Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawbuk

Project "pawbuk" by pawbuk

Rekomendowane odpowiedzi

UvuqQq2.jpg?1

 

Witam wszystkich!

 

To mój pierwszy Worklog w życiu i jednocześnie pierwszy wpis na tym forum, więc dobry zwyczaj nakazuje mi przedstawić się.

Mam na imię Paweł, mam 24 lata, mieszkam w Krakowie.

 

Dłubię przy komputerach mniej więcej od 4 lat - co jakiś czas staram się coś ulepszać, zmieniać, przekładać :D Jako student mam jednak nieco ograniczone fundusze - jeśli nie zarobię, to nie wydam. Kiedy w 2011 roku zaczynałem swoją przygodę z ulepszaniem sprzętu to nie myślałem, że tyle mnie to będzie kosztować :D A czym więcej zrobię lub wydam, tym bardziej mam świadomość ile jeszcze przede mną różnych możliwości.

 

Moim pierwszym poważnym zakupem był Asus GTX560 DirectCUII TOP - kosztował w 2011 roku ok 800 zł, co było wtedy dla mnie naprawdę bardzo dużą sumą i takim szaleństwem... W zeszłym roku wydałem prawie dwa razy więcej na Strixa GTX970 - sumy cały czas rosną.

 

Jednak nie tylko wzrost wydajności sprzętu mnie interesuje - mniej więcej od roku coraz większą uwagę zwracam na estetykę.

 

Dla przykładu mój zestaw sprzed 1,5 roku:

 

 

k7UgeLI.jpg

 

 

Wyglądem niestety specjalnie nie zachwycał - mocno sfatygowana obudowa Regnum od SPC, zupełnie niepasujący kolorystycznie do reszty cooler Macho, chaos w kablach. Coś z tym trzeba było zrobić. Zabrałem się więc za własnoręczne oplatanie kabli:

 

 

SBfH6Pk.jpg

 

 

Jako tako to wyglądało, jednak już wtedy zdałem sobie sprawę, że z tą obudową i z tym zasilaczem wiele nie zdziałam.

Zacząłem od zmiany zasiłki - OCZ ModXStream 600W zastąpiłem EVGA SuperNova NEX650G - istotne było to, że EVGA była w pełni modularna i zapewniała znacznie lepszą kulturę pracy.

 

Później kupiłem nową kartę graficzną i wziąłem się za Macho, żeby choć nieco poprawić jego fabryczny wygląd:

 

 

K08uDfC.jpg

 

 

W międzyczasie miałem jeszcze romans z folią karbonową:

 

 

4OWKQMg.jpg

 

 

Na początku tego roku w końcu się przemogłem i zamówiłem przedłużki kabli w bit-techu (+8 do wyglądu komputera :D ):

 

 

tIxK6S4.jpg

 

 

Te kosmetyczne zmiany nie mogły jednak uratować Regnuma, który w połowie roku został zastąpiony budą od NZXT - modelem S340 w czerwono-czarnej kolorystyce. Do tego dokupiłem używanego Corsaira H100i i wreszcie miałem coś, co nie tylko dobrze wyglądało, ale też bezproblemowo działało:

 

AcLyWwU.jpg

 

Ostatnio do tego doszły nowe wentylatory, mające zastąpić koszmarnie głośne Corsairy dodawane do H100i:

 

l9hpvye.jpg?2

 

-------------------------------------------------------------

 

Przepraszam za ten przydługi wstęp, teraz już przejdę do meritum. Dlaczego w ogóle założyłem tego workloga? Cóż, chodzi mi po głowie pewien projekt związany z tą obudową oraz moim avatarem i nickiem. Garrett towarzyszy mi już od mniej więcej 8 lat, nick jeszcze dłużej i pasowałoby to jakoś uczcić - choćby na obudowie :D

Śledzę worklogi na tym forum od dość długiego czasu i wiem, że niektórzy użytkownicy to prawdziwi mistrzowie rzemiosła i na pewno rady takich osób byłyby bezcenne.

