Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukasz502

Procesor intela do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor do gier max kwota 2000 zł będzie w przyszłości podkrecany, zastanawiam się jaki procek do gier najlepiej wybrać, chwilowo nie będę miał GPU dlatego też zależy mi na zintegrowanej karcie graficznej. Mam nadzieję że coś doradzicie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer będzie dopiero składany zestaw ma być do 4000 zł bez GPU. Dlatego na początku chciałbym wiedzieć jaki CPU mi doradzicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz bez grafiki dłużej Broadwell będzie ok bo ma grafikę Iris Pro jeżeli nie to do gier wystarczy i5 4690k do profesjonalnych zastosowań i7 4790k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz bez grafiki dłużej Broadwell będzie ok bo ma grafikę Iris Pro jeżeli nie to do gier wystarczy i5 4690k do profesjonalnych zastosowań i7 4790k

No właśnie o to chodzi ze muszę trochę posiedzieć na tej zintegrowanej, a wiec nie i7 6700K tylko i7 5775C ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jakie zastosowania

Gry, przeglądarka internetowa, word, OC w przyszlosci ale głównie to gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry, przeglądarka internetowa, word, OC w przyszlosci ale głównie to gry

4690k wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

6700K jest w tej cenie najlepszy. Nie bardzo widzę sens wybierania 5775C tylko ze względy na zintegrowaną grafikę gdyż do nowych gier będzie ona zwyczajnie za słaba a granie na niej może się okazać przejściem przez mękę, pyzatym ten procesor słabiej się podkręca i jest to starsza platforma która już nie będzie rozwijana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4790K lub 6700K, wybierz z dwóch proców i spokój... jak siano Cię nie ogranicza bier tego ostatniego... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiedzie o i7 5820K. Wielu uważa, że skylake nie ma do niego podejścia. mam takie same zastosowania komputera co autor tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na LGA 2011(-3), nie masz integry w prockach.

Jak grasz w gry potrzebujące 12 wątków (albo HexCore'a), to możesz go brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okazję kupić 5820k od kumpla, stan nówka zaplombowany za ok 1300zł. procek z amazonu wiec gwar pewnie będzie. Czy w tej cenie najlepiej to brać czy może brać i5 6600k za 1200zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 5820k od pewnego gościa za taką kasę to się nawet nie zastanawiaj. Na chwilę wsadzisz jakaś dziadowska grafike za 50 dych i masz 6 jajek i lut pod IHS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeszcze HALO nie widziałem w grach, oczywiście przy teście FALD widoczne bo brakuje stref wygaszania (pewnie przy 1000 byłaby bajka na 27").  Domyślnie nie ma wcale, ustawiłem średni bo na wysokim overshoot srogi. To jednak VA więc jakieś smużenie musi być, ale to nie takie jak miałem na AOC C24G1, tam wszystkie animacje smużyły  
    • Ja uważam inaczej. Samo e-core dużo energii nie pobiera.  W najnowszym CPU Z możesz wskazać które rdzenie przetestować. Mam u siebie e-core na 4.4 Ghz - W singiel Core wynik porównywalny do Core i7 7700K. Jeżeli system dobrze tym zarządza (co testy pokazują że w normalnej pracy Intele pochłaniają mniej energii od AMD) to e-core spisują się bardzo dobrze.  W pracy multi (obróbka audio/video) bardzo fajnie wspomagają główne rdzenie. 
    • Nie doszliśmy do żadnego porozumienia. Twoje ustawienia nie maja żadnego sensu, bo prześwetlają obraz. Więc rozumiem, że zepsuty jest kalibrator windows i zepsute są wszystkie gry. Żeby na Twoich ustawieniach mieć prawidłowo ustawiona jasność, trzeba w grach dać 570 nit jako max jasność. Co powoduje, że nie ma technicznie możliwości aby dało Twoje 1000 nit.  Więc zapraszam do mnie abyś zrobił te pomiary swoje. Ugoszczę Cię chętnie i sprawdzimy kto ma rację
    • Na dzień dzisiejszy nadal plusy przewyższają minusy. A biorąc pod uwagę korelację  plusów i minusów po wyjściu z UE - wygląda to jeszcze bardziej nie opłacalne dla Polski.  Ale to nie tylko wina UE - że wprowadzane są przepisy które nam, Polakom nie pasują  -  nasz rząd sam się do tego przyczyniał (2015-2023): - brak negocjacji, szczególnie w tych rozmowach nie jawnych (tylko narzekanie jaka UE zła) - podpisywanie wszystko jak leci Morawieckiego, a potem narzekanie że UE kazała podpisać a było wiele decyzji gdzie sam Morawiecki w pojedynkę mógł nie dać podpisu = veto. - pieniądze z ETS'ów pozostaje w danym kraju tj. w Polsce i zgodnie z wytycznymi powinniśmy 100% tej kwoty wydać na energetykę, gdzie oficjalnie wydajemy 12%. Ja się pytam, co rząd zrobił z pozostałymi 88% pieniędzmi z ETS'ów? grube miliardy zł..... - zaproponowanie przez polski rząd kamieni milowych do odblokowania KPO, a potem narzekanie że kamienie milowe nie są możliwe do zrealizowania.
    • kurde między 7900XT a 7900 XTX to jest już 1000 zł więcej... Chyba nie chcę aż tak dużo wydawać na kartę która nie będzie eksploatowana w pełni i tak często żeby dopłacać kolejne tysiące
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...