Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawbuk

Project "pawbuk" by pawbuk

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrym sposobem jest użycie kawałka termokurczki (około 1 mm szerokości), która poprzez podgrzewanie, np. lutownicą Dremel z dyszą, zmniejsza swój obwód razem z oplotem, a następnie wtapia się w niego. Po zastygnięciu skutecznie uniemożliwia wysunięcie z pina. Taką metodę między innymi stosuje nasz kabelkowy mistrz iksmodiw :thumbup:

Ciekawy sposób, ale nie mam do tego narzędzi :) Wszystko muszę zrobić w mieszkaniu, więc ciężko wygospodarować miejsce na jakiś nawet mały warsztat :D

 

Tak więc nić i klej muszą mi wystarczyć - i tak efekt jest niezły, choć oczywiście łatwe to nie jest :D Myślę jednak, że w końcu dojdę do wprawy ;) A do termokurczek się zniechęciłem właśnie przez zapalniczki - jakoś nie potrafiłem ujarzmić ognia :D Próbowałem też z suszarkami, ale było nawet gorzej niż otwartym ogniem :) Więc teraz kolejny, nawet tańszy, sposób ;D

 

@mati_323

Kupuję kabel już połączony z pinem - to mi ułatwia zadanie i mogę się skupić tylko na oplotach ;) Kosztuje to nieco więcej, ale w końcu setek metrów kabli nie robię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, czy w płycie głównej Asrock Z77 Extreme4 da się ustawić na stałe podświetlenie przycisków POWER i RESET?

Akurat to podświetlenie pasuje do mojej kolorystyki i mi się podoba, jednak gaśnie po kilku sekundach od włączenia komputera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ ELDER wspomniał coś o planach wycofania się z interesu, postanowiłem nieco przyspieszyć prace nad modernizacją komputera.

 

Niektóre pomysły chciałem wprowadzić w życie dopiero w przyszłym roku, a być może zmiany pojawią się już przed Świętami :)

Skontaktowałem się z ELDERem i na dzień dzisiejszy plany wyglądają następująco:

 

1. naklejki na wentylatory - Riingi kolorystycznie mi odpowiadają, naklejki będą wyglądały mniej więcej tak:

 

 

00izQL0.jpg

 

 

2. naklejki na dyski SSD, które pomaluję gumą w sprayu na czarno - na razie takie same jak na wentylatory, może jutro spróbuję zrobić jakąś wizualizację tego

 

3. naklejki na pamięci - w tej chwili mam 2 czerwone i 1 czarną kość (być może dojdzie jeszcze jedna) Corsair Vengeance DDR3 z wysokimi radiatorami - naklejki nie są tragiczne, ale chciałbym to jakoś ujednolicić - jutro albo w sobotę postaram się coś zaprojektować

 

4. modyfikacja panelu bocznego z oknem - tu już wiele zależy od pomysłów i możliwości ELDERa; wstępny pomysł jest taki - grawer na szybie i napis poniżej:

6JsFVv4.jpg

 

Dzisiaj wysłałem ELDERowi panel boczny z oknem i jedną kość pamięci - czekam co powie o możliwości realizacji moich pomysłów.

Na wizualizacji tego nie widać, ale chciałbym podświetlić napis od tyłu ledami - chciałbym przykleić je na zabudowie piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie :)

 

Nie chciałbym, żeby to był do końca buylog, więc staram się coś sam zrobić - projekty, wizualizacje, postaram się opleść jakieś kabelki :) Takie pytanko co do malowania proszkowego - komu to zlecasz i jaki jest mniej więcej koszt (przykładowy element)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły kable i oploty z bit-techa :)

 

 

 

w5hj2Uc.jpg

 

 

Pomalowałem też na czarno dyski SSD i dałem je do środka:

 

 

ZOehTSf.jpg?1

 

 

 

 

Dl2kRC1.jpg

 

 