W moim otoczeniu niestety tylko ja zajmuję się takimi rzeczami - dla rodziny i znajomych to czarna magia :D

 

Na początek - obecnie mój zestaw prezentuje się tak:

 

Procesor - Intel i5 3570K @4.3GHz

Chłodzenie procesora - Corsair H100i + 2x Thermaltake Riing 12 Red

Płyta główna - Asrock Z77 Extreme 4

Pamięć - Corsair Vengeance 3x4GB 1600MHz

Karta graficzna - Asus GeForce GTX970 Strix @1350MHz

Dyski - Seagate Barracuda 1TB 7200RPM; SanDisk ReadyCache SSD 32GB; Crucial BX100 250GB

Zasilacz - EVGA SuperNova NEX650G

Obudowa - NZXT S340 Czerwono - Czarna

Wentylatory obudowy - 2x Thermaltake Riing 12 Red

 

Na dzień dobry chciałbym w bit-techu albo zlecić oplecenie kabli zasilacza, albo zrobienie całkiem nowych kabli. I tu już moje pierwsze pytania do znawców tematu - jak wygląda sprawa gwarancji na zasilacz w przypadku oplatania kabli? Czy ma znaczenie, że zasilacz jest w pełni modularny?

 

Wcześniej tym się nie przejmowałem - poprzedni zasilacz był już stary, a ostatnio korzystałem z przedłużek.

 

Druga sprawa - czy warto dopłacić do oplotów Deluxe SHD, czy brać Premium? Różnica w cenie nie jest kolosalna, ale nie wiem jaka jest różnica w wyglądzie i w układaniu się kabli.

 

Kolejna sprawa, tym razem bardziej dotycząca już przyszłych modyfikacji. Myślałem nad tym, żeby mój avatar po lekkich modyfikacjach dać do grawerowania na oknie budy. Jednak jest to plexi, a nie szkło - graweruje się w ogóle na pleksi, czy nie ma to sensu? I czy w ogóle jest szansa, żeby ten wizerunek Garretta został w miarę dokładnie wygrawerowany?

 

Chciałbym, żeby grawer prezentował się mniej więcej tak (oczywiście inna kolorystyka):

 

JKHhfEH.jpg

 

Myślałem jeszcze nad wycięciem pod oknem (w boku budy) "pawbuk" (nie wiem jeszcze jak by te litery dokładnie wyglądały), i podświetleniem tego jakoś od tyłu ledami. Na razie plany dość skromne, ale nie jest wykluczone, że projekt się rozwinie. Dwa lata temu nie myślałem w ogóle, że będę rozważał LC :D

 

-------------------------------------------------------------

 

Generalnie mam nadzieję, że ten worklog się rozwinie w coś fajnego, że to dopiero początek i, że jeszcze wiele się pozmienia (choćby sprzęt). W tej chwili trudno mi powiedzieć w którą stronę ten projekt pójdzie, coraz częściej myślę o pełnym wodowaniu, a nie o AIO, ale mam wątpliwości czy w tej budzie w ogóle będzie to wykonalne, czy nie jest za mała.

 

W każdym razie, jeśli macie jakieś pytania do mnie lub sugestie (bardzo mile widziane :) ), to zapraszam do komentowania! Z góry również dziękuję za odpowiedź na moje pytania ;)

Jestem początkującym w tej dziedzinie, uczę się dopiero wszystkiego, więc każda pomoc się przyda :D

 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji!

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów w BIT-TECH próbki oplotu to wybierzesz co bardziej Tobie pasuje,przy okazji śrubki czarne,podkładki i nakrętki

które przydadzą się ewentualnie w projekcie.

Jak PSU jest z odpinanym okablowaniem to full recabling z wykonaniem na odpowiednią długość kompletnego nowego zestawu kabli jest najlepszą opcją,nie najtańszą a najlepszą.

Seryjne kable są twarde i nowy zestaw na miękkim kablu Helukabel AWG18 z paracordem będzie się układał idealnie i robił ciasne łuki,mistrzostwo w porównaniu z seryjnymi kablami od PSU.

 

Corsair czy Phanteks ma szyby z śmieciopleksy,pali się to przy cięciu laserem czy grawerowaniu laserem więc naklejka jeśli już.

Do grawerowania laserem używa się wylewanej pleksy Perspex albo Altuglas GS najwyższej jakości.

Wiem to z praktyki,zrobiłem kilka takich modów.

 

 

p1320081b1asb.jpg

 

 

p1320074wgx74.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamów w BIT-TECH próbki oplotu to wybierzesz co bardziej Tobie pasuje,przy okazji śrubki czarne,podkładki i nakrętki

które przydadzą się ewentualnie w projekcie.

