Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maxiorekk

Wymiana procesora i5-750

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zmodernizować PC niewielkim kosztem i zastanawiam się czy zauważę dużą różnice po przejściu z obecnego i5-750 na 2500k+OC.

Co o tym myślicie? Gra jest warta świeczki? Bo zauważyłem, że teraz 2500k można wyrwać za 450-500zł + do tego jakaś płyta P67 za 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie podkręciłeś obecnego procesora to różnicę zauważysz znaczną, ponieważ 2500k będzie ciut szybsze w zegar i będzie miał dużo wyższy zegar..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar wymienić podstawkę właśnie na 1155 i dopiero w przyszłym roku interesować się zakupem GPU.

Tego i5-750 mam na stocku, OC mi da zauważalną różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłbym CPU i GPU ile da radę, a jak zmieniać socket to na nowszy niż 1155 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar wymienić podstawkę właśnie na 1155 i dopiero w przyszłym roku interesować się zakupem GPU.

Tego i5-750 mam na stocku, OC mi da zauważalną różnice?

Mam ten procek i oc daje zauważalny zwrost wydajności. i5 750 ma standardowo dość niskie zegary 2,66Ghz ale bez problemu po oc osiąga 4Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą rób oc, co do 2500k, jest on sporo wydajniejszy zegar w zegar, i5 750 @4ghz = 2500k 3.3ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...