Nie wygląda to idealnie, w dodatku potwornie się kurzy. Na szczęście na SSDki mają iść naklejki, pewnie ostatecznie wyjdzie to lepiej :D

 

Jeszcze ujęcie na całe wnętrze. Nieco podwiesiłem kartę graficzna ;)

 

FKjE2nP.jpg

 

Sorry za jakość zdjęć, ale robione telefonem przy dość słabym świetle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trafiła do mnie nowa buda! Jeszcze nie wiem co z nią zrobię, może zostanie jak jest, może przejdzie wielką metamorfozę... Czerwona zdecydowanie najbardziej mi się podobała ;) Na pewno jednak S340 nie zastąpi :D

 

dUEuI2Q.jpg?1

 

B7xNKVY.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, Metis 8:E Panel boczny masz na "lewą stronę" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, Metis 8:E Panel boczny masz na "lewą stronę" :lol2:

 

He, he :D Już wiem co mi nie pasowało w tej budzie :D Choć prawdę powiedziawszy - od wewnątrz jest tak samo dobrze wykończona jak na zewnątrz :D

To i tak nie moja największa wpadka w ostatnich dniach - udało mi się wsadzić zasilacz do góry nogami i w sumie już przy podłączaniu wtyczki sie zorientowałem, że coś jest nie tak :D Więcej koncentracji mi potrzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi się skończyć kabel PCI-E 8 pin! :D W sumie przez tydzień go robiłem - miałem momenty euforii, zwątpienia, napady szału... W końcu znalazłem idealny sposób i poszło już gładko. Ważne też, że działa :D

 

4Fgo1Cg.jpg?1

 

jjpJO8R.jpg?1

 

h5cX5pI.jpg?1

 

Jakie dalsze plany? Przede wszystkim czekam na części od ELDERA (naklejki, panel boczny z oknem). Zamówiłem też czwartą, czarną kość ramu, więc będzie komplet. Niestety, w tej chwili są problemy z dostępnością Riingów, więc muszę miesiąc czekać - ostatecznie wezmę tylko jeden wentylator, na tył. Zlikwiduję ten na topie, może macie jakiś pomysł co tam można by dać? :)

 

Planuję też zamówić kabel EPS w bit-techu i może wziąć się za oplatanie kabli obudowy (jeśli sie da) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła dzisiaj czwarta kość ramu, wiec będzie komplet! ;)

 

A tak mają się prezentować kości z naklejkami od ELDERA:

n8DGfKN.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic tu nie wrzucałem, więc czas na fotkę, którą przysłał mi ELDER :) Nie mogę się doczekać kiedy trafi to w moje ręce :D Mistrzowskie wykonanie :)

 

pUpKcSj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad podświetleniem obudowy ledami - mam jednak pewną zagwozdkę - wg Was lepiej użyć diod białych czy czerwonych?

I czy podświetlić tylko od góry, czy też od boków?

A mozę diody RGB z ściemniaczem? Wtedy będę miał to bardziej pod kontrolą.

 

Myślę nad tym intensywnie już od jakiegoś czasu, bo w końcu trzeba będzie to zamówić :)

 

No i fotka na dobranoc, bo wszyscy najbardziej lubią foty ;)

 

jCwnSmM.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe. Raz, że białe to nie festyn, a dwa, że będzie coś widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Bielas prawi.

 

Bialy led ,bo czerwony spowoduje ze wszystko zleje sie w jedna plame.

 

wystarczy pasek led na gorze obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię :) W takim razie zobaczę ile by kosztowały diody RGB :) Daruję sobie pasek na froncie, dam na pewno na górze i być mozę z tyłu, pod wentylatorem :) Choć nie wiem czy jest sens doświetlać dół płyty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś jakieś zdjęcia budek z podświetleniem punktowym? Bo wszędzie gdzie patrzę tylko taśmy led ;D

 

Boję się, że taki jasny pasek ledowy z białym światłem by całkowicie odwrócił uwagę od Riingów - zastanawiam się nad bardziej subtelnym oświetleniem :D Może pasek led pod plytę główną albo jakiś akrylowy podświetlany plate?