Dzięki za odpowiedź ;)

Okazało się, że mam porównanie - przedłużki widoczne obecnie w obudowie to Premium, a oploty, które kiedyś zamawiałem do własnoręcznego oplatania to był Deluxe :D Pewnie dopłacę te kilka złotych do Deluxe, w końcu i tak te kilka kabli z klamrami ALU-POWER (anodowane na czerwono) wyjdzie drożej niż cały zasilacz :D

 

Jak PSU jest z odpinanym okablowaniem to full recabling z wykonaniem na odpowiednią długość kompletnego nowego zestawu kabli jest najlepszą opcją,nie najtańszą a najlepszą.

Seryjne kable są twarde i nowy zestaw na miękkim kablu Helukabel AWG18 z paracordem będzie się układał idealnie i robił ciasne łuki,mistrzostwo w porównaniu z seryjnymi kablami od PSU.

Tak, PSU jest w pełni modularny :) Pewnie zdecyduję się na nowe kable (i to tylko kilka, bo EVGA dorzuciła do zasilacza ich naprawdę sporo :D ), żeby nie pozbawiać się możliwości korzystania z kompa nieprzerwanie, a te przedłużki od bit-techa sprzedam :D Być może ktoś będzie akurat potrzebował oplotów w takiej kolorystyce :)

 

Corsair czy Phanteks ma szyby z śmieciopleksy,pali się to przy cięciu laserem czy grawerowaniu laserem więc naklejka jeśli już.

Do grawerowania laserem używa się wylewanej pleksy Perspex albo Altuglas GS najwyższej jakości.

Wiem to z praktyki,zrobiłem kilka takich modów.

To pleksi od NZXT koszmarnie się rysuje - obchodzę się z nim jak z jajkiem, ale i tak jakoś paskudna szrama wyszła. Podejrzewam więc, że do niczego się to nie nada. Muszę więc znaleźć kogoś, kto mi coś takiego będzie w stanie przygotować. Bo pleksi to sam dotnę (choć szału na pewno nie będzie), ale graweru to już nie zrobię :D

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź, każda porada jest dla mnie na wagę złota ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawbuk, w sprawie szyby i grawerki pogadaj z panem, który jako pierwszy zajął głos w Twoim temacie ;) Mi nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia w drodze ku doskonałości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawbuk, w sprawie szyby i grawerki pogadaj z panem, który jako pierwszy zajął głos w Twoim temacie ;) Mi nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia w drodze ku doskonałości...

 

Dzięki wielkie ;)

 

Patrząc na drogą jaką już przez ostatnie 4 lata przebyłem z nadzieją patrzę w przyszłość :D

A tak swoją drogą, to właśnie twój projekt Prodigy M natchnął mnie na zrobienie porządku w kablach - myślałem, że sobie to już odpuszczę i zostanę na razie przy przedłużkach :D Od razu też pytanie - masz tam klamry plastikowe, czy aluminiowe?

 

A do Eldera pewnie się odezwę jak już ogarnę oploty i całą resztę, która ma do mnie dojść - dwa kolejne Riingi 12 na tył i top, kabelki SATA w oplotach, sanki na SSD.

Ciekawe jest też to, że pierwszy komentarz w moim temacie zamieściła osoba, dzięki której w ogóle zainteresowałem się moddingiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o gwarancje zasilacza to jezeli bedzie sytuacja ze bedziesz odsylal na gwarancje-to odsylasz sam zasilacz.Przynajmniej tak mialem w przypadku cosraira kiedy reklamowalem ax860-kazali odeslac zam zasilacz,a z reklamacji wrocila nowa sztuka z nowym zestawem kabli ;)

 

Riingi-coz,wygladaja fajnie(nie dla kazdego) ale z ich kultura pracy jest juz mocno srednio :kwasny:

 

Pelne oplecenie kabli to juz droga sprawa,wez to pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawbuk, dziękuję ;) W Prodigy użyłem akrylowych kastetów. Gdyby Marek miał wtedy w ofercie aluminiowe, to zaoszczędziłbym sporo czasu na układaniu kabli :lol2:

 

Niestety recabling do tanich nie należy. Robiąc go na wymiar pod konkretną obudowę niejako skazujesz się na dłuższe jej towarzystwo. Z drugiej strony skrzynki z płytą ATX są bardziej uniwersalne od tych, w których się bawię ;) Najrozsądniejszym rozwiązaniem może być zostawienie istniejących przedłużek i zrobienie kabli na wymiar w czarnym kolorze o długości mniejszej niż odcinki tych pierwszych. Po pierwsze zredukujesz koszta, po drugie jeśli zdecydujesz się na zmianę kolorystyki to wymienisz końcową przedłużkę lub kable w niej. Oczywiście można tak zrobić w przypadku pełnego recablingu. Wszystko zależy od Twojego budżetu. Z drugiej strony EVGA daje wg mnie najładniejsze kable, które tym bardziej pasują do Twojego komputera, a piwnica w znacznym stopniu ułatwia sprawę.

