to mamy sygnał, że albo są za niskie rpm na wentylach w budzie, albo jest ich za mało, albo mamy kiepskie wentyle lub/i budę.

 

Przykładowo SilentiumPC Armis AR3 TG jest średnio przewiewny. Do tego zamykając 1080TI w środku warto mieć minimum 2x120mm na wylot i 2-3x120mm na wlot przy około 1000-1200rpm żeby się nie gotowało :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem 980Ti evga hybrid,@popieram kowala mam takie samo zdanie odnośnie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej z zamkniętą budą raczej nigdy nie będzie. Ale jak różnice sięgają kilku stopni to można uznać, że jest ok. Natomiast jak na GPU spada temperatura o 10* po otwarciu budy, to mamy sygnał, że albo są za niskie rpm na wentylach w budzie, albo jest ich za mało, albo mamy kiepskie wentyle lub/i budę.

 

Przykładowo SilentiumPC Armis AR3 TG jest średnio przewiewny. Do tego zamykając 1080TI w środku warto mieć minimum 2x120mm na wylot i 2-3x120mm na wlot przy około 1000-1200rpm żeby się nie gotowało :)

 

Obudowa idzie do wymiany, nie daje rady- są 4 wentyle 2x120 i 2x140 rmp powyżej 1000 każdy. Robi się głośno i gorąco, nagrzewała się obudowa-metalowe elementy, po zdjęciu bocznego panelu karta wyrzuca całe ciepło na zewnątrz i jest w miarę ok. Szukam obudowy pod 2 chłodnice 280 ale żeby to nie była jakaś krowa na całe biurko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś UV EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0 ?

 

 

Wcześniejszy ZOTAC działał na 0.95v a ta nie chce i działa na 1.0v...słabsza sztuka?

 

Druga sprawa to dziwnie ustawiona fabrycznie krzywa wentylatorów które rozkręcają się od ok.65 stopni...to skorygowałem własną krzywą i jest ok.

 

ps.

Uprzedzam pytania...karcie zostały zaaplikowane termopady wysyłane przez EVGA do posiadaczy kart serii GTX 10xx

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś taktowań. Ale tak, egzemplarze są różne. Jedne mniej inne bardziej podatne na UV. Ja miałem 1080 FTW i 1080 Gaming X. Ta pierwsza przy tym samym napięciu była stabilna z zegarem 70MHz wyższym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak..

 

evga7tj4u.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1070 Ti [w sygnie dokładny model]. UV u mnie idzie na minimum 1V, poniżej nie da rady z tym, że na rdzeniu mam +190, na memkach + 525. Ogólnie karta chłodna i cicha. UV chciałem zobaczyć z czystej ciekawości.

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić używkę gtx 1070 z allegro. Dobre modele są po 800-900 zł niektóre nawet z gwaracnją. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie włożyłem gtx 1060 do PC i mam jeden krótki sygnał który co jakiś czas się powtarza. Płyta główna ga-b75-d3v. Według kodu to 1 krótki - problem związany z odswierzaniem pamięci ram. Ale przecież przed włożeniem karty graficznej wszystko latało. Co o tym myślicie?

 

Edit: Unikałem update biosu, ponieważ raz na tym mobo poszedł ten update na prawdę źle. W każdym razie update biosu pomógł.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj bios, miałem tą samą płytę, po aktualizacji biosu gtx zaczął działać poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić używkę gtx 1070 z allegro. Dobre modele są po 800-900 zł niektóre nawet z gwaracnją. Warto?

Maj-czerwiec kupiłem gtx1080 za 1000zl, wtedy sprzedałem gtx1070 MSI armor z gw za 700zl. Dorzuc stówkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maj-czerwiec kupiłem gtx1080 za 1000zl, wtedy sprzedałem gtx1070 MSI armor z gw za 700zl. Dorzuc stówkę ;)

 

Łatwiej trafić 1070 ti na gwarancji niż 1080, a wydajność podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...