Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szlachtus

Karta muzyczna do głośników Logitech Z-5450

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jaka karta będzie odpowiednia do zestawu głośników 5.1 Logitech Z-5450? Dotychczas używałem Creative Audigy 2ZS GOLD i byłem mega zadowolony. Głośniki były podłączone po analogu, w equalizerze karty ustawiałem opcję stereo surround, w samych głośnikach opcja: 6 ch direct i zwykłe kawałki w formacie mp3 czy flacu (stereo) grały ślicznie na wszystkich kolumnach. Chciałbym osiągnąć podobny efekt na nowej karcie gdyż stara od paru dni odmówiła posłuszeństwa i przestała działać.

 

Co polecacie w obecnej sytuacji do tych głośników?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus phoebus to najlepsza dzisiaj karta dźwiękowa montowana w pci express ale do szyny pci lepszy będzie sound blaster jak chcesz zewnętrzne karty zasilane przez usb to polecam asus xonar u7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic przesadnie drogiego, te plastikowe brzęczyki i tak nie zagrają lepiej.

 

asus phoebus to najlepsza dzisiaj karta dźwiękowa montowana w pci express ale do szyny pci lepszy będzie sound blaster jak chcesz zewnętrzne karty zasilane przez usb to polecam asus xonar u7

 

 

Pierniczysz bzdury:

 

1. Asus Xonar Phoebus wcale nie jest najlepszą kartą.

2. Jaka różnica czy PCI czy PCIE, że Twoim zdanie w zależności od złącza trzeba zmieniać model karty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na allegro obojętnie jakiego używanego najtańszego sound blastera 5.1, tym pierdziawką z buczypudłem nawet karta za 1000zł nie poprawi dźwięku, a jak chcesz usłyszeć prawdziwą muzykę to sprzedaj te logigówno i kup dobry zestaw stereo, do dużego pokoju microlab solo7c, do mniejszego 6c albo edifier r2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośników nie mam zamiaru póki co zmieniać, kiedyś się bawiłem w audiofilstwo, ale przeszło mi. Dziękuję za pomoc.

 

Creative SB X-Fi Surround 5.1 USB - czy ta karta zda egzamin? Martwi mnie że analogowe są tylko dwa wejścia: Rear i C/Sub (kolor czarny i pomarańczowy). Głośniki mają takowe trzy. Czarny, pomarańczowy i zielony. Na zielono jest oznaczone w tej karcie gniazdo słuchawkowe, czy podłączając pod nią zielonego jacka z głośników będzie to w pełni ze sobą współpracowało?

 

Generalnie jest mi obojętne czy to będzie karta wewnętrzna na pci-e czy zewnętrzna na usb. Chodzi mi o to aby spełnione były trzy warunki:

 

- zachowana jakość dźwięku z SB audigy 2ZS

- możliwość analogowego podłączenia głośników (trzy jacki: pomarańczowy, czarny, zielony)

- możliwość ustawienia equalizera jak to miało miejsce w poprzedniej karcie (opcje stereo surround itd.) aby muzyka wydobyła się ze wszystkich głośników, a nie tylko stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Creative ma normalne wyjście 5.1 tylko przednie kanały podpinane są przez kabel chinch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moje głośniki nie mają kabli chinch. Wychodzą z nich trzy analogowe jacki (czarny, pomarańczowy i zielony). Na tej karcie nie widzę tylu takich gniazd temu pytam czy nie będzie z tym problemu.

 

P.S dobra widzę że karta ma w zestawie przelotkę z dwóch chinchy na zielonego jacka :)

 

Są jeszcze propozycje jakichś innych kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta będzie nader wystarczająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic przesadnie drogiego, te plastikowe brzęczyki i tak nie zagrają lepiej.

 

 

 

 

Pierniczysz bzdury:

 