 

Pobaw się w to co widać na pierwszy rzut oka. Opleć kable od wentylatorów (bez korekty ich długości zawsze możesz zdjąć oplot i odesłać je na RMA), pobaw się w naklejki na nie (np. z wizerunkiem Garetta). To drobne kwoty w porównaniu z resztą, a dają wrażenie dużej spójności projektu. Pomoże Ci w tym również najbardziej zasłużony wśród nas - ELDER ;)

 

Drobna sugestia - puść kabel zasilający kartę graficzną po grzbiecie backplate, a następnie pod kablem ATX 24-pin (ewentualnie również pod kablem USB 3.0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawbuk, dziękuję ;) W Prodigy użyłem akrylowych kastetów. Gdyby Marek miał wtedy w ofercie aluminiowe, to zaoszczędziłbym sporo czasu na układaniu kabli :lol2:

Teraz są już te aluminiowe, więc od razu też bym je wziął, bo idealnie pasują do kolorystyki mojego sprzętu ;) W sumie największy problem jest z brązowym PCB płyty głównej, ale jak ją ponad 3 lata temu kupowałem, to kolorystyka nie była najistotniejsza (no i nie było wtedy tylu płyt z czarnym PCB).

 

Niestety recabling do tanich nie należy. Robiąc go na wymiar pod konkretną obudowę niejako skazujesz się na dłuższe jej towarzystwo. Z drugiej strony skrzynki z płytą ATX są bardziej uniwersalne od tych, w których się bawię ;) Najrozsądniejszym rozwiązaniem może być zostawienie istniejących przedłużek i zrobienie kabli na wymiar w czarnym kolorze o długości mniejszej niż odcinki tych pierwszych. Po pierwsze zredukujesz koszta, po drugie jeśli zdecydujesz się na zmianę kolorystyki to wymienisz końcową przedłużkę lub kable w niej. Oczywiście można tak zrobić w przypadku pełnego recablingu. Wszystko zależy od Twojego budżetu. Z drugiej strony EVGA daje wg mnie najładniejsze kable, które tym bardziej pasują do Twojego komputera, a piwnica w znacznym stopniu ułatwia sprawę.

Czekam na odpowiedź z bit-tech w sprawie kabli SATA power - potrzebuję 4 wtyczek, w dodatku rozsianych po całej budzie. W tej chwili do ich podłączenia wykorzystuję 3 kable z łącznie 9 wtyczkami, chcę to jakoś uprościć. Być może na razie zostawię w spokoju kabel ATX, który jest zdecydowanie najdroższy, i wymienię pozostałe. W sumie zostaną mi jeszcze USB 3.0 (z którym nadal nie wiem co zrobić :D ), wentylatory oraz kable od obudowy.

EVGA rzeczywiście postarała się jeśli chodzi o kable - spójna kolorystyka, porządne wykonanie. Jednak nadal nie wygląda to tak dobrze jak oplatane przedłużki :)

 

Pobaw się w to co widać na pierwszy rzut oka. Opleć kable od wentylatorów (bez korekty ich długości zawsze możesz zdjąć oplot i odesłać je na RMA), pobaw się w naklejki na nie (np. z wizerunkiem Garetta). To drobne kwoty w porównaniu z resztą, a dają wrażenie dużej spójności projektu. Pomoże Ci w tym również najbardziej zasłużony wśród nas - ELDER ;)

Drobna sugestia - puść kabel zasilający kartę graficzną po grzbiecie backplate, a następnie pod kablem ATX 24-pin (ewentualnie również pod kablem USB 3.0).

Dzięki za podrzucenie pomysłów - te naklejki to naprawdę dobry pomysł, tylko musiałbym przerobić Garretta na czerwono, żeby wszystko pasowało. Jutro też puszczę ten kabel PCI-E jak sugerujesz - to może rozwiązać nieco problem z jego układaniem się :D

 

@oizo76

Jezeli chodzi o gwarancje zasilacza to jezeli bedzie sytuacja ze bedziesz odsylal na gwarancje-to odsylasz sam zasilacz.Przynajmniej tak mialem w przypadku cosraira kiedy reklamowalem ax860-kazali odeslac zam zasilacz,a z reklamacji wrocila nowa sztuka z nowym zestawem kabli ;)

Riingi-coz,wygladaja fajnie(nie dla kazdego) ale z ich kultura pracy jest juz mocno srednio :kwasny:

To ciekawe ;D Nie wiem jaka jest praktyka EVGI w tym przypadku, może uda mi się to wyczytać gdzieś w odmętach internetu.

