Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gronek31

Głośniki 5.1 czy 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie bo sam już nie wiem czy jest mi to potrzebne, a raczej czy bedzie różnica jakaś między 5.1 a 2.1.

Mam zamiar zakupić tą kartę dźwiękową http://www.x-kom.pl/p/120134-karta-muzyczna-creative-sound-blaster-z-pci-e.html

Wgl nigdy nie miałem karty dźwiękowej i nie wiem co i jak. Na tej karcie dźwiękowej to wgl podłącza się głośniki nawet 2.1 jakoś inaczej chyba :/, czy nie? jestem zielony w tym temacie :( . Tak jak teraz na płycie głównej podłączam pod zielone wejście jednym kablem a tam na karcie dźwiękowej jest chyba inaczej a na 5.1 to jeszcze bardziej skomplikowane chyba?

Mam też jedną główną obawę jak bym te 5.1 rozmieścił po pokoju, bo mam biurko z komputerem pod ścianą po lewej z 2m do ściany, po prawej z 0,5m do okna, a zaś z tyłu 5m do ściany gdzie musiałby być jeden głośnik to niedość że kabel, to głośnik by stał na środku pokoju chyba. No chyba że się nie znam, no bo sie w sumie nie znam :P i głóśniki 5.1 moga być ustawione jakoś inaczej a dźwięk też bedzie się jakoś fajnie prezentował(:/ kurcze nawet nie wiem jak miałby się prezentować bo nigdy tego fizycznie nie przetestowałem/sprawdziłem wiem tyle co z opowieści że jak np jest jakaś piosenka co ma przejścia takie, że słychać naprzemian albo jakimś ciągiem w przednich głośnikach, nagle przechodzi na boczne i później na tylne czy coś w tym stylu, do tego tez nie wiem czy przyda się to w grach bo one raczej nie mają jakiś efektów programowanych pod 5.1 czy nawet 7.1 ale też tego nie wiem :kwasny: )

Więc proszę o wyrozumiałość mojej nie wiedzy i czekam na odpowiedzi.

Z góry dziękuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrozumiałem z tego bełkotu, jak do muzyki to podaj budżet najpierw, i będą to zestawy 2.0 czyli stereo bo 5.1 to fatalna decyzja - imho dla mnie 5.1 ma sens dopiero w normalnym zestawie z pełnopasmowych kolumn, a nie pierdziawek i buczypudła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz kasy na te "głośniki" przyzwoite zestawy 5.1 można zacząć składać od 1500 z używek, poniżej będzie ciężko, chyba że gustujesz w plastikowych zestawach do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrozumiałem z tego bełkotu, jak do muzyki to podaj budżet najpierw, i będą to zestawy 2.0 czyli stereo bo 5.1 to fatalna decyzja - imho dla mnie 5.1 ma sens dopiero w normalnym zestawie z pełnopasmowych kolumn, a nie pierdziawek i buczypudła.

Ile masz kasy na te "głośniki" przyzwoite zestawy 5.1 można zacząć składać od 1500 z używek, poniżej będzie ciężko, chyba że gustujesz w plastikowych zestawach do komputera.

Dobra to widzę że bełkot to co napisałem, więc napiszę może jaśniej choć wolałem napisać wszystko to, co mi w głowie siedzi.

1.Nie ważna jest cena no tylko też bez przesady, no nie wiem ile może do 3000zł.BTW tym się na razie nie przejmuje bo jak już, to sobie sam wybiore takie jakie mi się spodobają oczywiście nie wezme byle czego.

 

2.Wgl to się chciałem najpierw dowiedzieć czy te 5.1 ma sens w pokoju który opisałem czyli komputer stoi pod ścianą po lewej 2m do ściany, po prawej 0,5m do okna i z tyłu 5m do ściany

Czy w takim pomieszczeniu jest sens ROZSTAWIENIA sensownie głośników 5.1 czy to nie ma znaczenia i mogę wszystkie 5 ustawić na biurku? no właśnie chyba głupio by to wyszło więc może samo 2.1 wystarczy

i nie chce żadnego 2.0 bo teraz mam 2.1 więc napewno na gorsze się nie przerzuce.

 

3.Mając kartę dźwiękową którą podałem, nie zmarnotrawie jej potencjału korzystając tylko z głośników 2.1?

 

4.Czy podłączenia głośników 2.1 czy 5.1 na karcie jest jakoś bardziej skomplikowane niż podłączenie na zwykłej płycie głównej?

 

5.PS Chyba że jest dobrą opcją zakup bezprzewodowych głośników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć tu rysunek pokoju z wymiarami choćby z painta.

Nie wiem po co ale okey :P

post-524314-144864248121_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że biurko ma ok 1,5m, czyli pokój ~20m2 ~4mx5m, bardziej zależy Ci na muzyce czy grach/filmach ? Jeśli muzyka to w takim budżecie szukamy wzmacniacza i kolumn stereo.