 

Kojarzycie Razer Firefly? Bardzo mi się to podoba, ale nie mam zamiaru wywalić tyle kasy na podkładkę. Może da się to jakoś zrobić domowym sposobem albo chociaż taniej? Podświetlana czerwonymi diodami plexi z przyklejoną podkładką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do mnie przyszło (robię sobie sam prezenty):

 

CIL5fCw.jpg?1

 

Wersja Copper + Plexi. Ma do mnie przyjść jeszcze Nickel + Plexi i zastanawiam się która jest lepsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wersja Copper + Plexi. Ma do mnie przyjść jeszcze Nickel + Plexi i zastanawiam się która jest lepsza :D

 

Żadna :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk widzę twardo przeciw blok EK po ich wpadce :P. Ja mam plexi+nikiel i jestem zadowolony, chociaż porównania nie mam, więc moja opinia się nie liczy :P. Co do plexi+nickiel vs pleksi+copper - to zależy od kolorów Twojego zestawu. Ja poszedłem plexi+nikiel, bo bardziej pasuje do niebieskiego, którego używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersję Copper i tak muszę odesłać - mam nadzieję, że Nickel będzie bardziej pasować kolorystycznie :D

I tak dopiero pewnie pod koniec stycznia będę wiedział czy stać mnie na całe LC :D Na razie kupiłem sam blok, bo cena była atrakcyjna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wersje cooper są minimalnie wydajniejsze gdyż nie ma warstwy niklu która w jakimś tam stopniu izoluje odbiór i przekazywanie ciepła. Wartość ta jest na tyle niewielka ( w granicach 1st) że jest pomijana

 

Patryk widzę twardo przeciw blok EK po ich wpadce :P.

 

Wpadka, wpadką. Potem miałem w pełni sprawnego evo i jego osiągi nie były zadowalające . Zresztą Twoje wyniki które zapodałeś u siebie w temacie o tym świadczą. Ja przy heat killerze 3.0 mam ciut lepsze wyniki jak Ty jak zapodam 5.0Ghz@1,5v. Przy ustawieniu na co dzień tj. 4,6Ghz@1,168v najcieplejszy rdzeń ma 50-51st. Mowa o wygrzewaniu procka w IBT/OCCT. Jak miałem evo to temperatura przy ustawieniach na co dzień oscylowała w granicach 60-63st. Nie wspominając już o tym jak blok przycina flow.

 

Według mojej opinii w tej chwili najlepszą opcją jeśli chodzi o blok cpu to heat killer IV pro. Sam w niedługim czasie będę zmieniał swojego 3.0 na IV pro tylko dlatego, że 3 ma za blisko gniazda zrobione i bez adaptera kątowego nie wsadzi się złączek skręcanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ze spadku temperatur po gilotynowaniu mojego procka jestem zadowolony, ale wartości nadal wydają mi się dziwnie wysokie. W normalnym użytkowaniu jak do tej pory nie widziałem więcej niż 59 stopni - ciężko oczekiwać mniej gdy w pętli jest R9 290X, który podnosi temperaturę wszystkiego na około. Tak czy siak rezultaty w OCCT są wyższe niż bym chciał i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić. Testy Heatkillera IV Pro widziałem jakiś czas temu na xtremerigs i wyglądają ciekawie. Co do cięcia flow przez EVO to po to chcę wrzucić do pętli przepływomierz, żeby zobaczyć jak to realnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj od razu napiszę, że cena również była istotnym czynnikiem wyboru ;D Poza tym te Supremacy od EK widuję na każdym kroku i bardzo mi się podobają - jeśli temperatury nie będą mnie zadowalać (choć nie jestem wybredny pod tym względem), to wtedy postaram się wymienić blok.

Powoli zaczynam w głowie kompletować układ LC, jednak na razie to raczej życzenia, bo nie wiem czy w ogóle będzie mnie na to stać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...