Mi się akurat Riingi podobają - to oświetlenie jest bardziej subtelne niż w przypadku innych ledowych wentylatorów. Czegoś takiego właśnie szukałem :D A ich kultura pracy i tak jest znacznie lepsza niż tych Corsairów dodawanych w zestawie do H100i :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale to macho pryśnięte sprayem słabo wyszło :E Sam myślałem nad podobnym modem, ale chyba się wstrzymam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale to macho pryśnięte sprayem słabo wyszło :E Sam myślałem nad podobnym modem, ale chyba się wstrzymam :)

To było robione metodą chałupniczą, małym aerografem modelarskim, który akurat posiadam :D W dodatku zabrakło mi farby w pewnym momencie i jest za mało warstw. Kolor też wyszedł bardziej szary niż czarny, być może powinienem był użyć innej farby. Nie ma się więc co zniechęcać patrząc na moje dzieło ;) Pewnie najlepszy wygląd by się uzyskało oddając to do profesjonalnego lakiernika. Jednak to kosztuje, a ja nie chciałem w Macho zbytnio inwestować - słusznie zrobiłem, bo teraz leży w ciasnym kącie, do innych komputerów w domu się nie mieści :D

Pewnie gdybym teraz się za to zabierał (być może najdzie mnie ochota i zrobię tego Macho jak należy), to wykorzystałbym gumę w sprayu, jakiegoś Plastidipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystał może ktoś z:

 

http://www.plastilak.pl ?

 

Trochę tych gum w sprayu jest na rynku, a ta nie jest jakoś specjalnie droga. Mam kilka elementów do polakierowania i wolałbym nie używać zwykłych farb - zależy mi na tym, żeby móc ewentualnie ściągnąć tą warstwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie dzisiaj kable SATA Sharkoona - słabo je ogólnie widać w obudowie, więc kluczowa była niska cena. Zresztą, i tak wyglądają znacznie lepiej niż te żółte i czerwone kabelki, które miałem do tej pory.

 

 

 

7Gp8VbY.jpg?1

 

 

 

Powoli przymierzam się też do zamówienia oplatanych kabli w bit-techu - na pewno zdecyduję się na nowe PCI-E (50 albo 60 cm, jeszcze się nie zdecydowałem) i EPS (75 cm), na razie zostawię ATX z przedłużką. Do tego jeszcze myślałem nad trzema kablami SATA power - jeden kabel z dwoma wtyczkami i dwa z jedną wtyczką.

Dyski SSD chcę machnąć gumą w sprayu na czarno i dać do środka, jak zaznaczyłem na obrazku.

 

gtcflwZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta trochę wisi?

 

No niestety... Nie mam też pomysłu jak podwiesić kartę - częściowo trzyma ją kabel PCI-E, który idzie do góry, ale nowy kabel pójdzie pionowo w dół. Nadal pozostaje dla mnie tajemnicą jak utrzymać masywną kartę graficzna w poziomie :D Jedyne co przychodzi mi do głowy, to położenie obudowy na boku, ale to trochę prostackie rozwiązanie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mi się akurat Riingi podobają - to oświetlenie jest bardziej subtelne niż w przypadku innych ledowych wentylatorów. Czegoś takiego właśnie szukałem :D A ich kultura pracy i tak jest znacznie lepsza niż tych Corsairów dodawanych w zestawie do H100i :)

[/font]

 

 

 

Tzn mi tez sie podobaja,dlatego je kupilem do swojego kompa-ale porownujac ich prace do eLoopow noiseblockera ktore nie tak dawno mialem,czy chocby do alpenfochnow ktore tez mam wypadaja dosc slabo niestety.

 

U mnie grafika wisiala strasznie-ciezki blok wodny,kable ciagnace grafike w dol...

 

UAu6e1.jpg

 

A tu na szybko sposob na opadajaca grafike-ustawilem skuwke tak,ze nie bedzie jej widac. :lol2:

 

Czasami proste sposoby sa najskuteczniejsze-a obwisla grafika to cos obrzydliwego.

