Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kacper995

Gdzie wsadzić kartę graficzną żeby była chłodniejsza

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie mam opcje nr 2 temp cpu rzadko powyżej 60* temp gpu 75-85* muszę dołożyć jeszcze 2 wentylatory 1 do tyłu i 1 zamienić bo mam z zasilacza z akygi i jest bardzo głośny

Edit

http://imgur.com/cSTMfiZ

opcja 2 to ta ta karta niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leosi

zdemontuj dolny kosz na dyski a kartę przykręć wyżej, nic innego nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomoże lepiej niż testowanie. Zdemontuj górny koszyk na HDD i włóż karte w "opcje 1"

Umieszczenie karty w opcji 2 pewnie byłoby lepszym wyjściem gdyby dało sie zdemontować dolny koszyk, pozostawiając górny. Dolny przedni wentylator zawsze ma do dyspozycji więcej świeżego chłodnego powietrza, niż ten nad nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozkrecilem moje gpu i okazalo sie ze tam nie ma wogole pasty :E po zaaplikowaniu Gelid Extreme 63* w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafę ładuj przede wszystkim w slot, który obsługuje pełne 16 linii pcie (choć w sumie 8 też wystarczy).

Zwracam uwagę, że jedynie płyty główne jedynie z chipsetami takimi jak x38, x48, x58, x79 i x99, obsługują więcej niż jeden (a konkretnie tylko 2) slot dla kart graficznych z pełną szerokością szyny, czyli pciex16. Reszta chipsetów nie ma wystarczającej ilości takich linii, aby w pełni obsłużyć więcej niż jeden slot pciex16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafę ładuj przede wszystkim w slot, który obsługuje pełne 16 linii pcie (choć w sumie 8 też wystarczy).

Zwracam uwagę, że jedynie płyty główne jedynie z chipsetami takimi jak x38, x48, x58, x79 i x99, obsługują więcej niż jeden (a konkretnie tylko 2) slot dla kart graficznych z pełną szerokością szyny, czyli pciex16. Reszta chipsetów nie ma wystarczającej ilości takich linii, aby w pełni obsłużyć więcej niż jeden slot pciex16

a to nie chodzi przypadkiem o ilość linii pci-e w procku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku chipsetów od p55/x58 i młodszych, tak. Jest to z tym związane.

Wymieniałem nazwy chipsetów, gdyż na ich podstawie budowane są płyty główne i wtedy łatwiej odróżnić konkretne płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest pierwsze co mi przyszło do głowy jak zobaczyłem o co chodzi, dolny slot jest elektrycznie 4x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku chipsetów od p55/x58 i młodszych, tak. Jest to z tym związane.

Wymieniałem nazwy chipsetów, gdyż na ich podstawie budowane są płyty główne i wtedy łatwiej odróżnić konkretne płyty.

tak naprawdę, to chodziło mi o ostatnie zdanie, bo napisałeś...

(...) Reszta chipsetów nie ma wystarczającej ilości takich linii, aby w pełni obsłużyć więcej niż jeden slot pciex16

bo x79 i x99 mają tych linii 8, co do reszty zgoda ;)

 

No właśnie to jest pierwsze co mi przyszło do głowy jak zobaczyłem o co chodzi, dolny slot jest elektrycznie 4x.

gdyby ten slot był 3.0, to dla 7950 nie stanowiłoby to problemu - x4 3.0= x8 2.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, niefortunnie skonstruowałem zdanie chcąc uprościć maksymalnie zagadnienie. Przecie dalej pisałem, że wymieniając chipsety robiłem to po to, by odsyłać do konkretnych płyt, zaś resztę pozostawiłem dla osób chcących samodzielnie zwiększać wiedzę.

 

Poza tym zwróć uwagę, że napisałem "płyty główne jedynie z chipsetami takimi jak x38, x48, x58, x79 i x99, obsługują więcej niż jeden", a nie że "jedynie chipsety takie, jak x38, x48, x58, x79 i x99, obsługują więcej niż jeden". Na tym kończę. Co z tym zrobisz, nie mój ból.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Poza tym zwróć uwagę, że napisałem "płyty główne jedynie z chipsetami takimi jak x38, x48, x58, x79 i x99, obsługują więcej niż jeden", a nie że "jedynie chipsety takie, jak x38, x48, x58, x79 i x99, obsługują więcej niż jeden". Na tym kończę. Co z tym zrobisz, nie mój ból.

już jak czepiać się szczegółów, to dopisując na końcu to zdanie

 

(...) Reszta chipsetów nie ma wystarczającej ilości takich linii, aby w pełni obsłużyć więcej niż jeden slot pciex16

tak jakby zaprzeczyłeś zdaniu wcześniejszemu ;) ale mniejsza z tym, wiadomo ocb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...