Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

neonek

Internet na wsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Niedługo zmiana zamieszkania do miejscowości, oddalonej około 15 km od Poznania. Niestety nie mam tam dostępu do internetu z kabla. Pozostają inne opcje.

Rozważałem w sumie 3 warianty:

 

  • Cyfrowy Polsat - oferta LTE bez limitu za 59 zł, pakiet 40 GB. Do tego w opcji Smart DOM telewizja cyfrowego polsatu z HBO (najbardziej mnie kusi) za 45 zł.
  • Orange - LTE bez limitu. Tutaj mam dwie opcje: sam mobilny internet za 79,99 zł (w strefie domowej 150 GB do wykorzystania, niby potem do 1 mb przycinany) lub za 99 zł pakiet z tv (z hbo) ale już 50 GB...
  • Net4me - miejscowy internet. http://net4me.info/content/view/36/6/ Oferta taka sobie, 15 mb/s za 79 zł w mojej opcji do rozważenia... Aczkolwiek opinie czytałem u mieszkańców, że sam net potrafi się zawiesić, za to dobry download...
  • Ascor-net - kolejna lokalna oferta, również ją rozważam. http://www.ascor-net.pl/oferta.html Obecnie mają ofertę dla mojej miejscowości taką: za 20 mb/s 49 zł. Ogólnie dobre opinie ma odnośnie jakości połączenia jak i profesjonalnego montażu.

 

I zastanawiam się w sumie co wybrać? Dobre czasy internetu po kablu póki co u mnie się kończą... ;) Z jednej strony dalej chciałbym mieć internet bez limitu danych, ale z drugiej w miarę szybki (obecnie mam 100 mb/s). Z drugiej strony kusza pakiety z telewizją na starcie, co na pewno taniej wychodzi niż później kupowanie osobno... Jeszcze te HBO, które zawsze chciałem mieć. :P Aczkolwiek telewizja to taka ostateczność, nie jest jakoś super niezbędna i do szczęścia potrzebna.

 

Cyfrowy Polsat podobno mocno leci w kulki jeżeli chodzi o tzw. telej danych. Ledwo przekroczy się pakiet podstawowy i pomimo zasięgu w LTE przycinają mocno prędkość, na rzecz tych z większym abonamentem. W umowie mają taki zapis, przez co Klient potem guzik może... Ale pakiet 90 GB w cyfrowym to już koszt aż 99 zł.

 

Orange w sumie ma ciekawą ofertę. Jedynie oferta z tv jest gorsza niż CP.

Lokalne oferty mają ten minus, że musiałbym kupić sam internet, a w przyszłości osobno TV. Aczkolwiek Ascor ma dobre opinie, ale niestety 20 mb/s (ale bez limitu i podobno stabilne łącze pomimo złej pogody).

 

Ktoś pomoże i doradzi? Bo sam się pogubiłem. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś położenie nadajników?

 

mapa.btsearch.pl - baza UKE

 

Jeśli masz dalej niż kilkaset metrów do LTE, osiągi będą takie sobie, chyba że przy użyciu dobrej zewnętrznej anteny.

 

Play ma zwykle w umowach oficjalny limit 100 GB, poniżej którego nie powinni ciąć prędkości. Ja w chwili gdy potrzebuję szybszego łącza, szczególnie uploadu, doładowuję prepaida za 5zł (bo 4 się nie da) i włączam "Dzień bez limitu" (100 GB+) - możesz robić podobnie, gdy 100 GB to za mało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem. Jak będę w domu na stacjonarnym to sprawdzę. Na telefonie coś mapa całkowicie się nie ładuje.

Z tego co wiem to mam zasięg lte plus. Dlatego też zastanawiałem się nad cyfrowym... Lte Orange na telefonie mi łapie.

Od oferty play Orange ma lepszą, o 10 zł tańsza nawet. :P

Ale jak wygląda sprawa z tym lejkiem danych? W Orange mają jako sprawę przedstawiona. W cp to różnie bywa z obcinaniem prędkości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu.

Gmina Kamienica Polska, obecnie Neostrada 10Mb czyli 1,01 realnie :) Podobno w gminie ciągną światłowód (TPSA) czy to prawda nie wiem. Nie wiem też gdzie to można sprawdzić. Nawet jeżeli to prawda, nie wiem też jaką korzyść z tego będę mieć. Czy ciągną tylko do centrali a stamtąd już starymi kablami będzie szło jak teraz czy od centralki też będzie światłowód do domów. Odległość od gniazda do centrali ok 5km więc szału nie ma.

W chwilach kiedy Neo wysiada korzystam z dwóch alternatywnych źródeł. Wewnątrz domu Galaxy S6 z Orange (podobno LTE) wyciąga 15-18Mb drugie źródło to Galaxy S5 z Play (też podobno LTE) 10-13Mb. Nie wiem jak T-Mobile albo LTE z Plus / Polsat bo nie mam do tego dostępu. Sprawdzane aplikacją speedtest. Wg mapy którą kolega wyżej zapodał, w linii prostej do komina na dachu mam 900m od nadajnika LTE z Play i 1200m do Orange LTE.

Telewizji nie potrzebuję, szukam samego internetu.

Sprawdzałem też ofertę LTE z Plus,a montuje się nadajnik na dachu i kablem do domu ale tak jak mówię nie wiem jak z prędkością.

Ktoś używa LTE od jakiegoś operatora i może coś poradzić odnośnie jakości oferty ? O prędkość nie pytam bo zakładam że gorzej niż w Samsungach nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam. Ktoś coś? ;-)

Bierz net od lokalnego operatora. Co z tego, że sobie walniesz LTE z teoretycznie prędkością rzędu 80 mbit, jeśli po pobraniu 100 GB net będzie nieużyteczny... W LTE realnie będzie w granicach 20 mbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...