Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

przypadkowy gosc

Problem z chińskim pendrive.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

 

Sprawa wygląda tak, że znajomy zgubił mojego pena i odkupił mi jakiegoś chińczyka na allegro (na opakowaniu niby 256 gb, ale to jakiś wał). Początkowo jak go podłączałem to normalnie się odpalał. Nie mogłem wrzucić filmu w hd więc go sformatowałem na NTFS. Wrzuciłem jeden i kolejny już się jakby nie mieścił. Formatowałem go kilka razy na różne systemy plików i w końcu przestał mi się odpalać przy podłączeniu. A dokładniej słyszę dźwięk, ale nie pokazuje mi się w Mój komputer. Nie widać go też w zarządzaniu dyskami. Gdy wejdę w menedżera urządzeń i znajdę tego pena wyświetla mi się, że urządzenie działa poprawnie (a tak nie jest). Klikam więc Odinstaluj sterownik. Następnie Akcje>Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. Wyskakuje niepowodzenie i w okienku stan urządzenia widnieje komunikat "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)". Wtedy go odpinam i gdy podepnę jeszcze raz, to znowu jest, że działa poprawnie. I tak w kółko... Czy idzie to jakoś naprawić? Ja coś źle robię, czy to po prostu wina wadliwego pena i oddać go koledze niech go zwróci? Liczę na pomoc mądrzejszych głów, bo ja już nie mam do tego cierpliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy również.

 

Takich tematów było tu mnóstwo: Twoja flaszka to kiepska podróbka i naprawdę szkoda marnować na nią czas. Ma zapewne z 4/8/16 gb pojemności max, jest bardzo wolna i o ile uda Ci się ją spartycjonować do tej wielkości (start>uruchom>diskmgmt.msc) to może będzie Ci jako tako służyć, choć powoli. Program h2testw pozwoli Ci się zorientować w jej rzeczywistej pojemności. Niemniej to co opisujesz wskazuje na ewidentne uszkodzenie i nie ma co się z nią bawić i tracić nerwów. Zwróć to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź! h2testw w ogóle nie widzi tego pena... Ciekawe czy kolega ma paragon i nie będą robić problemów ze zwrotem, skoro teraz w ogóle się nie chce odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...