1. Asus Xonar Phoebus wcale nie jest najlepszą kartą.

2. Jaka różnica czy PCI czy PCIE, że Twoim zdanie w zależności od złącza trzeba zmieniać model karty :E

jeśli czegoś nie wiesz wystarczy zapytać dla tego że ty pierniczysz bzdury obrażając innych pci i pci express różnią się rozmiarem szyny do której wkładasz karte dźwiękową, asus xonar phoebus daje dźwięk najwyższej jakości jeśli chodzi o jakość dźwięku z wszystkich nowych kart dźwiękowych montowanych w pci express jest to sprzęt dla ludzi wymagających z dobrymi głośnikami bo na tych głośnikach logitech nawet najlepsza karta dźwiękowa nie pomoże bo podpinasz do karty analogowymi kablami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli czegoś nie wiesz wystarczy zapytać dla tego że ty pierniczysz bzdury obrażając innych pci i pci express różnią się rozmiarem szyny do której wkładasz karte dźwiękową, asus xonar phoebus daje dźwięk najwyższej jakości jeśli chodzi o jakość dźwięku z wszystkich nowych kart dźwiękowych montowanych w pci express jest to sprzęt dla ludzi wymagających z dobrymi głośnikami bo na tych głośnikach logitech nawet najlepsza karta dźwiękowa nie pomoże bo podpinasz do karty analogowymi kablami

 

Bzdura. AiM SC808.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza karta dla tych głośników to tylko asus strix raid DLX

następnie strix raid pro

zaraz po niej jest STX 2 z kartą córką

później AIM SC808,

strix soar

i na samym końcu jest phoebus

 

phoebus jest dobry dla graczy ale tylko na wyjściu słuchawkowym

(ale tylko ze względu na dostarczane oprogramowanie,

pod względem sprzętowym jest przeciętnie jeżeli chodzi o dzisiejsze standardy wewnętrznych kart dźwuiękowych)

 

DLX i tak jest wiodącą kartą również na wyjściu słuchawkowym

(tak przypuszczam)

 

jakbys chciał podpiąć tylko słuchawki to kup albo DLX-a albo AIM-a SC808

- to tylko pod odsłuch muzyki

dla graczy to tylko DLX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednym komputerze do dzisiaj używam sound blaster live 5.1 i wszystko słychać normalnie na drugim komputerze używam sound blaster xfi słychać również dobrze ktoś kto nie słyszy wysokiej jakości nawet na starych kartach dźwiękowych może mieć załatwione uszy, kupowanie karty dźwiękowej za 1000 złotych do słuchawek albo słabych głośników 5.1 jest amatorszczyzną, osobiście kupił bym sound blaster audigy 4 była to lepsza karta dźwiękowa od sound blaster xfi ale dawno skończyli produkować bo nikt nie kupił by sound blaster xfi ale do głośników logitech wystarczy karta sound blaster omni sourround

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko okej, tylko nie pisz że phoebus jest dzisiaj najlepsza możliwą kartą dźwiekową pod PCI-E

jak sam widzisz, jest tego trochę i można przebierać :)

 

poza tym wydawanie 1000 zł na kartę dźwiękową wcale nie jest amatorszczyzną

takie karty kupuje się również z zamiarem upgreade'u sprzętu odsłuchowego

ja wiem że autor wątku chce kartę pod te niezbyt okazałe dźwiękowe grajki no ale jak kupować sprzęt napędzający głośniki lub słuchawki to już konkretnie :)

 

cytat:

"ktoś kto nie słyszy wysokiej jakości nawet na starych kartach dźwiękowych może mieć załatwione uszy"

 

ktoś kto posiada wysokiej jakości DAC-a wyrzuci wymienione przez Ciebie karty przez okno ... :P

 

miałem X-Fi w różnych wersjach, miałem Z-tkę

teraz nawet nie wziąłbym tych kart za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednym komputerze do dzisiaj używam sound blaster live 5.1 i wszystko słychać normalnie na drugim komputerze używam sound blaster xfi słychać również dobrze ktoś kto nie słyszy wysokiej jakości nawet na starych kartach dźwiękowych może mieć załatwione uszy, kupowanie karty dźwiękowej za 1000 złotych do słuchawek albo słabych głośników 5.1 jest amatorszczyzną, osobiście kupił bym sound blaster audigy 4 była to lepsza karta dźwiękowa od sound blaster xfi ale dawno skończyli produkować bo nikt nie kupił by sound blaster xfi ale do głośników logitech wystarczy karta sound blaster omni sourround

Problem jest tego typu że jeżeli ktoś ma słabej jakości słuchawki czy też głośniki, które nie potrafią dobrze skalować się wraz ze źródłem to możesz je podłączać pod high-endy, a mimo to uzysk jakości będzie po prostu marny. Z tego względu można poprzestać na budżetowych i sprawdzonych rozwiązaniach.

