Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

barto1997

Dziwne błędy po zmianie karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno zakupiłem Gtx'a 960 4Gb od Gigabyte,od samego początku mam dziwne problemy z tą kartą...

 

1.Widoczne przycinki i szarpanie obrazu pomimo tego że według wskaźnika FPS coś takiego nie powinno występować:

 

Wiedźmin 3 (wszystko ustawione mniej więcej na wysokie z wyłączonym HairWorks) mam od 40 do 50 fps a kamera wręcz pływa / strasznie gumowe ruchy / próbowałem włączyć ogranicznik do 30 fps ale to tylko pogorszyło sprawę,przy grze jest odczucie jak by się grało w góra 20 fps-ach

 

NFS MW (ten pierwszy) wszystko oczywiście na maksymalnych ustawieniach,włączona synchronizacja pionowa co by się dało normalnie z menu korzystać bez wysłuchiwania cewek próbujących naśladować skrillexa,stara gra więc o dropach nie można mówić,a obraz płynieeee.... znowu odczucie dużo mniejszej płynności a wręcz klatkowania.

 

Pomyślałem że może coś mi się wydaje :hmm: posadziłem kuzyna przy kompie żeby sobie przypomniał starego MW,ale nie mówiłem nic o tym jak to działa.Od razu zaczął się śmiać ze mam "zajedwabisty" sprzęt jak przycina mi taką grę...odpalam wskaźnik Fps w GeForce Experience idealne 60 fps.

 

Występuje to w zasadzie w każdej grze jaką sprawdzałem,wyjątkiem jest tylko Grid Autosport gdzie faktycznie czuć normalną płynność.

 

Wcześniej miałem Radeona HD7870 i GTX 470 i na żadnym z nich nie występował taki efekt.Coś takiego pamiętam z Radeona 3870x2...

 

 

 

2.Grając w World of tanks czy inne tego typu gry lubię sobie puścić muzykę z youtube w tle,problem w tym że jeżeli to zrobię to resetuje mi sterownik w czasie od minuty do może pięciu,typowo w środku akcji biały ekran - kilka mignięć i w zasadzie trzeba zresetować komputer bo nie działa żaden odtwarzacz w przeglądarce (sam dźwięk bez obrazu) albo rozmywają się czcionki.

 

 

3.Sterowniki 358.87 ale problem występuje od samego zakupu czyli trochę się tych wersji przewinęło w tym czasie,jedyne co się zmieniło to to że po restarcie sterownika nie wyrzuca mi komunikatu "sterownik przestał działać ale odzyskał sprawność" który raczył mnie na samym początku.

 

4. Na obecnych sterownikach nie występuje ale wcześniej karta świrowała z taktowaniami,przykładowo :

Normalne włączenie komputera,spokojnie uruchamiam World Of Tanks ale coś jest nie tak,w garażu maksymalnie może z 5 fps,uruchomiłem bitwę i nadal to samo.

Włączyłem GPU-Z a tutaj widzę że karta pracuje sobie na taktowaniu 2D.

 

Uruchomiłem kilka innych gier i było to samo,w ogóle nie przełączała się w tryb 3D a co najlepsze po uruchomieniu przeglądarki (wtedy Chrome [dzisiaj korzystam z Firefox] wbijała maksymalne taktowanie + tryb boost,co chwile wywalało błędy i zamykało chroma)Przy którejś z aktualizacji się to ogarnęło i teraz,przynajmniej w tej chwili działa normalnie.

 

 

Próbowałem podkręcać i odkręcać taktowania ale też niczego to nie zmieniało.

 

Nie wiem czy coś jest uwalone w samej karcie czy w sterownikach,ale po naczytaniu się w internecie ile to miałem problemów na radeonie (gdzie przez 2 lata wywaliło mi sterownik może z 2 razy) i jak bezproblemowo jest na nvidi mam coraz większą ochotę pogonić tą kartę... i wrócić do tamtych "problemów" z radeonami.

tylko czy przyjęli by mi to na gwarancje ?

 

Reszta gratów:

 

Intel Core I5 4690K

MSI H87-G43 Gaming

8Gb Kingston HyperX

Corsair HX520

Monitor Samsung P2250 też "dupy nie urywa" ale na wcześniejszych kartach nie było z min żadnych problemów,a przynajmniej płynność skalowała się z ilością fps w danych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Wgraj najnowszy BIOS w płytę główną.

2) Czy na sterowniku 359.00 też występują problemy ?

3) Czy próbowałeś grać bez Vsync ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz się nawet skusić na instalację WIN10 X64 na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios płyty miałem najnowszy ale Live Update 6 znalazł mi aktualizacje do sterowników chipsetu i innych to po aktualizowałem.

 

Odinstalowałem stary sterownik od karty graficznej z poziomu panelu sterowania i zresetowałem system ale teraz wywala mi błędy przy instalacji tego 359.00

 

Takie coś :

 

weGowew.jpg

 

NKnzQev.png

 

Spróbuję tym DDU i dam znać

 

 

...

Jak zrobić żeby zdjęcia były w spoilerze ? bo widzę że rozjechały stronę :kwasny:

...

 

 

 

Edit> Odinstalowałem te stery tym DDU i teraz nowe zainstalowały się bez problemu.Zaraz sprawdzę czy coś się zmieniło w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę że nie próżnowali w nowych sterownikach ;)

 

Największą zmianą jest naprawa dymka informującego o tym że sterownik przestał działać,wcześniej resetowało ale nie wyskakiwała informacja :thumbdown:

mAxHA0N.png

 

Powrócił problem z szalejącymi taktowaniami,World Of Tanks znowu jest aplikacją 2D i rdzeń śmiga sobie na taktowaniu 500mhz co daje mi ok 20 fps // jedyny sposób to resetowanie komputera kilku krotnie,aż za którymś razem załapie ale nie wiele to daje bo sterownik wywala się w totalnie losowych momentach...

 

Czasem działa przez 2 godziny bez najmniejszego problemu a czasem potrafi go wywalić po 5 minutach,znowu całkiem niezależnie od taktowania rdzenia.

 

Myślałem że może Gigabyte przesadziło z oryginalnym zegarem ale po podkręceniu do 1500Mhz w trybie Boost karta zachowuje się dokładnie tak samo jak po odcięciu 100Mhz od oryginalnego taktowania.

 

 

Sterownik zainstalowałem po odinstalowaniu starego programem DDU od @omasterson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Miałem identyczny problem jak u Ciebie z sterami 359.00 i 358.50 na win 7 odinstalowałem programem DDU i zainstalowałem 355.98 i problem zniknął . Spróbuj starsze stery .

 

Edit :

 

Mi ten Karnel Mode Driver 359.00 wyskakiwał jak robiłem coś na Operze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...