 

Bardzo dobrą nową propozycją są te polskie kolumny

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Pylon+Audio+Pearl+25&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-1-1120

 

i ten wzmak

 

http://allegro.pl/nad-c326-bee-salon-dealerski-odsluchy-i5800591708.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że biurko ma ok 1,5m, czyli pokój ~20m2 ~4mx5m, bardziej zależy Ci na muzyce czy grach/filmach ? Jeśli muzyka to w takim budżecie szukamy wzmacniacza i kolumn stereo.

 

Bardzo dobrą nową propozycją są te polskie kolumny

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Pylon+Audio+Pearl+25&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-ele-1-1-1120

 

i ten wzmak

 

http://allegro.pl/nad-c326-bee-salon-dealerski-odsluchy-i5800591708.html

....

Dobra w sumie to koniec, wezme raczej te 2.1 i będzie po problemie :/ bo sam już nie ogarniam jakbym miał brać to 5.1, znajdę jakieś fora audiofilskie i ich pomecze pytaniami :P

Więc dzięki za poświęcony czas, możecie sobie odpuścić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 2.1 ? Ty czytasz co się do Ciebie pisze ? Fora audiofilskie ? Jak już to hobbystyczne o sprzęcie. Nie rozróżniasz podstawowych systemów audio, nie odpowiadasz na zadane pytania a chcesz żby za Ciebie wszystko wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kupi jakieś Edifiery S730 i będzie po sprawie :lol2: podkręci jeszcze bas i będzie uśmiech od ucha do ucha :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kupi jakieś Edifiery S730 i będzie po sprawie :lol2: podkręci jeszcze bas i będzie uśmiech od ucha do ucha :cool:

Nie, kupie te Edifier C3 bo sam je chyba posiadasz sądząc po opisie :P a co złego jest w tych co podałeś że się śmiejesz, że drogie ale badziewne? :P albo wezme Dali 104 + Sony F570ES, tak widziałem filmik który wrzuciłeś i faktycznie jest różnica, nie wiem czemu, co i jak bo się nie znam ale słyszę różnice.

Nie no, tak na poważnie to zapomnijcie o temacie, już po sprawie bo ja napisałem o co mi chodzi a katystopej chyba wie lepiej ode mnie, bo mi się głównie rozchodziło o te sprawy:

"2.Wgl to się chciałem najpierw dowiedzieć czy te 5.1 ma sens w pokoju który opisałem czyli komputer stoi pod ścianą po lewej 2m do ściany, po prawej 0,5m do okna i z tyłu 5m do ściany

Czy w takim pomieszczeniu jest sens ROZSTAWIENIA sensownie głośników 5.1 czy to nie ma znaczenia i mogę wszystkie 5 ustawić na biurku? no właśnie chyba głupio by to wyszło więc może samo 2.1 wystarczy

i nie chce żadnego 2.0 bo teraz mam 2.1 więc napewno na gorsze się nie przerzuce.

 

3.Mając kartę dźwiękową którą podałem, nie zmarnotrawie jej potencjału korzystając tylko z głośników 2.1?

 

4.Czy podłączenia głośników 2.1 czy 5.1 na karcie jest jakoś bardziej skomplikowane niż podłączenie na zwykłej płycie głównej?

 

5.PS Chyba że jest dobrą opcją zakup bezprzewodowych głośników?"

a ty katystopej od razu rzucasz linkami jakie głośniki kupić(super fajnie dzieki obczaiłem), to ty nie czytasz tego co ja piszę, bo nie odpisałeś na 2,3,4,5 punkt oczywiście bez nerwów nie oczekekiwałem od ciebie tego ale dążyłem do tego żeby się dowiedzieć o 2,3,4,5 punkcie, 1 jest mało ważny bo jak tamtych nie poznam to nie mam po co za 1 się brać chyba logiczne, ale okey już sobie dałem radę i wiem co i jak.

Zdecydowałem się już na głośniki typu 2.1 lub 2.0 no i do nich jakiś wzmacniacz, teraz posiadam głośniki 2.1 tylko tanie słabej jakości, po prostu poszukam sobie czegoś takiego do komputera lepszego, na biurko czyli małe głośniki a nie jakieś wielkie kolumny, już od razu nie kupuje, przejrze, zastanowie się i jakby co to napiszę. Jak ktoś ma coś do dodania to bardzo proszę i dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś sobie zaoszczędzić zakładania tego tematu i prześledzić trochę tematów założonych wcześniej w tym dziale. Tutaj nikt nie poleca raczej komputerowych głośników, chyba, że ktoś wyraźnie zaznaczy, że takie chce i np. budżet pozwala mu tylko na to. Ty podałeś zakres do 3000, gdzie można już złożyć coś fajnego i "niekomputerowego" - o lepszej jakości, pokryciu pasma, większej mocy. Zamiast przyjąć uwagi od bardziej obeznanych upierasz się, choć - jak sam napisałeś wcześniej - nie masz wiedzy. Krzyżyk na drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gronek31

