Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zieloczek100

Chuwi HI8 - czyli tani i bardzo udany tablet z Chin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

 

Jakiś czas temu przymierzałem się do zakupu tableta. Często gdzieś wyjeżdzam, dużo czasu spędzam poza domem i zawsze musiałem pożyczać tablet Dell Venue 7 (z pierwszej serii) od mojego taty. Nie ukrywam, że oglądanie filmów czy czytanie jakiegokolwiek PDF czy dłuższego tekstu na moim 4.7" Alcatelu 6030 jest męczące.

W międzyczasie kupiłem tablet w biedronce – nieporozumienie. Miałem styczność z kilkoma tanimi tabletami i tak na prawdę żaden z nich nie wywołał u mnie większej sympatii niż Dell mojego taty.

Sytuacja zmieniła się gdy dostałem w swoje ręce tablet Chuwi HI8.

W momencie kiedy został wysłany do mnie tablet Chuwi HI8 miałem mieszane uczucia, komentarze znajomnych, że to "chińczyk", że chińskie=słabej jakości, po prostu w uznaniu wielu znajomych skoro coś jest typowo z Chin musi być po prostu "typową chińszczyzną", szczerze przyznam, że przez chwilę w mojej głowie również pojawiły się takie mysli, ale postanowiłem poczekać.

Niecierpliwie odliczałem czas w dniu, kiedy wiedziałem, że moja paczuszka ma status "Do doręczenia".

Zdradzę, że było warto czekać !

 

Może zaczniemy od krótkiego zapoznania się, ze specyfikacją urządzenia:

 

 

0.jpg-1.jpg

 

W tablecie został zastosowany dość popularny w Chinach procesor Intel Z3736F o taktowaniu do 2,16GHz, czy to źle? Myślę, że wręcz przeciwnie. Osobiście wolę procesor od Intela niż jakiegoś Mediateka itp (chociaż mogę się mylić). Na pokładzie dodatkowo znajduje się 32GB pamięci, które podzielone na dwa systemy operacyjne Android 4.4 + Windows 8.1/10, 2GB pamięci RAM, Bluetooth 4.0, akumulator 4000mAh i ekran IPS 8" o rozdzielczości 1920x1200. Ekran w tym przypadku jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem ! Stawiałem raczej, że będzie to IPS z bardziej wyblakłbymi kolorami, natomiast tutaj jest zupełnie inaczej ! Ekran jest po prostu świetny !

 

 

 

Nasz Chuwi HI8 zapakowany jest w "ekologiczne" bardzo dobrze wykonane tekturowe pudełko. Na pudełku znajuje się kilka informacji na temat zastosowanych systemów i specyfikacji samego urządzenia:

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5HYNeL.jpg6.jpg

 

Po zdjęciu góry pudełka naszym oczom ukazuje się tablet w folii z logo producenta:

 

7.jpg8.jpg

 

Na ekranie naklejona jest folia ochronna (przepraszam za te bąbelki powietrzxa na folli z informacjami od producenta, na potrzebę zrobienia zdjęć przykleiłem ją ponownie)

 

9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg

 

Na dole urządzenia znajduje się jedynie mikrofon

 

13.jpg

 

W oczy rzuca się srebrny przycik "menu" który ma logo "okienka".

 

14.jpg

 

Myslę, że producent chciał ujednolicić kolor z bokami urządzenia, ponieważ na bokach urządzenia znajdują się metalowe paski/ramki.

 

Na lewym boku (patrząc od strony przycisku "menu") nie znajdziemy żadnych przycisków.

 

15.jpg

 

Na prawym boku producent umieścił przyciski ciszej/głośniej i wyłączania/włączania/blokady.

 

16.jpg

 

I slot na kartę pamięci:

 

22.jpg23.jpg

 

Na górze obudowy znajduje się port USB i wejście jack 3,5mm.