 

p0DrdD.jpg

 

Da4lwE.jpg

 

SqV2Z1.jpg

 

 

Mi się akurat Riingi podobają - to oświetlenie jest bardziej subtelne niż w przypadku innych ledowych wentylatorów. Czegoś takiego właśnie szukałem :D A ich kultura pracy i tak jest znacznie lepsza niż tych Corsairów dodawanych w zestawie do H100i :)

[/font]

 

 

 

Tzn mi tez sie podobaja,dlatego je kupilem do swojego kompa-ale porownujac ich prace do eLoopow noiseblockera ktore nie tak dawno mialem,czy chocby do alpenfochnow ktore tez mam wypadaja dosc slabo niestety.

 

U mnie grafika wisiala strasznie-ciezki blok wodny,kable ciagnace grafike w dol...

 

UAu6e1.jpg

 

A tu na szybko sposob na opadajaca grafike-ustawilem skuwke tak,ze nie bedzie jej widac. :lol2:

 

Czasami proste sposoby sa najskuteczniejsze-a obwisla grafika to cos obrzydliwego.

 

p0DrdD.jpg

 

Da4lwE.jpg

 

SqV2Z1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie grafika wisiala strasznie-ciezki blok wodny,kable ciagnace grafike w dol...

 

A tu na szybko sposob na opadajaca grafike-ustawilem skuwke tak,ze nie bedzie jej widac. :lol2:

 

Brawo Ty :D Dzięki za radę :) Spróbuję coś pokombinować, być może jutro albo w środę będę miał chwilę czasu, poszukam czegoś w domu :)

Myślałem też nad jakąś żyłką, która odpowiednio naciągnięta mogłaby lekko unieść kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zylka tez przerabiana na forum.czasami najprostsze sposoby sa najskuteczniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że zamówię oplecione kable SATA, a PCI-E i EPS postaram się sam opleść.

 

Nie wiem jak mi to wyjdzie, więc na razie zacznę od PCI-E, jeśli będzie ok, to zamówię wszystko do EPS. Zastanawiam się tylko jakie wziąć kable - Helukabel UL1007 18 AWG czy 16 AWG?

 

Jeśli chodzi o oploty, to wybrałem jak na razie Deluxe SHD 4 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 AWG w zupełności wystarczy w Twoim wypadku. Zresztą nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś na forum miał grubsze custom kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 AWG w zupełności wystarczy w Twoim wypadku. Zresztą nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś na forum miał grubsze custom kable.

 

Wziąłem więc 18 AWG :) Ostatecznie zdecydowałem się również na Premium Sleeve - po dokładnym porównaniu stwierdziłem, że jakość i kolor bardziej mi odpowiada niż w Deluxe SHD.

Teraz zobaczę czy w ogóle uda mi się tak ładnie opleść kable :D

Miałem akurat trochę kabla i oplotu w domu, więc zrobiłem pierwszą próbę:

 

4wNPBTv.jpg?1

 

W jedną wtyczkę oba kable łatwo weszły, w drugiej wtyczce (jej nie pokażę) jednego kabla nie byłem w ogóle w stanie wsadzić do końca - tego boję się najbardziej w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie dajesz tam termokurczki, czy jest tak krótka, że jest w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie dajesz tam termokurczki, czy jest tak krótka, że jest w środku?

 

Nie daję termokurczki - bardziej podobają mi się robione tym sposobem (opisanym przez jacekgothic na forum benchmark.pl), gdzie właśnie wyeliminowano użycie termokurczek. Żeby oplot trzymał się w miejscu (a właściwie pina) używam cieniutkiej nitki i kleju - nitka skleja się z oplotem i blokuje na zgrubieniu gdzie kabel łączy się z pinem - dzięki temu oplot się nie zsuwa (co wiele razy mi się zdarzyło jak używałem termokurczek).

 

Niestety, ten sposób ma pewną wadę - nitka musi być jak najbliżej tego zgrubienia, ale nie może na nie nachodzić - inaczej oplot nie wejdzie do wtyczki albo pin nie wsunie się do końca i nie zablokuje. Mi się już w pierwszej próbie tak stało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym sposobem jest użycie kawałka termokurczki (około 1 mm szerokości), która poprzez podgrzewanie, np. lutownicą Dremel z dyszą, zmniejsza swój obwód razem z oplotem, a następnie wtapia się w niego. Po zastygnięciu skutecznie uniemożliwia wysunięcie z pina. Taką metodę między innymi stosuje nasz kabelkowy mistrz iksmodiw :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lutownicą, a nie zapalniczką :P, Właśnie lutujesz piny czy masz zaciskarkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...