Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

VSS

Zestaw do Gier jaki SetUp najlepszy

Co bys polecil  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. karta graficzna jako wyznacznik

    • 650/750TI polecam do gier
    • 650/750TI nie polecam do gier
    • GTX 960 to absolutny Minimum do gier FHD
    • GTX 970 lub szybszy
    • Polecam to co mieści się w budżecie nawet jeżeli ucierpią na tym preferencje Autora
  2. 2. Rozmiar i Rozdzielczość Monitora/Matrycy do Gier

  3. 3. Synchronizacja Pionowa Hz wiecej = lepiej ?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne Grono, przychodzę do Was z działu Laptopy prosząc o prośbę i rzetelne informacje na temat konfiguracji sprzętowej, Biorąc pod uwagę wasza aktywność jak i doświadczenie chętnie poznam wasze Opinie na temat polecanych sprzętów do Gier, mając na uwadze większość Aktualnych produkcji Gier oczywiście zachowując podstawy płynności rozgrywki bo to chyba priorytet, myślę ze jakość szaty graficznej tez jest bardzo ważnym punktem w tej materii.

pozwoliłem sobie zrobić ankietę na temat który tak naprawdę jest Plaga w dziale Laptopy a w dziale Laptopy często padają ostre Słowa zagrasz na wysokich, ja gram na Ultra, ten najwydajniejszy, większość Gier i temu podobne ,

w Ankiecie wybrałem tylko karty nVidia gdyż nie ma obecnie odpowiednika AMD instalowanego na szeroka skale w Mobilnym Medium/HighEnd , oczywiście nie jest to celowe działanie .

 

wiec naświetle trochę temat biorąc mniej więcej GTX650TI/750TI pod uwagę a będzie to z lekkim marginesem wydajność 960M ,

- czy można polecić slaby układ graficzny nie informując autora o faktycznej wydajności?

- czy ze szczerym sumieniem nie znając preferencji Autora polecilibyście właśnie taki układ jako układ do Gier ?

- czy waszym zdaniem mniejsza jak natywna rozdzielczość [1080->720p] będzie generować gorsza szatę graficzna i czy jest to alternatywa by poprawić wydajność ?

- biorąc pod uwagę szersza skale zastosowania czy skłanialibyście się by polecić I7 czy I5

- czy Układ Graficzny GTX960 będzie to wydajność adekwatna dla początkującego gracza w rozdzielczości FHD biorąc pod uwagę większość ciekawych produkcji ? GTX960 to z lekkim marginesem odpowiednik gtx880m/970m,

- czy gry w rozdziale 1366 wyglądają nadal ładnie i komfortowo, przyjmijmy przekątna 15 cali osobiście nie mam takiej opcji by skorzystać z natywnej rozdzielczości 1366 na 15 calach przekątnej wiec tu może się ktoś z was wypowie za co bardzo dziekuje,

- czy układ chłodzenia kart graficznych ma znaczenie na żywotność karty graficznej i czy istotnym punktem jest zaawansowany układ chłodzenia obejmujący szerszy zakres przykładowo bezpośredni nadmuch na Kości VRAM czy tez pasywne radiatory na Lini nadmuchu wentylatora?

oczywiście Sam monitor i jego proces technologiczny generuje pośredni komfort nie wspomnę już o Downsampling czy innych mniej lub więcej ważnych aspektów dla gracza ,

milo było by skupić się na faktycznej bazie jako podstawa dla gracza , to ze odpowiednio wydajne laptopy maja swoja cenę nie oznacza ze tani LowEnd może je spokojnie zastąpić , podobnie jest w przypadku Desktop tak wiec chętnie postrzegę wasze opinie na ten temat ,

zapraszam wszystkich do udziału w Ankiecie , myślę ze 100 głosów lub więcej będzie bardzo fajnym wynikiem,

Pozdrawiam Serdecznie

VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecając słabsza grafikę jednak warto poinformować o tym autora, ale zazwyczaj osoby te pytają o to jak sie będzie na tym grało. Na szczęście jest wiele testów kart graficznych :E

 

Karta graficzna w przypadku stacjonarki jest dobierana po uwzględnieniu potrzeb, jeśli ktoś gra w CS to spokojnie wystarcza 750Ti. Jeśli FHD i gry typu Wiedźmin to może już być gorzej.