Natomiast na górze ekranu znajdują się czujnik światła i oczko aparatu (którego równie dobrze mogłoby nie być, ponieważ jest bardzo niskiej jakości)

 

17.jpg

 

Tył obudowy wykonany jest z matowego plastiku o fakturze szczotkowanego aluminium (?).

Na tyle znajdziemy obiektyw aparatu (podobnie jak ten z przodu, jest niskiej jakości) i głośniczek. Ten co prawda nie trzeszczy itp, ale jego jakość jest gorsza od m.in tego zastosowanego w Dellu mojego Taty. Podobnie jest z wyjściem słuchawkowym, nie trzeszczy, ale nie możemy spodziewać się tutaj klasy premium. Nie oznacza to, że tablet gra cicho, ponieważ tak nie jest.

Wadą jest fakt, że w momencie kiedy położymy tablet na pleckach na np blacie stołu, dźwięk jest bardzo silnie tłumiony i staje się praktycznie niesłyszalny, chociaż czy jest to wada? Każdy musi sobie sam na to odpowiedzieć ;)

Dodam, że przy dużym obciążeniu tablet robi się dosyć gorący w okolicach tylnego aparatu.

 

 

18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg

 

 

 

W pudełku znajdziemy trochę makulatory, głownie w języku Chińskim. Możemy tam znaleźć głównie informacje o specyfikacji urządzenia.

 

24.jpg25.jpg26.jpg

 

Ładowarka (zapomniałem poprosić o przejściówkę) 5V/2A:

 

27.jpg29.jpg

 

Kabelek USB i OTG

 

30.jpg

 

Dodam, że bardzo sobie cenię minimalistyczność, jakość wykonania i zawartość opakowania. W tym przypadku jest wszystko to co lubię najbardziej czyli, dobrze wykonane opakowanie (które wiem, że nie uszkodzi mi się gdy wrzuce je do szafki, po prostu lubię trzymać wszystkie opakowania) i gdy wszystko co potrzebne znajdę w opakowaniu czyli ładowarka (tak wiem, w moim przypadku nie ma przejściówki, ale ważne, że jest (G3 2015...)), kabelek OTG (którego też często brakuje) i jeszcze raz świetnie wykonane opakowanie.

Taka drobnoska a cieszy.

 

31.jpg

 

 

Systemy:

W sprzedaży dostępna jest wersja z Windows 10 + Android 4.4.

Mój tablet oryginalnie miał zainstalowany system Windows 8.1 + android 4.4.

 

Zacznę od Androida:

Dostajemy czystego Androida 4.4. Oryginalnie dostajemy kilka preinstalowanych aplikacji, niestety wszystkie w języki Chińskim. Szczerze przyznam, że pierwsze co zrobiłem po zmianie języka na polski to właśnie odinstalowanie wszystkich Chińskich aplikacji.

Testowałem takie gry jak:

Fifa 2016 (w komentarzach czytałem, że są duże lagi na tym procesorze intela i to się potwierdziło.

Fifa 2015 za to działa już bez większych problemów

Bez problemów działają również pozostałe gry które zaintstalowałem (Asphalt 8 (na najwyższych detalach), Real Racing 3, Dead Trigger 2, Angry Bidrs, Hill Clim Racing, Need for speed)

 

1G7eQ3.jpg

 

Aby zmienić system na Windows rozwijamy górny prawy pasek i klikamy "OS SWITCH"

 

2hICQb.jpg

 

Wyniki z AnTuTu:

 

4iOqyn.jpg5tucsf.jpg6rVJYD.jpg

 

Uważam, że wynik około 34tyś punków w tablecie za niewiele ponad 300zł to bardzo dobry wynik.

 

Pamięc, tutaj na nasze aplikacje zostaje ok 4,5GB, mało, pocieszeniem jest slot na kartę micro SD.

