Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maciek00792

Czy dwie różne karty mozna połączyć w trybie SLI?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, jeśli jest taki sam temat, to przepraszam nie znalazłem. Otóż mam będę mieć kartę GTX titan x oraz mam GTX 970. I to moje pytanie. Czy będę mógł połączyć te dwie karty w trybie SLI? Jeżeli tak to czy będą jakieś +,-? I czy można podłączyć dwie karty ale nie w technologii SLI? + i -?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sli można łączyć karty z takim samym gpu, tj. 970 z innym 970, 760 z innym 760 i tylko tak.

 

Można używać układów multigpu bez łączenia ich w sli np. do jakichś obliczeń wykorzystujących np. CUDA, do podłączania wielu monitorów, w końcu do liczenia fizyki w grach (co obecnie marnie się kalkuluje) i innych zastosowań. W takich sytuacjach karty nie muszą mieć takich samych gpu.

 

Jeśli chodzi o sli i gry, to jak wyżej pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

970 będzie się nudził w tej fizyce, a Titan to tak mocarna grafa, że bez problemu sam sobie policzy tą fizykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Lepiej 970 sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwóch kart z takim samym układem, ale różną ilością pamięci też w SLI nie połączysz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) Ale zalozmy że podłącze dwie karty (bez sli) będą się 'kłócić" czy będą jakieś plusy? (Niezbyt ogarniam :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusy mogą w niektórych grach być.. ale niewielkie.

Titan to potwór i wystarczy. Tamtą 970kę sprzedaj albo w innym kompie wykorzystaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś silny wiarą w directx 12 i umożliwiające on łączenie mocy różnych kart graficznych (KLIK), to zostaw. Póki co dwie różne karty prawie nic nie dają (no, chyba że na jednej byś grał, a na drugiej np. kodował filmy). W grach niekorzystających z physxa nic nie zyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw jedną kozacką- TYTANA, ta nazwa zobowiązuje, będzie cacy i nie będziesz musiał ogarniać (puki co). 970 do pogonki i dołóż do monitora 144MHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj obydwie i zapoluj na GTX 980Ti :)

Po co ma sprzedawać obie karty, i brać 980Ti gorsze od titana? :hmm:

Jakby chciał grać w nowego coda na maksach, to śmiesznie małe 6GB vram zamontowane w 980Ti nie da rady, a 12GB w titanie już tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ma sprzedawać obie karty, i brać 980Ti gorsze od titana? :hmm:

Jakby chciał grać w nowego coda na maksach, to śmiesznie małe 6GB vram zamontowane w 980Ti nie da rady, a 12GB w titanie już tak :D

Moj blad nie zauwazylem malego x przy Titan :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tak delikatnie odświeżę temacik, Szukam konkretnej informacji z gry ashes of the singularity z trybu multi gpu konkretną sytuację :

 

2x rtx 2080 TI połączone mostkiem NV Link + 2x GTX 1080 TI w trybie SLI + Intel Core i9 7900X lub nowsza I9, ktoś coś robił takie coś? na naszych portalach albo zagranicznych ? bo szukam konkretnie tego ale nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą ale z tego co wiem NV Link działa na innej zasadzie niż SLI. Pamiętam jedynie, źe Vulkan niedawno zaczął wspierać multi gpu po pci w np Strange Brigade. Jednak nie orientuje się, jakie są wymagania i czy karty muszą być w tej samej architekturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tak delikatnie odświeżę temacik, Szukam konkretnej informacji z gry ashes of the singularity z trybu multi gpu konkretną sytuację :

 

2x rtx 2080 TI połączone mostkiem NV Link + 2x GTX 1080 TI w trybie SLI + Intel Core i9 7900X lub nowsza I9, ktoś coś robił takie coś? na naszych portalach albo zagranicznych ? bo szukam konkretnie tego ale nie mogę znaleźć.

 

W sensie, że te 4 w/w karty razem w jednym kompie? Jeśli tak, to nie znajdziesz na taki temat info. Jak chcesz multigpu, to muszą to być takie same karty. W sensie z takimi samymi chipami.

2 jednakowe grafy + inne 2 jednakowe grafy nie będzie funkcjonowało jako sli (i to bez względu na model użytego procka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...