Jeśli chodzi o FHD to 960 nie jest minimum, GTX 950 radzi sobie bardzo dobrze w tej rozdzielczości i można go spokojnie brać.

 

Jeśli chodzi o procesor. Do szerokiej skali zastosowań (załóżmy że amatorska obróbka grafiki, montaż filmów itp.) to nadal i5. i7 raczej jak ktoś bardziej profesjonalnie zajmuje się obróbką/montażem/wirtualnymi maszynami. Do gier i7 nie ma sensu bo wydajność jest zbliżona do i5 a dopłacić trzeba sporo.

 

Co do 1366x768, mam taką rozdzielczość na 19'. Gry wyglądają całkiem spoko.

 

Aktualnie chłodzenie w części kart obejmuje kości VRAM przez co są dodatkowo chłodzone, ale w niejednym modelu kości są na rewersie karty więc one mogą być cieplejsze. Czy chłodzenie wpływa na żywotność? Pewnie w jakimś stopniu tak, dobre chłodzenie zapewnia niższe temperatury (tak jak w przypadku CPU), tylko znowu w przypadku takiego chłodzenia zaczyna robić sie głośno, więc większość osób bierze pół pasywne karty Palita/MSI/EVGI/Asusa. Ale raczej nie ma to ogromnego znaczenia.

 

 

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ nieżywy_matrix ,

dziękuję za odpowiedz ,

edukacyjnie mógłbym poprosić pixa z jakieś gry a już adekwatne było by postawić FHD monitor obok mając te sama scenę na obu monitorach :P ,

 

co do układu chłodzenia to znam tylko przybliżona ilosc reklamacji sprzętu mobilnego wiec nie bardzo mam odniesienie do ilości reklamowanych kart graficznych i jakie układy są najczęściej reklamowane , reklamacje są chyba uwarunkowane użytkowaniem a chyba przede wszystkim chyba zmiana parametrów przez użytkownika ma większy wpływ na uszkodzenia ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Wszystkich o oddawanie swoich głosów. :)

 

 

Moje osobiste zdanie jako że użytkuje gtx750ti od roku - 750ti to absolutne minimum do 1080p i wysokich detali. Jest coraz więcej gier w których jeżeli lubimy veryhigh/ultra to będzie trzeba zmniejszyć rozdzielczość do 720p/900p. Jest końcówka 2015, mój głos idzie na gtx960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co najmniej 89 głosów by uzyskać 100 , serdecznie zapraszam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosił bym tez o aktywność wszystkich użytkowników nawet tych bardziej pasywnych którzy cenią sobie gry na odpowiednim poziomie nie udzielając się w kwestii kompletowania hardware pod X Profil,

dziękuje i pozdrawiam gorąco zapraszając do glosowania,

VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , bardzo dziękuje za zainteresowanie ,

pozwoliłem sobie rozszerzyć trochę ankietę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

960 jako minimum do FHD? Nie rozśmieszajcie mnie :E

jak pominiemy tych co graja w Ultra detalu FHD i najnowsze produkcje to odpowiedz byla by jednoznaczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuje zakupić taki zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/mzRoNP/

 

Komputer bedzie służył (kolejność ma znaczenie):

1. Do grania

2. Do obróbki filmów

3. Do streaming-u

 

Pytanie czy:

 

1. Opłaca się inwestować w procka i7 czy i tak nigdy się tej mocy nie wykorzysta więc zatem lepiej może i5 ?

2. Czy chłodzenie jest wystarczająco dobre?

3. Czy dysk SSD jest dobry ? Z tego co widziałem i czytałem w teorii jest wykonany z dobrych elementów.

4. Czy płyta jest dobra bo do tego miałem największe wątpliwości.

 

Ogólnie chodzi o to czy nie przepłacam bo mój limit to 6000 zł. Tutaj troszkę go przekraczam ale to najwyżej będzie mniej browarków :P

 

Czy lepiej np teraz przyoszczędzić na czymś i później sobie wymienić coś bo teraz i tak nic nie jest w stanie mocy obliczeniowej wykorzystywać :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...