 

7ACJWs.jpg

 

Kilka informacji o systemie:

 

8dGe6y.jpg

 

Windows 8

Mamy tutaj doczynienia z Windows 8 Bing. W zestawie dostajemy pakiet Office 365

 

156jam.jpg2RQkd0.jpg3vGhBm.jpg

 

Całość działa bardzo sprawnie, bez większych problemów. Nie testowałem Windowsa pod kątem gier. To co mnie interesuje czyli przeglądarka i pakiet Office działa bez większych problemów (o ile założymy, że Windows nie jest problemem ;))

 

W przypadku Windowsa 8 do naszej dyspozycji zostaje 5,87GB, niewiele, ale możemy rozszerzyć kartą pamięci lub np za pomocą Pendrive (obługa OTG).

Pojawił się tutaj mały problem, ponieważ kiedy przełączyłem się na Windows 8, system nie widział karty pamięci, trzeba ją odmonować i zamontować w opcjach.

 

 

4iulas.jpg

 

 

Aby przełączyć się na Androida klikamy znaczek androida na pasku, a następnie potwierdzamy przyciskiem OK:

 

 

50aeSU.jpg

 

Akutalizacja do Windows 10

 

15yP7D.jpg2rkY6l.jpg4bosgQ.jpg5OPHgA.jpg9pNxk9.jpg

 

Ta oczywiście nie przebiegła bez problemów. Wy takich problemów nie będziecie mieli, ponieważ zapewne wybierzecie wersję z Windows 10, ale dla osób, które kupią może w niższej cenie wersję ze starszym Windowsem opiszę problem który miałem. Początkowo po zainstalowaniu akutalizacji do Windows 10 posłuszeństwa odmówił dotyk w Windows 10 (na androidzie działał bez problemu). Dość długo szukałem rozwiązania w internecie, pobierałem różne rzeczy, nic nie pomagało. Po zainstalowaniu prawie wszystkich akutalizacji zaczałem szukać rozwiązania w kalibracji ekranu – na nic, jeszcze bardziej popusłem. Zainstalowałem ostatnią akutalizację systemu, zresetowałem ustawienia kalibracji ekranu i problem ustąpił. Dotyk zaczał działać tak jak powinien (a już się martwiłem ;))

 

 

Po akutalizacji do Windows 10 powiększyła się powierzchnia dysku z 14 do 18,9GB. Co prawda na chwilę obecną do mojej dyspozycji mam ok 6GB

 

7ecDQs.jpg

 

Ale, jest właśnie jedno "ale" po akutalizacji zostały mi pliki Windowsa 8, które po miesiącu automatycznie mają się usunąć, a ten miesiąc mam gdybym zechciał wrócić do starego systemu (a raczej tego nie chcę), to automatycznie gdy pliki się usuną powierzchnia dysku powiększy sie i to zdecydowanie.

 

8tOaFv.jpg

 

Oczywiście można zaliczyć to do plusów.

 

Problemy, które napotkałem to po akutalizacji do Windows 10 karta pamięci, która działała na Windows 8 na Windows 10 nie chce działać. Miałem na karcie ważne dane, więc jej nie formatowałem, ale domyslam się, że format karty pamięci załatwi sprawę.

Kolejnym problemem jest brak współpracy WiFi na Windowsie z moim telefonem Alcatel 6030. Musze przetestować WiFi z innym urządzeniem.

 

Niebawem uzupełnię recenzję o powyższe 2 punkty (muszę sprawdzić gdzie leży problem).

 

Oprócz dwóch powyższych minusów jestem bardzo zadowolony z działania systemu. Pakiet Office 365 działa bardzo sprawnie, odtwarzanie filmów Full HD (ok 13GB film) działa bez żadnych problemów, podobnie jest z przeglądarką.

 

 

Ekran ustawień związany z ustawieniami WiFi, urządzeń Bluetooth itp:

 

9.jpg

 

Kilka informacji o systemie i tablecie:

 

10.jpg

 

Wygląd jednego z programów pakietu Office

 

11.jpg

 

I na koniec moja ulubiona przeglądarka – Chrome, pomimo 2GB ram działa ;)

 

12.jpg

 

Kilka słów o komforcie użytkowania i samej jakości wykonania:

 

Zacznę od tyłu obudowy. Tak jak wspomniałem wykonana jest z plastiku. Sam plastik jest całkiem przyjemny w dotyku. Gdy punktowo go naciskami w niektórych miejscach bardzo lekko się ugina (prawdopodobnie w obszarze baterii), ale w niczym to nie przeszkadza.

