Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ironderek

Aktualizacja zestawu czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakies 5 lat temu zlozylem sobie zestawik do uzytku domowego i gierek, ktory do tej pory sprawowal sie swietnie, lecz niestety kilka dni temu troche sie zawiodlem jak nie udalo mi sie zagrac w Call Of Duty Black Ops III, Fallout 4 juz nawet nie probowalem instalowac :(

Ostatnie gry w jakie gralem to Black Ops II i COD Ghosts szlo bez problemu, co prawda na Low ale zawsze :)

Oto moj zestaw:

1. Plyta glowna Gigabyte GA-MA790GP0DS4H

2. Pamiec 4x 2GB OCZ Reaper HPC DDR2-800 2.2V 4-4-4-15

3. Procek AMD Phenom II X4 920 - 2.8 GHz, 6 MB L3 Cache, AM2+ Socket

4. Karta Graficzna SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 7790 - 1GB GDDR5 - PCI-Express 2.0

5. Zasilacz OCZ StealthXStream 600W PC Power Unit

6. HDD Samsung Spinpoint F1 HD642JJ Internal Hard Drive - 3.5" - 640 GB - 7200 rpm - 16 MB - SATA-300 (HD642JJ)

HDD Samsung HD103SJ - 2GB

HDD WDC WD2500BEVT 00A23T0 - 250GB

HDD ST2000DM001-9YN164 - 1GB

7. Obudowa Cooler Master Elite 332 PC tower

8. Chlodzenie PENTAGRAM FREEZONE HP-120 AlCu Karakorum

9. OS Windows 7 64bit

10. Nie mam robionego zadnego OC

 

Przede wszystkim co musial bym zmienic by znow moc cieszyc sie nowymi tytulami? Czy zmiana karty graficznej wystarczy, czy moze cos wiecej? I wogole czy warto i czy da rade go ulepszyc, bo byc moze zestaw juz jest na tyle stary i nie rozwojowy ze trzeba myslec o nowym kompie :(

Mam jednak nadzieje ze nie i da sie go jakos ulepszyc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile pieniędzy możesz przeznaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowa karte graficzna moge przeznaczyc okolo 1000zl(zalezy czy wystarczy by pograc na nowych grach,i nie koniecznie na full detalach, oraz tytulach ktore maja wyjsc w najblizszej przyszlosci, jak malo to moge troche dolozyc), nie wiem czy jeszcze cos trzeba bedzie zmieniac, ale generalnie kaska jest :)

Wyszedlem z zalozenia ze moze taniej uda mi sie zaktualizowac stary zestaw niz skladac nowy-ale moge sie mylic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby przejść na intela, gdyż jest lepszy do gier :) nawet na sandy bridge odczujesz różnicę (chociażby ze względu na RAM DDR3). Nie ma sensu topic hajs w starej architekturze, przy zakupie lepszej grafiki, reszta będzie "wąskim gardłem" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak trzeba będzie złożyć coś nowego :(a już myślałem że może się uda.

Więc co proponujesz/proponujecie by znowu wystarczyło na jakie 5 lat i nowe tytuły?

Czy zasilacz będzie odpowiedni do nowego zestawu? Myślę że dyski też wykorzystam stare.

Chciałbym przeznaczyć jakieś 4000zl na zestaw bez monitora i systemu. Czy za takie pieniadze złożę dobry zestaw do nowych gier który w przyszłości można będzie rozwijać czy to za mało?

Liczę na wydajny i w miare cichy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle kasy wydawać kup mobo + i5 http://allegro.pl/plyta-procesor-core-i5-2300-4x-3-1-s1155-acer-i5748945165.html , oraz 8gb ram i GTX 960 4 gb http://www.morele.net/inventory/info/HGG7pk/ . Razem lekko ponad 1400zł, a za swoje stare części dostaniesz jeszcze około 600zł [ mobo+cpu

ok 200zł, ram 100zł i gpu ok. 300zł ] Zestaw za tą kasę naprawdę ok, zresztą zobacz jak sprawuje się GTX 960 w nowych grach http://pclab.pl/kat1--50.html . A ten i5 nie będzie ograniczał tego GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób może tak :

1) zrób oc procka

2) kup docelową grafikę -obecna z 1 GB RAM najbardziej spowalnia Twój zestaw w grach

 

odpal ją na obecnym podkręconym procu i jak się da to graj w międzyczasie ciułając kasę na wymianę.

Podobno okolice świąt to nie najlepsza pora na zakupy elektroniki, lepiej poczekać do 2016 :)

 

u mnie quad kręcony do 3,6 GHz jakoś ciągnie gry z kręconym radeonem 7850, większość med lub czasem high. Bez szału ale jednak.

 

Postaraj się pamiętać o jakimś SSD, teraz nie ma co kupować PC bez tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może na razie podkręce procka i kupię GTX 960 4GB i zobaczę czy mój staruszek da radę. Jak nie to już parę podzespołów będzie do nowego kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczął bym od wymiany karty, to fakt. 7790 to karta wciąż fajna.... ale w wersji 2 GB. Jednak myślę, że bez wymiany CPU i tak się nie obejdzie, ale to musisz popróbować, a może akurat sama nowa grafa Cię zadowoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...