Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Koniak007

ASUS ROG G551JM - Problem z Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od niedawna jestem szczęśliwym użytkownikiem laptopa gamingowego G551JM. A raczej byłem, zanim zaktualizowałem sobie system operacyjny z Windows 8.1 na Windows 10. Nie ukrywam, że sprzęt został zakupiony nie tylko do pracy, ale też w celach rozrywkowych. Niestety nie udało mi się jeszcze w pełni wykorzystać potencjału tego laptopa, ponieważ nowy Windows ze mną nie współpracuje. Notebooka posiadam ok. 3-4 miesiące i zaktualizowałem system, gdy tylko się pojawił za namową znajomych i recenzji w internecie. Niestety korzystam już z niego ponad miesiąc i (chyba) nie mam możliwości powrotu do 8.1.

 

Podczas grania w starsze tytuły, takie jak Wiedźmin, GTA IV, czy Assassin's Creed II (które nie powinny być problemem dla laptopa), notebook zaczyna się wieszać, pokazuje dziwne komunikaty, po czym restartuje się. Rozgrywka trwa najczęściej od kilkunastu sekund (!!!) do maksymalnie dwóch godzin.

 

Mam do czynienia z następującymi komunikatami:

1.) DRIVER_CORRUPTED_EXPOOL

2.) VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR (najczęściej !)

3.) BAD_POOL_HEADER

4.) MEMORY_MANAGEMENT

5.) VIDEO_TDR_FAILURE (nvlddmkm.sys) - ten pokazał się na pomarańczowym tle (jeśli to coś zmienia)

 

Nowy Windows dotknął niestety nie tylko gry - podczas oglądania filmów, co ok. 15 min film zatrzymuje się, jakby wyskakiwał błąd i należy program uruchomić jeszcze raz i przesunąć odtwarzanie o kilka sekund dalej od miejsca zatrzymania. Po kolejnych 15 minutach problem się pojawia i należy wykonać tą samą operacje. Tym sposobem film 1,5-godzinny oglądamy w 2 godziny lub dłużej.

 

Dziesiątka zaatakowała również moje foldery (zmieniając ich położenie wg. własnego uznania) oraz klawiaturę, która przestała się podświetlać (klawisz funkcyjny "fn" działał z innymi przyciskami). Na szczęście problem z folderami rozwiązał się SAM po ok tygodniu a klawiatura potrzebowała nowych sterowników.

 

Drodzy Administratorzy, drodzy Użytkownicy, jeśli mieliście, słyszeliście lub po prostu wiecie co może być przyczyną tak paskudnych błędów, proszę o pomoc. Dodam, że nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania na forach i sam nie jestem na tyle dobry, aby robić coś na własną rękę, dlatego proszę o jak najdokładniejsze porady, żebym nie musiał zasypywać Was kolejnymi pytaniami :)

 

Procesor: Intel Core i7 4710HQ 2,50 GHz

RAM: 8 GB

System 64-bit

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy tylko się pojawił za namową znajomych i recenzji w internecie. Niestety korzystam już z niego ponad miesiąc i (chyba) nie mam możliwości powrotu do 8.1.

To coś źle trafiłeś z tymi recenzjami bo około 80-90% recenzji windows 10 jest negatywnych lub zdecydowanie negatywnych.

Tak to jest jak się nie ma własnego zdania i poglądów a tylko słucha podszeptów z boku.

Moim zdaniem masz jeszcze możliwość powrotu do Windows 8.1 chyba że klucz został przypisany do 10 to klapa ale można spróbować.

Pobierz ze strony Microsoftu obraz systemu Windows 8.1 i zainstaluj na laptopie potem wszystkie sterowniki i swoje programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś źle trafiłeś z tymi recenzjami bo około 80-90% recenzji windows 10 jest negatywnych lub zdecydowanie negatywnych.

Tak to jest jak się nie ma własnego zdania i poglądów a tylko słucha podszeptów z boku.

Moim zdaniem masz jeszcze możliwość powrotu do Windows 8.1 chyba że klucz został przypisany do 10 to klapa ale można spróbować.

Pobierz ze strony Microsoftu obraz systemu Windows 8.1 i zainstaluj na laptopie potem wszystkie sterowniki i swoje programy.

Ja mam windows 10 i jestem bardzo zadowolony. Miałem wcześniej windows 7 i zaktualizowałem do 10. Najlepiej było by jeżeli są problemy po aktualizacji najlepiej sformatować i wgrać oryginalny sytem i wtedy wszelakie problemy powinny ustowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety obawiam się, że format może być jedynym rozwiązaniem ale jestem w połowie semestru i nie chciałbym od nowa wszystkiego instalować (jest to ostateczność). Na pewno nie da się jakoś rozwiązać inaczej tych błędów? Może to kwestia sterowników albo jakiegoś złośliwego oprogramowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem wszyscy mają problemy po aktualizacji do windows 10. Jedna możliwość to sformatowanie lub przywrócić do windows 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywrócić niestety już nie mogę bo sprawdzałem - faktycznie jest na to tylko miesiąc. Format formatem ale czy wiadomo co te błędy powoduje? Macie jakieś pomysły? Przy graniu wyskakują mi konkretne komunikaty ale o co chodzi z tymi filmami? Co może powodować takie upierdliwe bugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie grania w karty na komputerze, kolejny błąd systemu do kolekcji:

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te błędy można znaleźć w google.

 

IMO format nic tu nie da. Ja bym obstawił problem sprzętowy/sterowników. Pamięci ram? Sprawdź błędy w Memtescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...