Myslę, że metalowe boczne ramki usztywniają tablet, ponieważ gdy całkiem mocno probuje wyginać go na boki nic nie trzeszczy, nie skrzypi, nie odstaje,

 

Boczne przyciski są bardzo fajnie wykonane, tutaj na pewno na duży plus.

 

Aparaty: są niskiej jakości, moim zdaniem mogłoby ich nie być, zazwyczaj mamy telefon przy sobie, który robi przyzwoite zdjęcia a na pewno lepsze niż aparat zastowany w Chuwi HI8, czy to źle? Oczywiście gdyby robił lepsze zdjęcia nikt nie miałby nic przeciwko, ale na czymś producent musisz zaoszczędzić prawda?

 

Audio: powiem tak, słyszałem zdecydowanie gorsze telefony/tablety, co nie oznacza, ze ten zastosowany tutaj głośniczek czy DAC słuchawkowy jest dobrej jakości, jest przeciętnej jakości, ale warto mieć na uwadze, to, że mamy doczynienia z tanim tabletem. Obejrzałem kilka filmów i nie narzekam ;)

 

Systemy: mamy do wyboru wersję z Androidem 4.4 + Windows 8.1 lub 10. Ja dostałem wersję z Windowsem 8.1, którego zakutalizowałem do wersji 10 (miałem kilka problemów o czym wspomniałem wyżej, ale po zainstalowaniu wszystkich akutalizacji i po zabawie z kalibracją ekranu, ktorą na koniec zresetowałem wszystko jest ok). Przełączanie pomiędzy systemami działa bardzo sprawnie, szkoda tylko, że nie ma wersji 64GB.

 

Czas pracy i czas ładowania: w zależności od tego co robię, przy ustawieniu jasności na 25% wlączonym WiFi i np, oglądaniu filmów z internetu czas pracy to jakieś 4 do 5 godzin. Polecam dokupić sobie PowerBank Xiaomi 10000mAh. To świetny powerbank w bardzo przystępnej cenie!

 

Wydajność: Oprócz gry Fifa 2016 w żadnej wspomnianej nie miałem żadnych problemów z wydajnością. Uważam, że 34 tyś punktów w AnTuTu w tablecie za nieco ponad 300zł to bardzo dobry wynik. Pakiet Office zarówno na Windowsie jak i na Androidzie działa bardzo sprawnie. Na plus zasługuje również czysty android, z którym jak na razie nie miałem najmniejszych problemów. Swoją drogą ciekawe czy dostaniemy akutalizację do Androida 5.1 (przyznam, że trochę w to wątpię).

Nie próbowałem instalować żadnych gier na Windowsie, wieć tutaj z wydajnością w grach się nie wypowiem, ale w internecie można znaleźć filimiki gdzie ludzie instalują chociażby CS GO.

 

Ekran: tak jak wspomniałem na samym początku jest on dla mnie rewelacją. W tablecie za około 300zł dostajemy wyświetlacz IPS 8 cali o rodzielczości 1920x1200 co jest niepotykane w tej cenie, więcej, jest to niespotykane w wielu "markowych" o wiele droższych tabletach. Już sama rozdzielczość robi wrażenie. Wysoka jasność wyświetlacza, bardzo dobra czułość na dotyk, bardzo dobrze odwzorowanie kolorów, nie ma tutaj mowy o pikselozie przy drobnym druczku.

I jeszcze jedna ważna sprawa – falowanie ekranu. Naciskałem go dosyc mocno i nie zaobserwowałem tego zjawiska – jak najbardziej na plus !

