Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Donatel

Najsłabsza żarówka

Rekomendowane odpowiedzi

Włącznik ze ściemniaczem, to chyba najprostsze i najbardziej domowe rozwiązanie:

 

sciemniacz-przyciskowo-obrotowy-ospel-lp-8g00_294x240_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaką masz lampę, ale można po prostu zmontować z grubego drutu i tkaniny prosty abażur naokoło całej żarówki. Dopóki tkanina będzie odpowiednio odstawać od żarówki, to nie powinna się mocno grzać, więc żadnego dymu czy innych takich nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję ściemnić światło na strychu.

To jeszcze napisz co masz teraz. Jakie żarówki (moc, napięcie, oprawka/gwint, goła żarówka czy jakiś klosz) i ile ich. Podaj też przybliżoną powierzchnię.

Jaki efekt chcesz osiągnąć, czy ma być całe pomieszczenie równomiernie oświetlone, czy może być kawałek jasny, a reszta niknie w ciemnościach (klosz takie coś załatwi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='06 Listopad 2015 - 10:48' timestamp='1446803285' post='13720313']

Jakie żarówki (moc, napięcie, oprawka/gwint, goła żarówka czy jakiś klosz)

 

Napięcie 24V AC?, i typ gwintu już podał (E27). Czyli żarówka z gwintem typowo domowym. Zasilana napięciem przemiennym 24V. Czyli instalacja stosowana przeważnie na klatkach schodowych w celu umożliwienia kradzieży prądu oraz w piwnicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na strychu jest coś, co nie może wyjść na światło dzienne. Macie jakieś pomysły, żeby nie zwracać uwagi zbyt silnym światłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasłonić okna jeżeli jakieś są?

 

Poza tym robi się dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na strychu jest coś, co nie może wyjść na światło dzienne. Macie jakieś pomysły, żeby nie zwracać uwagi zbyt silnym światłem?

 

zrób growboxa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='07 Listopad 2015 - 13:08' timestamp='1446898138' post='13722239']

Skąd wziąłeś, że to 24V?

 

Potrzebna jest mi jak najmniejsza/jak najsłabiej świecącą żarówka na 24V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym mieć przyciemnione światło, bo przy żarówce której mam 40V jest za jasno, bez żadnego zabijania okien deskami ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie do hodowli ziola trzeba duzo lumenow ;)

Ja bym zrobil na tasmie ledowej.

Potrzeba obojetnie jaki zasilacz na 12v. Kawalek tasmy ledowej (dostaniesz male scinki za free od firmy ktora instaluje bo scinki 5-10cm to nie ma co z tym robic)

Zreszta metr tasmy ledowej slabej to chyba 7-9zl.

Dodatkowo lutownica i cyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/przejsciowka-zarowki-wtyk-e27-gniazdo-gu10-z08-i5445005295.html

http://allegro.pl/przejsciowka-zarowki-wtyk-e27-gniazdo-e14-z10-i5445005473.html

http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-z-gniazda-e27-na-g9-i5717549498.html

http://allegro.pl/adapter-e27-gniazdo-230v-i5605404616.html

 

Tak naprawdę nie potrzebujesz koniecznie żarówki z gwintem e27. Na allegro są lampy i żarówki samochodowe LED o naprawdę małych mocach. Można kupić co ci się tylko zamarzy i podłaczyć do oprawy z gniazdem e27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to, żeby nie przyciągać uwagi ludzi do strychu. Zabijanie okien deskami przyniesie skutek odwrotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupilem badziew żarówkę LED na zwykły gwint z promocji biedronki z dołączonym pilotem chyba 15 kolorów swiecenia kilka opcji świecenia oraz regulacja jasności poboru chyba 3W albo 7W + 2 lata gwarancji ciemne to to jest:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie doczytałem, ale w kontekście poniższego mam wątpliwości czy Donatel wie o czym pisze.

Wolałbym mieć przyciemnione światło, bo przy żarówce której mam 40V jest za jasno, bez żadnego zabijania okien deskami ;d

 

 

Ale chodzi o to, żeby nie przyciągać uwagi ludzi do strychu. Zabijanie okien deskami przyniesie skutek odwrotny.

No dobra zapytam wprost, co tam masz, że nikt nie może się dowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o to, żeby nie przyciągać uwagi ludzi do strychu. Zabijanie okien deskami przyniesie skutek odwrotny.

 

To jak już zbierzesz i ususzysz to daj znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może konia trzyma jak w tym kawale o Jasiu haha :D

 

Babcia krzyczy do Jasia:

- Co ty tam robisz na strychu?

- A walę konia, babciu.

- Wal go mocniej! Gdzie to bydle tam wlazło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nielegalnego :D, ale boje się zawiści ludzkiej. Zanim ujawnię światu co tam mam, chciałbym tam sam pomajstrować.

 

A te 40 to waty, nie volty, pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba dać 20W lub jakiejś najsłabsze ledowe (o ile są na 24V).

Jak jest problem z wyborem na takie napięcie, to pewnie masz tam jakieś gniazdko na 230V. Jakaś lampka biurkowa lub na klips, do tego odpowiednio słaba żarówka (np. 2W LED ~200lm, na oko połowa tego co masz). Koszty niewielkie, a dużo większy wybór (można spokojnie zamknąć się w 40zł jeśli nie mniej).

 

Okien nie trzeba zabijać, wystarczy zasłonić starym kocem czy prześcieradłem i tylko jak będziesz używał światła.

Samo ograniczenie światła nie da dużo, bo jeżeli ty chcesz coś widzieć, to inni przez okno też zobaczą (zwłaszcza jak będą chcieli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w USA ale ostatnio kupiłem w Wallmarcie za 6$ 4 lampki ledowe które się wkłada bezpośrednio do gniazdka z 1W ledem. Naprawdę w Castorama nic takiego nie znajdziesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwę amerykańskiego sklepu odmieniasz, a z polskim (no może średnio polskim, ale działającym w Polsce) masz problemy? :)

 

Są na pewno takie lampki nocne dla dzieci bojących się ciemności, wtykane do gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwę amerykańskiego sklepu odmieniasz, a z polskim (no może średnio polskim, ale działającym w Polsce) masz problemy? :)

 

Są na pewno takie lampki nocne dla dzieci bojących się ciemności, wtykane do gniazdka.

 

A o autokorekcie słyszał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...