Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartek19933

Projekt sieci WiFi w moim domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w najbliższym czasie zamierzam założyć sobie internet w domu i mieć w nim sieć WiFi. Zrobiłem rzut z góry parteru i piętra domu. Tam, gdzie jest opisane miejsce (sypialnia, salon, PC) chciałbym mieć dostęp do sieci WiFi. Link do rzutów: klik. Dom ma wymiary 11m x 11m. Ściany są dosyć grube. Internet będzie radiowy.

 

Czy jeden router WiFi ogarnie całą przestrzeń domu? Zależałoby mi, żeby prędkość i ping internetu była najlepsza tam, gdzie widnieje napis "PC". Trzeba wybrać jedno miejsce, gdzie będzie wychodził kabel od anteny umieszczonej na dachu odbierającej sygnał z przekaźnika. Tam właśnie będzie można podłączyć internet do routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

Jako że to internet radiowy antena będzie na dachu ?

wentylacją wpuść kabel na pierwsze piętro i umieść tam punkt dostępowy najlepiej na korytarzu z którego poprowadzisz kabel do PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę szczegółowo :D . 2km ode mnie jest przekaźnik (nadajnik internetu), u mnie na dachu będzie odbiornik (taka mała biała puszka), z tej puszki pójdzie kabel, który będzie przechodził przez dziurę w ścianie do domu, potem ten kabel będzie wchodził do takiego zasilacza (mała czarna kostka) i z tego zasilacza będzie wychodził kabel do podłączenia do komputera/routera.

 

Chciałbym uniknąć kabli - nie będzie ich gdzie pociągnąć. Wiem, że najlepiej byłoby mieć router na korytarzu, bo to środek domu, ale nawet nie ma gdzie go postawić.

 

A jakbym postawił router obok PC i zastosował adapter PLC podłączany pod gniazdko elektryczne + drugi router w sypialni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba użycie adaptera PLC nie zda u mnie egzaminu z racji tego, że piętro oraz parter są na innych fazach.

Wiercić też bym nie chciał.

 

Co możecie mi w takim razie doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Routera nie trzeba nigdzie stawiać. Można go powiesić na ścianie.

 

Router z 3 antenkami powinien sobie poradzic. Najwyżej zwiekszysz szerokość pasma i moc syganłu. Z drugiej strony odbiorniki w PC mozna uzupełnić o anteny o większym zysku energetycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...