 

 

Podsumowanie

W cenie niewiele ponad 300zł dostajemy bardzo dobrze wykonany tablet, z aktywowanym systemem Windows 8.1 lub Windows 10 z pakietem Office 365 + Android 4.4, 4-rdzeniowym procesorem od Intela, 2GB ram, które z pewnością bardzo przydadzą się w przypadku Androida.

I to co powtarzałem na każdym kroku świetnym wyświetlaczem. Nie wiem jakie jest Wasze zdanie, ale z mojej perspektywy najważniejszy jest wyświetlacz, co nam po wydajności kiedy wyświetlacz będzie niskiej jakości. Dla osób, które od tableta nie wymagają więcej niż sprawnego działania internetu, dobrze działającego pakietu office, odtwarzacza filmów, całkiem dobrej wyjdaności w grach na androida wybór Chuwi HI8 będzie bardzo dobrym wyborem !

Moim zdaniem bez sensu jest ślepe zapatrywanie się w coraz to wyższe osiągi w benchmarkach topowych urządzeń, na których zrobimy dokładnie tyle samo co na tym tablecie za ułamek ceny !

 

 

 

Plusy

+wyświetlacz

+cena

+Systemy Android + Windows

+Pakiet Office 365

+wydajność (cena)

+jakość wykonania

+stosunek cena/jakość

+2GB ram

 

 

Minusy

-aparaty

-audio (jest gorsze niż w Dellu mojego taty, a więc dlatego daję jako minus)

-na upartego brak GPS

 

Tablet możemy zakupić tutaj:

Chuwi Hi8 8 inch Android 4.4 + Windows 8.1 Tablet Free Shipping| GearBest.com

 

Gorące Podziękowania dla sklepu Gearbest.com !

 

logo.jpg

 

 

Pozdrawiam

zieloczek100

 

 

PS.

Wszystkie osoby, które mają pytania odnośnie płatności PayPal (tą metodę polecam), lub pytania na temat tableta zapraszam na PW !

W przyszłości potaram się dodać porównanie ETUI do Chuwi HI8 (na chwilę obecną nie mam jeszcze etui, ale niebawem zamówię, ponieważ tablet zostaje u mnie;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litości, po co tyle zdjęć (np. pustego pudełka...)?

Zlituj się, zostaw tutaj tylko najważniejsze, a resztę wrzuć gdzieś na jakąś internetową galerię w jeden album. Kto będzie chciał to poogląda wszystko (ponad 50!), a reszta nie będzie mordować rolki w myszce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwietniu kupiłem Chuwi Vi8, z tego co widzę bardzo podobny. Coś zaczęło nawalać z ładowaniem - potrafi się rozgrzać do 100C, więc nie ładouje go bez opieki. Pojawiła się jasna plamka 1x1cm i czasem pod małym naciskiem pokazują się linie na wyświetlaczu. W dodatku wyjątkowo łatwo się rysuje a dźwięk z głośniczka jest tragiczny. Ale fakt zapłaciłem niewiele i na papierze wygląda bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma wersji w modemem 3g/4g (przynajmniej takiej nie widzę) bo wygląda na ciekawe urządzenie za te pieniądze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za tą cenę rzeczywiście w miarę fajny sprzęt, ale dla mnie ogromny minus za czas działania na baterii. Tablet to urządzenie mobilne, które jednak powinno osiągać trochę lepsze wyniki niż 3,5 godziny na zasilaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie co do chili vi8,dzieciaki jak grają na tablecie (Android),po jakimś czasie zaczyna piszczeć. Co to nie wiem, może ktoš miał taki przypadek? Drugie pytanie,czy da się zapisywać na kartę sd? Ja nie mogę niczego przenieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie odpisywałem tak długo, ale nie miałem włączonych powiadomień.

U mnie nic nie piszczy, nie wiem z czym jest to związane, musisz zadać pytanie technicznie w dziale o urządzeniach mobilnych. U mnie również nie mogę przenosić danych aplikacji, tutaj nusiałbyś poszukać odpowiedniego softu.

Osobiście częściej używam Windowsa i ten fakt mi jakoś nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...