 

Kupowanie kart z Asusa z serii Strix, Phoebusa, czy tez AIMa pod te głośniki to strata pieniędzy i rzeczywiście można nazwać to amatorszczyzną. Samego faktu kupowania kart czy innego źródła dźwięku za 1000zł natomiast nie nazwałbym w ten sposób, bo to straszne generalizowanie. Podejrzewam, że kolega nie miał okazji porównać lepszych dedykowanych sprzętów słuchawkowych - DAC + AMP - czy też lepszych kart oferowanych na rynku do tych, które sam posiada, więc jego stwierdzenia nie mają żadnego poparcia. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.

 

Ja jeśli nie słyszę jakości w danym źródle to stwierdzam, że jej tam po prostu nie ma. Dziwnym trafem na innych ta jakość jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, każdy ma swoje zdanie. Aż ciężko coś wybrać taka tutaj trwa walka :D Zastanawiam się między:

 

- Creative SB X-Fi Surround 5.1 USB

- CREATIVE Sound Blaster Omni Surround 5.1 USB

- jakaś używka SB do 50-100zł

 

Zdaję sobie sprawę że do tych głośników nie ma co więcej pompować kasy. Pytanie czy te creativy na usb jakoś sobie poradzą jeśli kiedyś podpinałbym kolumny stereo ze wzmacniaczem? Ale zaznaczam że nie wiem kiedy to będzie, póki co nie mam takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuje drogich słuchawek dla tego że mocne basy ogłuszają nawet jak dostarczają najwyższej jakości dźwięk, używam mocnych głośników z wzmacniaczem i regulacją basów podłączonych kablem spdif do karty dźwiękowej sound blaster xfi dla mnie wystarczająca jakość 24 bitowa 192 kiloherców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic więcej pisać, już wystarczająco się obnażyłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuje drogich słuchawek dla tego że mocne basy ogłuszają nawet jak dostarczają najwyższej jakości dźwięk, używam mocnych głośników z wzmacniaczem i regulacją basów podłączonych kablem spdif do karty dźwiękowej sound blaster xfi dla mnie wystarczająca jakość 24 bitowa 192 kiloherców

 

hahaha

przepraszam ale nie mogę :lol2:

 

argument z słuchawkami mega trafiony :hahaha:

 

z tego co mi wiadomo to cyfrowy sygnał jest ograniczony do 96 kHz,

może się mylę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te graczyk2000

 

are-you-trolling-or-just-stupid.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gracz2000

i napisz jeszcze nam że słuchasz wyłącznie utworów nagranych w jakości 24/192 bo słuchanie w 44kHz jest słabej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakość dźwięku ustawiam taką jaką potrzebuje czasami ustawiam lepszą jakość czasami gorszą z nudów ale standardowo używam 48 kiloherców, różnica między tonami niskimi średnimi i wysokimi jest lepiej odczówalna w głośnikach 2.0 ale ktoś kto nie jest melomanem nie musi kupować drogich głośników wystarczy konfiguracja 2.1 z firmy logitech

 

akość dźwięku ustawiam taką jaką potrzebuje czasami ustawiam lepszą jakość czasami gorszą z nudów ale standardowo używam 48 kiloherców, różnica między tonami niskimi średnimi i wysokimi jest lepiej odczówalna w głośnikach 2.0 ale ktoś kto nie jest melomanem nie musi kupować drogich głośników wystarczy konfiguracja 2.1 z firmy logitech

@gracz2000

i napisz jeszcze nam że słuchasz wyłącznie utworów nagranych w jakości 24/192 bo słuchanie w 44kHz jest słabej jakości

 

hahaha

przepraszam ale nie mogę :lol2:

 

argument z słuchawkami mega trafiony :hahaha:

 

z tego co mi wiadomo to cyfrowy sygnał jest ograniczony do 96 kHz,

może się mylę :)

mylisz się dla tego że każdy głośnik podłączony oddzielnie kablami spdif daje przepustowość 2 kanałową

 

jakość dźwięku ustawiam taką jaką potrzebuje czasami ustawiam lepszą jakość czasami gorszą z nudów ale standardowo używam 48 kiloherców, różnica między tonami niskimi średnimi i wysokimi jest lepiej odczówalna w głośnikach 2.0 ale ktoś kto nie jest melomanem nie musi kupować drogich głośników wystarczy konfiguracja 2.1 z firmy logitech