Z 3 tys zł zrobiło się aby 600zl :hmm:

jak chcesz to sprzedam bo mam na sprzedaż Edifiery C3

na początku nie podałeś ważnych informacji o mozliwosci rozstawienia i przeznaczenia głośników dlatego taki chaos się zrobił

ten pomysł aby postawić 5 glosniczków na biurku to bardzo dziwny pomysł ty myślisz ze po większej ilości głośników bd miał lepszy dźwięk :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gronek31

Z 3 tys zł zrobiło się aby 600zl :hmm:

jak chcesz to sprzedam bo mam na sprzedaż Edifiery C3

na początku nie podałeś ważnych informacji o mozliwosci rozstawienia i przeznaczenia głośników dlatego taki chaos się zrobił

ten pomysł aby postawić 5 glosniczków na biurku to bardzo dziwny pomysł ty myślisz ze po większej ilości głośników bd miał lepszy dźwięk :kwasny:

 

 

Cichoo, postawi 5 pierdzitechów na biurku będą okna latać :E

 

Szczerze powiedziawszy od samego początku ten temat bez składu i ładu, zero podstawowych informacji, no i ten budżet 3k a potem nagle spadamy do 600 zł, nie rozumiem tego, wiem tylko że autor ma niskie pojęcie skoro gdzieś w zdaniach wplata takie slogany jak "fora audiofilskie" skorygujmy, audiofilizm to w dużej mierze choroba, której nie polecam nikomu, zresztą żeby w to wpaść trzeba mieć potężne fundusze na super drogi sprzęt który i tak dla audiofila będzie grać nie tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jej dobra przepraszam jak kogoś uraziłem założeniem tematu. Tak owszem nie mam wiedzy o głośnikach więc chyba mam prawo się pomylić i dowiedzieć. Budżet podałem DO 3000 i gdzie ja niby napisałem że jednak 600?! DO 3000 czyli moga byc za 200, 300, 1999, 2999, 3000. Po prostu nie wiem w jakich cenach są badziewne głośniki, dobre głośniki, bardzo dobre, i mega dobre dlatego niech będzie że cena nie gra roli. Tak owszem jest jedna rzecz o której nie napisałem, otóż jakie mam teraz glośniki http://www.komputronik.pl/product/46367/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Creative_Inspire_A300_2_1_retail.html

Więc po prostu może je zostawie a może kupie lepsze, zależy jak się karta dźwiękowa będzie sprawować.

@Gronek31

Z 3 tys zł zrobiło się aby 600zl :hmm:

jak chcesz to sprzedam bo mam na sprzedaż Edifiery C3

na początku nie podałeś ważnych informacji o mozliwosci rozstawienia i przeznaczenia głośników dlatego taki chaos się zrobił

ten pomysł aby postawić 5 glosniczków na biurku to bardzo dziwny pomysł ty myślisz ze po większej ilości głośników bd miał lepszy dźwięk :kwasny:

Jak to nie podałem ważnych informacji o mozliwosci rozstawienia głośników, no właśnie o to się pytałem tylko nikt mi nie odpowiedział :lol2:

 

2.Wgl to się chciałem najpierw dowiedzieć czy te 5.1 ma sens w pokoju który opisałem czyli komputer stoi pod ścianą po lewej 2m do ściany, po prawej 0,5m do okna i z tyłu 5m do ściany

Czy w takim pomieszczeniu jest sens ROZSTAWIENIA sensownie głośników 5.1

 

Przenaczenie, skoro pisałem że mam zamiar kupić kartę dźwiękową to razcej jest to przeznaczenie do komputera, czyli do gier no i też słuchania muzyki z kompa głośniki mogą być małe takie na biurko najlepiej ekranowane magnetycznie ale tez nie koniecznie mogą sobie stać gdzieś na rogu biurka znalazłem takie np KEF X300A może fajne może nie :P

Ale dobra konczę ten temat bo widzę że ja tu grzecznie, normalnie piszę, pytam się bo nie wiem, przyznaje glupi jestem z wiedzy o głośnikach ale jak tu po mnie ludzie jadą że o czymś nie napisałem albo nie czytam tego co do mnie piszą no to sorry, ale kto ktu nie czyta :P:)

Tak po za tym dzięki za stracony, poświęcony czas odnośnie mojego problemu, problem się już rozwiązał dam sobię radę, no w koncu człowiek się uczy na błędach jak kupie jakieś badziewie to trudno w koncu można zwrócić do sklepu jest takie prawo klienta.:)

Temat do zamknięcia albo lepiej usunięcia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...