Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gronek31

Usb na płycie głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

1.Mam pytanie odnośnie USB na płycie głównej. Jeśli mam napisane w specyfikacji karty coś takiego "Wewnętrzne złącza wyjść / wejść" i jest tam np USB 3.0 4 szt. i USB 2.0 4 szt. to tzn że mogę na przednim panelu umieścić takie wyjście USB 2.0 lub 3.0?

2.Zastanawiam się też czy na karcie dźwiękowej też jest coś takiego, no zazwyczaj ma się w kompie na panelu przednim jakieś USB i wyjścia na słuchawki i mikrofon ale one są chyba z płyty głównej podłączane, no przynajmniej ja mam tak bo nie posiadam karty dźwiękowej a zastanawiam się czy gdybym miał kartę dźwiękową to czy można zrobić wyjścia na panelu przednim prowadzące do tej karty dźwiękowej?

3.Jeszcze ostanie pytanie. Przeważnie myszka i klawiatura jest robiona na USB 2.0 i jeśli się ją podłączy do USB 3.0 to to nie będzie gorzej niż jakby ja podłączyć do 2.0 może będzie nie kompatybilne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, znaczy to tyle, że na płycie znajdują się wewnętrzne wyprowadzenia:

bFC08.jpg

jasnoniebieskie na dole USB3, ciemnoniebieskie na dole USB2

Oprócz przedniego panelu z obudowy można także kupić i podłączyć wyprowadzenia do zatok 3.5 cala, 5.25 cala, albo śledzie udające karty rozszerzeń z tyłu komputera.

 

2. Zależy od karty dźwiękowej. Warto pamiętać, że są dwa standardy przyłączeń przedniego panelu, starsze AC97, i nowsze HD Audio.

 

3. Bez różnicy. Oczywiście urządzenia wskazujące lepiej podłączać do usb2, tak by usb3 było dostępne dla urządzeń korzystających z tego standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, znaczy to tyle, że na płycie znajdują się wewnętrzne wyprowadzenia:

bFC08.jpg

jasnoniebieskie na dole USB3, ciemnoniebieskie na dole USB2

Oprócz przedniego panelu z obudowy można także kupić i podłączyć wyprowadzenia do zatok 3.5 cala, 5.25 cala, albo śledzie udające karty rozszerzeń z tyłu komputera.

 

2. Zależy od karty dźwiękowej. Warto pamiętać, że są dwa standardy przyłączeń przedniego panelu, starsze AC97, i nowsze HD Audio.

 

3. Bez różnicy. Oczywiście urządzenia wskazujące lepiej podłączać do usb2, tak by usb3 było dostępne dla urządzeń korzystających z tego standardu.

Super wielkie dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...