 

akość dźwięku ustawiam taką jaką potrzebuje czasami ustawiam lepszą jakość czasami gorszą z nudów ale standardowo używam 48 kiloherców, różnica między tonami niskimi średnimi i wysokimi jest lepiej odczówalna w głośnikach 2.0 ale ktoś kto nie jest melomanem nie musi kupować drogich głośników wystarczy konfiguracja 2.1 z firmy logitech

 

mylisz się dla tego że każdy głośnik podłączony oddzielnie kablami spdif daje przepustowość 2 kanałową

pewnie że mega trafiony argument ze słuchawkami kiedy kupujesz słuchawki sony za 200 złotych basy są mocne i można ogłuchnąć ale pasmo przenoszenia jest tylko 28 kiloherców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że nic ciekawego nie przeczytam tej niedzieli... ale nie zawiodłem się :D

 

"mylisz się dla tego że każdy głośnik podłączony oddzielnie kablami spdif daje przepustowość 2 kanałową" - przepustowość dwukanałowa? Możesz wyjaśnić?

 

"(...) ale pasmo przenoszenia jest tylko 28 kiloherców" - słyszysz wyżej niż 20kHz że pasmo do 28 Ci przeszkadza? A to ciekawe...

Dbam o słuch, ciut ponad trzydziestka na karku i ledwo co 19kHz (młodsi bracia namiętnie korzystający ze słuchawek już zeszli w okolice 18-18.2kHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie to zwykły trol;

a jeżeli nie trol to idiota (bez urazy oczywiście hehe :P)

 

to jest prześmieszne:

 

"mylisz się dla tego że każdy głośnik podłączony oddzielnie kablami spdif daje przepustowość 2 kanałową"

 

to też jest niekiepskie :D:

 

"pewnie że mega trafiony argument ze słuchawkami kiedy kupujesz słuchawki sony za 200 złotych basy są mocne i można ogłuchnąć ale pasmo przenoszenia jest tylko 28 kiloherców "

 

jestem kaleką słuchowym bo słyszę maks 18,5 kHz ... :P

 

dla Twojej wiadomości: zakres częstotliwości danych słuchawek określa mozliwości przetwornika ale często są one podawane nad wyrost, zwłaszcza w słuchawkach pochodzacych z serii "no name"

 

ten argument z basami w słuchawkach "wysokiej jakości" to najlepsze co ostatnio przeczytałem :D :D

 

trzymaj się tej tezy że bas w słuchawkach wyższej klasy jest ogłuszający i nie kupuj wyższej klasy słuchawek :P

no i że phoebus jest najlepsza kartą na gniazdo PCI-E :)

 

aha: i podpinaj te słuchafony klasy hi-end najlepiej do źródła zintegrowanego na płycie

(nie mylić z drogimi płytami głównymi :))

bas już nie będzie "ogłuszający" :)

będzie piekny, wierny z rewealcyjną fakturą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli czegoś nie wiesz wystarczy zapytać dla tego że ty pierniczysz bzdury obrażając innych pci i pci express różnią się rozmiarem szyny do której wkładasz karte dźwiękową, asus xonar phoebus daje dźwięk najwyższej jakości jeśli chodzi o jakość dźwięku z wszystkich nowych kart dźwiękowych montowanych w pci express jest to sprzęt dla ludzi wymagających z dobrymi głośnikami bo na tych głośnikach logitech nawet najlepsza karta dźwiękowa nie pomoże bo podpinasz do karty analogowymi kablami

 

 

Popłakać się można czytają takie farmazony.

 

1. Asus Xonar Phoebus to zabawka w porównaniu do potężnych modeli kart dźwiękowych, zwykły AIM 808 jest już od niego lepszy, także waść wstydu oszczędź, mniej googli, więcej nauki.

 

2. Między PCI a PCIEx1 nie ma żadnych różnic w przypadku kart dźwiękowych.

 

3. Xonar Phoebus to karta dla graczy, a nie do pro sprzętu, po raz kolejny farmazony.

 

4. Połączenie Analogowe spokojnie może dogonić cyfrę, kwestia porządnego toru w sprzęcie i przyzwoitych przewodów.

 

5. Taki według Ciebie pro SPDIF nie jest wstanie przekazywać bez Enkoderów nawet dźwięku 5.1, analog tutaj go bije, ponieważ i DTS Interactive i Dolby Live wprowadzają kompresję.

 

Także doucz się jeszcze trochę bo można się załamać patrząc na Twoje bzdury, gratis masz raporta za bezczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...