Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

schietto

brak BOOTMGR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem mam jak w tytule, podczas włączania komputera wyskakuje mi komunikat brak bootmgr i ctrl+alt+delete aby zrestartować.

Niedawno wymieniłem dysk na 500 GB Seagate, zainstalowałem system, wszystko ok i po ponownym uruchomieniu właśnie ten komunikat. Wpisywałem już komendy w naprawie windowsa:

-fixbot

-fixmgr

-rebuildbcd

To nic nie pomogło i już nie wiem o co chodzi, na dysku mam kilka fajnych gier więc szkoda go formatować.

Pozdrawiam ;)

 

PS.To windows 7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wykonać startup repair. Upewnij się również że nie masz żadnych płyt, pendrive czy dyskietek w napędach oraz poprawnie ustawione jest bootowanie w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wykonać startup repair. Upewnij się również że nie masz żadnych płyt, pendrive czy dyskietek w napędach oraz poprawnie ustawione jest bootowanie w biosie.

Sorki ale czy mógłbyś jaśniej? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z płytki wybierz naprawa zamiast instalacja, i kliknij opcję napraw start

 

jeśli nic nie da z płytki użyj wiersz polecenia, i wpisz polecenia

 

c:

 

cd windows\system32

 

bcdboot c:\windows /s c:

 

ale uwaga - tylko jeśli c jest partycją aktywną - jeśli nie wiesz wpisz wcześniej w wierszu polecenia

 

diskpart

 

list disk

 

select disk 0

 

list partition

 

przy partycji c powinno być active

 

bootowanie ustawione jest raczej dobrze, bo ten komunikat wyświetlany jest z sektora bootowania partycji aktywnej;

teoretycznie mógłby być wyświetlany jeszcze z pena

 

ps - wymieniłeś dysk, a nie instalowałeś przypadkiem na nowym z podpiętym starym? - jeśli tak podepnij z powrotem stary i system powinien wystartować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...