Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gazi

Ulepszenie PC - teraz czy czekać?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zbudować sobie kompa, ale nie wiem czy teraz ma to sens. Chciałbym móc grać na wosokich detalach w 60 fps w rozdzielczości 1920x1080p w większość współczesnych gier jak Battlefront czy Wiedźmin 3 i z tego co widzę tylko karty z wyższej półki to oferują(gtx 970). No właśnie, ale ten Geforce jest na rynku już 2 lata i nie chciałbym bulić za niego tyle samo co ludzie dwa lata temu jak za rogiem czi się nowa, podobno sporo wydajniejsza, architektura od NV. Wiadomo coś więcej na jej temat, kiedy ma mieć przewidywalną premierę, i ile będzie kosztować? Jest w ogóle sens kupowanie teraz karty ze średniej półki(do około 700-900zł) w oczekiwaniu na nową generację? Jak stoją procesory? Sa jakies nowe modele planowane w nieodległej przyszłości? Jestem trochę zacofany, bo dawno się nie interesowałem co w trawie piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty wyjdą na nowy rok.. nie wiem dokładnie ale chyba w pierwszym kwartale. Może ciut później.

A procki już wyszły i będą długo. Skylake od Intela. Ale wciąż Haswelle też się bierze.

Twoja decyzja czy czekać.. nie wiemy jak to wszystko się potoczy.

Kompa można spokojnie już brać i ewentualnie grafikę wymienić potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z procesorów ma wyjść AMD Zen, ale to też nie prędko, Skylake jeszcze długo się utrzyma.

Ciężko wróżyć jak nie znamy cen i specyfikacji, to czy kupisz teraz czy za rok to już od ciebie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zbudować sobie kompa, ale nie wiem czy teraz ma to sens. Chciałbym móc grać na wosokich detalach w 60 fps w rozdzielczości 1920x1080p w większość współczesnych gier jak Battlefront czy Wiedźmin 3 i z tego co widzę tylko karty z wyższej półki to oferują(gtx 970). No właśnie, ale ten Geforce jest na rynku już 2 lata i nie chciałbym bulić za niego tyle samo co ludzie dwa lata temu jak za rogiem czi się nowa, podobno sporo wydajniejsza, architektura od NV. Wiadomo coś więcej na jej temat, kiedy ma mieć przewidywalną premierę, i ile będzie kosztować? Jest w ogóle sens kupowanie teraz karty ze średniej półki(do około 700-900zł) w oczekiwaniu na nową generację? Jak stoją procesory? Sa jakies nowe modele planowane w nieodległej przyszłości? Jestem trochę zacofany, bo dawno się nie interesowałem co w trawie piszczy.

 

i5 2300-2500+płyta i kostka 4 gb ramu, do tego gpu w stylu r9 270(x), i można pograć we wszystko, oczywiście pomijając gry z gównianą optymalizacją w stylu Fallout 4 czy AC Unity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zbudować sobie kompa, ale nie wiem czy teraz ma to sens. Chciałbym móc grać na wosokich detalach w 60 fps w rozdzielczości 1920x1080p w większość współczesnych gier jak Battlefront czy Wiedźmin 3 i z tego co widzę tylko karty z wyższej półki to oferują(gtx 970)....

Jak chcesz teraz grać w wysokich z 60 fps w nowe gry, to nie ma co się pakować w półśrodki, ponieważ nie osiągniesz zamierzonego celu. Kupowanie karty ze średniej półki ma sens, jeżeli:

a) zadowolisz się mniejszą wydajnością albo grasz w niższej rozdzielczości/detalach

b) brak jest funduszy na kartę z wyższej półki

 

W zasadzie od gtx 750 ti do gtx 970 karty mają podobną relację cena/wydajność, tylko że dopiero gtx 970 spełnia twoje założenia.

 

Co innego, gdy mozesz poczekać rok na zmianę sprzętu = poczekać rok z graniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...