Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marbab

Vaio VPCCB2M0E - probelem z recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z laptopem vaio vpccb2m0e z win7.

Chcialem przywrocic ustawienia fabryczne. Kiedy zaczal formatowac dane przerwalem formatowanie zaledwie po sekundzie (kiedy przypomnialem sobie, ze nie zrobilem backup wszystkich dokomentow). Potem nie moglem uruchomic windowsa (bootmgr is missing). Proby z win7 recovery disk nie pomogly, dopiero plytka windowsa naprawila system (tzn. windows sie odpalil,z tym ze w wercji jezykowej polskiej a nie angielskiej jak w oryginale).

Patycja recovery jest widoczna, aktywna i ponoc zdrowa. Widac wszystkie pliki, jednak nie wiem jak ja uruchomic. W jest kilka sposobow o ktorych mi wiadomo: jeden z nich to wlaczneie przez przycisk "assist", ale wtedy po prostu uruchamia sie windows i nic sie nie dzieje. Podobnie jest kiedy podczas wlaczania lapka przyciskam przycisk F10.

Po zakupie lapka wypalilem plytke recovery, ktora jednak nie rusza, sa na niej jakies pliki ale nie jest bootowalna.

Czy jest jakis sposob na uruchomienie vaio recovery? Czy wszystko przepadlo?

Pozdrawiam

 

ps

Zastanawiam sie czy manowac czas na recovery, czy nie lepiej od razu zainstalwoac windowsa i potem po prostu zgrac sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wypalonych płytek powinieneś bez problemu wgrać od nowa Windowsa po to one w końcu są.

Chyba że wypaliłeś w jakiś dziwny sposób a nie dedykowanym programem od Sony.

Jeśli klucz na naklejce licencyjnej jest czytelny to możesz instalować czysty system ale wersja jezykowa powinna

być taka jak była oryginalna i taki musisz mieć nośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. To nie jest płytka z Windows tylko Windows repair disk. W tym właśnie problem. Teraz wkładam te płytkę to nic się nie dzieje pokazuje że system jest ok. No tak jest. Windows działa, widzę partycje recovery tylko nie wiem jak ja uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wcisnieciu F8 przy starcie pojawia sie komunikat:

Edit Windows boot options for: Windows 7

 

Path: \Windows\system32\winload.exe

 

Partition: 3

 

Hard Disk: cab700ec

 

[ /NOEXECUTE=OPTIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...